Mustamäe keskerakondlased: ühisosa otsimine erakondade vahel on oluline

Tallinna abilinnapea Eha Võrk. FOTO: MIHKEL MARIPUU/SCANPIX

Keskerakonna Mustmäe piirkonna juhatus võttis eile õhtul  vastu avalduse, mida toetas piirkonna igakuine üldkoosolek. Avalduses toetatakse konsultatsioonidel ühisosa otsimist EKRE ja Isamaaga.

Mustamäe piirkonna juht, Tallinna abilinnapea Eha Võrk sõnas, et demokraatia aluseks on dialoog ja kompromisside otsimine ühiskonnas, sealhulgas eriti nendega, kellega on esmapilgul mitmeid erimeelsusi. „Mustamäe piirkonna juhatus leidis, et soov teha koostööd ja ühisosa otsimine poliitikas on igal juhul oluline sõltumata sellest, kas koalitsioon sünnib või mitte,“ selgitas Võrk.

Võrgu sõnul on Keskerakonna tugevus alati olnud võime tuua erinevad inimesed ja arusaamad ühise laua taha. „Kahtlemata oleks ka konsultatsioonide õnnestumisel tegemist väga laiapõhjalise võimaliku koalitsiooniga, kus oleksid esindatud erinevad vaated ja ühiskonnagrupid,“ sõnas Mustamäe piirkonna juht.

Ta tõdes, et avalikkuses on olnud vastumeelsust võimaliku koalitsiooni kohta veel enne, kui koalitsioonileping on sõlmitud ning kokku lepitud põhimõtted teada. „Mõistan, et nii valimiste eel kui ka järel on olnud retoorikat, mis on tekitanud mitmeid küsimusi, kuid hirmude külvamise asemel tuleb kõigil pingutada selle nimel, et teineteist enam mõista. See on keeruline, kuid oluline ülesanne, mida Mustamäe piirkond otsustas toetada,“ lõpetas Võrk.

Üldkogul esinesid sõnavõttudega piirkonna juht Eha Võrk, aseesimehed Lauri Laats ja Enn Eesmaa ning Tallinna linnapea Taavi Aas.

1 Kommentaar
  1. Vaesed 2 aastat ago
    Reply

    ajuvabad tšornogortsõ. vaja on otsida ERIOSI, mitte ühisosi. Viimaste üle kaagutamine asja edasi ei vii, see nagu kõiki kiita ning kõik rahulduvadki tehtuga. Kui aga vajutad helladele kohtadele ehk erisustele (miks poisid ja plikad käivad eraldi peldikus ja saunas?), siis oleks võimalik leida ka seletus, üksteisest aru saada ja koos edasi minna.
    Küll näete, just erisuste taha kõik jääbki.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.