Siseturvalisuse peatükis leiti üksmeel piirikaitses ja vabatahtlike kaasamises

Politse-ja piirivalve Mustvee kordoni piirivalvurid hõljukipatrulliga Peipsi järvel. Foto: KRISTJAN TEEDEMA/SCANPIX

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa laupäevane konsultatsioon lõppes siseturvalisuse peatükiga. Olulist tähelepanu pööratakse piiri tugevdamisele ja kohalike korrakaitseüksuste ning vabatahtlike suuremale kaasamisele siseturvalisuse tagamiseks.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et arutelude all olid nii piiri tõhusam kaitse, raskete isikuvastaste kuritegude ja lähisuhtevägivallaga võitlemine, kiirreageerimise võimekuse tõstmine kui ka vabatahtlike päästjate ja abipolitseinke suurem toetamine. “Kõik kolm erakonda olid seda meelt, et idapiiri väljaehitamine peab jätkuma,” tõi Ratas välja. Keskerakonna esimees pidas oluliseks suurendada kogukondlikku vastutust ja võimalusi turvalisuse tagamisel avalikus ruumis. “Toetame kohalike omavalitsuste korrakaitseüksusi ning muudame seadusandlust, et tõsta korrakaitseüksuste ja abipolitseinike töö kvaliteeti ja volitusi,” selgitas Ratas.

EKRE esimees Mart Helme rääkis, et piirivalveküsimustes lepiti kokku selles, et luuakse eraldi eelarvega piirivalve struktuuriüksus PPA-s, samuti tõhustatakse piirivalvuri õppesuunda Sisekaitseakadeemias. Helme sõnul on plaan luua politsei- ja piirivalve kriisireserv, mida kasutada nii piirivalve kui korrakaitse ülesannete täitmiseks. “Jõudsime kokkuleppele, et hoiame immigratsioonipoliitika Eestis kontrolli all. Me ei nõustu kohustuslike pagulaskvootidega ja pöörame erilist tähelepanu illegaalselt Eestis viibivate isikute kontrollile,” ütles Mart Helme. Ka lepiti kokku selles, et tõhustatakse ebaseadusliku immigratsiooni tõkestamist ka põhja- ja lõunapiiril.

Isamaa läbirääkimisdelegatsiooni liikme Raivo Aegi sõnul leiti, et senistest enam tuleb tähelepanu pöörata kuriteo ohvrite õiguste kaitsele ja alaealiste õigusrikkumiste ohjeldamisele. “Tõhustame alaealiste kaitsega tegelevate ametkondade ja ühiskondlike organisatsioonide koostööd. Eraldi lepiti kokku laste vastu suunatud seksuaalkuritegude ohjeldamises. Selleks loome lihtsustatud võimaluse tuvastada registri kaudu seksuaalkurjategijaid, sh pedofiile,” ütles Raivo Aeg, kes on ühtlasi Eesti esimene politseikindral. Tema sõnul lepiti kokku, et üheks prioriteediks saab ka rahapesu tõkestamine ning küberkeskkonnast tulenevate ohtude selgitamine ning nende vastane võitlus.

3 kommentaari
 1. Kuna 3 aastat ago
  Reply

  meil on pikk piir ja palju kurjategijaid, siis tulebki ühitada ajateenijate kasutamine nii ründeväes, piirivalves kui ka politseitöös. See käib just realiikmete kohta, nii saavad nad pideva ja mitmekülgse väljaõppe. Ohvitserid kui asjatundjad omal alal peavadki oma liistude juurde jääma, vahetada kogemusi võivad lühiajaliselt piirivalves ja politseis.
  Samuti võib vajadusel ajateenijatele pakkuda mõnes korravalves ka tööd nagu üleajateenijatele, võimalusega ka edasi õppida ohvitseriks.
  Kuid kindlasti tuleb ka ohvitserid ajada kabinettidest välja. Aeg-ajalt peaks ka nemad tegema läbi korrapäraselt lihtteenistuse. Nii et kõik toimiks ühiselt ning võimalikult sujuvalt saaks leida asendusi.

 2. vana 3 aastat ago
  Reply

  Koalitsiooni lepe sündigu meie riigi ja rahva hüvanguks ning ka meie iseseisvus olgu kindlalt tagatud. Loomulikult nn demokraatlikutele jõududele, ehk nn e-jõud – isa – tütre ja ossi teljele, see ei sobivat neile rahalistes kaotustes ja siit ka need organiseeritud igapäevased siiani verbaalsed rünnakud.
  Siit järeldus. Koalitsiooni lepe sündigu igal juhul ja rünnakutes teie vastu karastuge!

  • Ei 3 aastat ago

   tule seda lepet mitte kuidagi, kui Jurka ei astu tagasi oma lollakatest euronõudmistest.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.