Karilaid: Raimond Kaljulaidi kannustab teatriklassika: 10 korda kuulsamaks!

Jaanus Karilaid Foto: Scanpix

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas, et endise juhatuse liikme Raimond Kaljulaidi tegevus on destruktiivne ning eesmärk pole konsultatsioonide ära hoidmine, vaid enda hinna üles kruvimine riigikogus ning võimalike uute partnerite silmis.

Karilaid sõnas, et Kaljulaid meenutab Pantalonet näidendist „Armastus kolme apelsini vastu“. „Pakkumisele, kas tahad saada 10 korda kuulsamaks, on Kaljulaid selgelt öelnud „jah! Mõtlemata, mida tähendab selline käitumine erakonnale või demokraatiale. Viimast on ta valmis paraku seni kaitsma, kuni see talle sobib,“ tõi aseesimees välja.

Ta lisas, et on valmis kirjutama Kaljulaidile sobiva soovituskirja teise erakonda, sest armastust kumab siinjuures endisel juhatuse liikmel Reformierakonna, Kallaste ning võimu vastu. „Kogu see tegevus on oma hinna üles kruvimine nii oma võimalike tulevaste partnerite silmis Reformierakonnas kui ka Euroopa Parlamendi kampaania valguses. Sellisele väljapressimisele, mida täna Kaljulaid oma videoga püüdis saavutada, Keskerakond igatahes ei allu,“ viitas Karilaid kutsele moodustada erakonnas sees eraldi tiib juhatuse otsuse ja kolmepoolsete konsultatsioonide vastu.

Tema sõnul tuleks austada nii Keskerakonna juhatuse enamuse kui ka valijate otsust, mitte rusikate vehkides uksest välja joosta ja olla võimalikult destruktiivne. „Valimised olid 3. märtsil ning sellele järgneb normaalne demokraatlik protsess, kus otsitakse ühisosa. Kui enne valimisi ütles Kaljulaid, et EKRE valijaid ei tohiks välistada, siis täna on tema seisukoht kardinaalselt muutunud ning 100 000 inimese valik ei kõlba läbirääkimiste laua tahagi,“ tõdes Karilaid.

6 kommentaari
 1. Ele 3 aastat ago
  Reply

  Karilaidil on õigus nagu alati. Kaljulaidi tegevus kahjustab Eestimaa parima erakonna mainet siiski vaid minimaalselt. Arvan et Kallased on talle midagi lubanud. No kuulsaks saab Kaljulaid küll. Lugege kui palju kommentaare on peavoolumeedias tema avaldusele. Muidugi on ekrelased kasutanud ebasobivaid väljendeid meie vene rahvusest kaaslaste suhtes aga muus osas pole ju midagi hullu olnud. Arvan, et see nende viha väljanäitamine on lihtsalt trikk häälte saamiseks mõningate vihavaenu ihkavate inimeste poolt. Aga seda mida on teinud reformierakondlased ei saa andestada sest need trikud on nii alatud. Rääkimine pole nii hull aga nemad laimavad, rikuvad inimeste tervist, esitavad valesüüdistusi ja nende valitsemise ajal vaesus aina kasvas..Kuidas saaks selliste inimestega koostööd teha Keskerakond.

 2. maali maalt 3 aastat ago
  Reply

  Don Raimondo on sulnis härra, don Edgari koolituse saanud, tõeline hurmur.
  Hundisilma südametemurdja, lummava silmavaatega mees.
  Jaanus on lihtsalt kade, sest temal enam sellist lööki ei ole, tema peab kaabudega käima.

 3. See 2 aastat ago
  Reply

  kremli rott Raimond sobib rohkem pedestajate punti. Andke talle soovituskiri ja visake oma paadist välja. Las uimerdab OMADE juurde.

 4. Maali Maalt 2 aastat ago
  Reply

  Eelmine Maali Maalt on libaja poolt kirjutatud. Tegelikult Kaljulaid sobibki rohkem Reformierakonda. Seekord ei tohi oravaid võimule lasta, see oleks lõpp meie riigile ja rahvale. Reformierakond ja ärieliit on väga tihedalt läbi põimunud ja võimust ilmajäämine oleks suur löök nende toiduahelale. Loodame, et siis hakkavad ehk välja tulema nende suured kuriteod, nii mõndagi neist ootavad trellid. Martin Helme ütles ju õieti, et hakkavad ,,pead langema,,. Algusest saadik oli ju näha, et Keskerakond tuleb hävitada. Nii nagu ka loomariigis, et kari hävitada, selleks tuleb esmalt hävitada karjajuht s.t. Savisaar, nii nagu hävitati Reiljan. Ainult, et nad sattusid kõva pähkli peale. Ärge laske oravaid võimu juurde, see oleks riigi ja rahva vaesumine, kuritegude kinnimätsimine.

 5. Mari 2 aastat ago
  Reply

  Mäletame aegu kus räägiti „ Üks tont käib mööda Euroopat, kommunismi tont“. Kommunismi tont on vajunud aegade hämarusse. Nüüd tuleks selle asemel öelda „üks tont.käib …., globalismi tont“. Globalismi tondil on palju kombitsaid ja mürgihambaid , mis kujutavad kõige suuremat ohtu väikestele rahvusriikudele. Milline on see tööriistakast mille abil viiakse läbi globaliserimise ideoloogiat? Hirmu, segaduse, valeinfo külvamine . Kummalised vormid masside mõjutamiseks- massilised kirjade saatmised riigijuhtidele, laste kaasamine poliitiliste sõnumite edastamiseks , meedias massivne hirmutamine trollimine teatud poliitiliste parteide suhtes, kiilu löömine, lammutamise püüe nendele parteide siseselt , usalduse ja koostöö lõhkumine rahvuslikul tasandil, ühiskonnas ebastabiilsuse suurendamine . Rääkides Keskerakonnast ja nähtusest nimega Raimond Kaljulaid võib minu arvates öelda et RK on hüpaanud globaliseerimise vankri peale ja kahjustab oma erakonda ja ühiskonda globaliseerimise meetoditega.

 6. Ott 2 aastat ago
  Reply

  Ma loen huviga õige Maali Maalt kommentaare ja mõistan et tal on õigus. Midagi polegi praegu lisada, sest olen kõigega nõus mida ta kirjutab ja leian et Reformierakond on palju halba teinud meie riigile ja rahvale ja see erakond on viimane kellega võiks keskerakond ühineda. Kahju et Rahvaliit löödi laiali. Reiljanile mõeldi välja süüdistus ja kõige rohkem sai kannatada E.Savisaar. See on jube mida reformierakondlase teevad võimu saavutamiseks.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.