Keskerakonna, EKRE ja Isamaa esindajad kohtuvad diplomaatilise korpusega

Enn Eesmaa

Täna kell 14 kohtuvad riigikogus Keskerakonna, EKRE ja Isamaa esindajad Eestis resideeruvate suursaadikutega, et tutvustada eile vastu võetud ühisavaldust välis- ja julgeolekupoliitikas.

Keskerakonna juhatuse liige, asespiiker Enn Eesmaa rõhutas, et juhul, kui luuakse uus valitsuskoalitsioon Keskerakonna, EKRE ja Isamaa vahel, jätkub Eesti välispoliitiline joon ning tihe koostöö nii Euroopa Liidu, NATO kui ka ÜRO partneritega. „Eile oli kolmikliidu esimene konsultatsioon, kus arutati justnimelt välis- ja julgeolekupoliitikat, et kinnistada esmajärjekorras välispoliitilise järjepidevuse olulisus, sealhulgas ka meie rahvusvahelistele partneritele,“ selgitas Eesmaa, kelle sõnul oli eilne konsultatsioon konstruktiivne ning sisulisi erimeelsusi erakondade vahel ei olnud.

Eesmaa sõnul on Eestis kahetsusväärselt täna ka neid poliitilisi jõude, kes on eelistanud välispartnerite silmis maalida võimalikku koalitsiooni negatiivses ja Eestile kahjulikus valguses, õõnestades seeläbi kahetsusväärselt meie välispoliitilist kuvandit. „Kohtume suursaadikutega, et eile vastu võetud põhimõtted ka isiklikult üle rõhutada ning vastata küsimustele, mis on diplomaatilisel korpusel tekkinud,“ ütles Eesmaa.

5 kommentaari
 1. Poliitpokker 3 aastat ago
  Reply

  Mängu ilu on vaataja silmades. Olukorra teeb põnevamaks presidendi kui mängujuhi puudumine. Presidendil on niigi võimukest vähevõitu, aga nüüd, kus tal olekski mingi vormiline sõnaõigus, pole temakest kodus. Hiired peavad kassi äraolekul pidu, sõlmivad kokkuleppeid, klopsivad uut valitsust kokku. Töödejuhatajat või järelevaatajat aga pole, tema körstiaususel on välismaal tähtsamatki teha kui kodu korras hoida. Kas tõesti on mõneks ajaks kusagile ÜRO kõrgematele korrustele kolimine Eesti asjast tähtsam?
  See, et nüüd mängitakse Toompeal poliitkomöödia “Riigimehed” uusi osi, on ju tervitatav, sest nalja peab saama, aga vahel võiks ka Eesti peale mõtelda.

 2. Kõige parema valitsuse saaksime EKRE + Isamaa + sotsid 3 aastat ago
  Reply

  Kesk ja reform peaksid välja jääma.

 3. Kujutan 3 aastat ago
  Reply

  ette, kuidas enamus neist kukuvad tänitama, et Brüssel ei mõista jne. Nagu neil juba kombeks teiste siseasjadesse sekkuda ja oma huve ette kirjutada.

  • Seltsimees 3 aastat ago

   Verhovstatt juba ruigas ja palus põlvili Jurkat, et valigu kaaslaseks ikka peded ja reeturid.

 4. Aivar 3 aastat ago
  Reply

  Uskumatu, et osa inimesi on oma loogilise mõtlemise minetanud ja seletavad siin, et küll nüüd tuleb hea elu! Sittagi, seltsimehed. Lihtsalt supipoti-nimega valitsus- juurde lisandus lihtsalt uusi tegelasi suurte kulpidega. Nn “koalitsioonikõnelused” on tegelikult paika panemine, kui suur võib kellegi kulp olla. Kuna Jura ratas ei soovinud suuremat kulpi väiksema vastu vahetada, siis saatis ta Kajakese üldse renni tagant minema, helijor valdur leppis väiksema kulbiga, oleks leppinud ka teelusikaga, sest mujal oleks üldse nälga jaanud…
  Küll saame näha, milliste larpimisriistadega EKRE seltskond välja ilmub. Tunnistama peab, et riigikatlas lürpimine on hulga kasulikum, kui varastatud telefone pandimajja tarida.
  Eks elu meil siin persse keeratakse ja siis pole imestada, kui varsti ennast asiaatide “vennalikus” embuses jälle leiame

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.