Volikogu kinnitas koalitsioonikõneluste põhimõtted

Laupäeval Tallinnas aset leidnud Keskerakonna volikogu kiitis heaks seisukohad, millelt peetakse kolme erakonna vahelisi koalitsioonikõnelusi ning kinnitas kandidaadid Euroopa Parlamendi valimisteks.

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas peatus volikogule kõneldes möödunud Riigikogu valimistel, sõnades, et kuigi tehtud töö ja erinevad toetusuuringud andsid alust loota veel paremat tulemust, tegutses erakond ühtse ja tugeva meeskonnana. „Kohtusime valijatega, olime aktiivsed ja sõnastasime Eestile olulised eesmärgid meie valimisplatvormis. Kampaania keskmes oli inimeste heaolu. Seisame jätkuvalt kõigi nende eest, kellest meie riigi edulugu on aastate jooksul kahjuks mööda läinud,“ ütles Ratas.

Keskerakonna esimees tõi esile, et Riigikogu valimisõhtul olid erakonna ees ainult rasked valikud, kuid valik tuli teha. „Opositsioonis on väga raske oma valijatele reaalseid tulemusi pakkuda ja Eesti elu edasi viia. Seadsime eesmärgiks olla edasi valitsuses, sest nii saame seista oma ideede ja valijate eest. Esmased kohtumised ja ka avalikud mõttevahetused näitasid, et saame seda kõige paremini teha kolmikliidus,“ märkis ta.

Ratas tõdes, et konsultatsioonid on olnud keerulised, kuid osapooltel on tahe leida ühisosa. Ta kutsus erakonnakaaslasi üles andma hinnangut koalitsioonilepingule siis, kui see on valmis. „Ma ei tule volikogu ette koalitsioonileppega, mis läheks vastuollu Keskerakonna maailmavaate ja Eesti huvidega,“ kinnitas Ratas.

Avaldus koalitsiooni toetuseks

Keskerakonna volikogu toetas käimasolevaid konsultatsioone ning järgmise valitsuse moodustamist kolme erakonna poolt, võttes vastu vastavasisulise avalduse. Koos EKRE ja Isamaaga seatakse eesmärgiks parandada inimeste heaolu igas Eestimaa piirkonnas. „Eesti peab olema kasvava rahvaarvuga, kaitstud, arenev, turvaline ja konkurentsivõimelise majandusega riik, kus on hoitud eesti keel ja kultuur. Demokraatlik õigusriik, kus on tagatud meie ühiskonnas olulised väärtused, inimõigused ja isikuvabadused, kus austatakse kõiki Eestimaal elavaid inimesi, nende vaateid ja arvamusi ning kuhu on tagasi oodatud kõik need, kes on siit lahkunud välismaale,“ öeldakse avalduses.

Vaatamata erinevatele seisukohtadele mitmetes küsimustes on osapooled otsinud ning leidnud vajalikke kompromisse. See on oluline demokraatia põhimõte ja näitab erakondade võimekust teha koostööd. Kolme erakonna volikogud tunnustavad ühisosa otsimist ja tööd, mida erakondade esimehed ja delegatsioonid käimasolevate kõneluste jooksul on teinud.

Keskerakonda, EKRE-t ja Isamaad valis Riigikogu valimistel üle poole valimaskäinutest, kes usaldasid kandidaate, nendevaateid, valimisplatvorme, tahet ja oskust anda enda panus Eesti arengusse. „Riigikogu valimistel ei olnud õigeid ja valesid hääli, tähtsaid ja vähemtähtsaid valijaid. On mõistetav, et on nii neid, kes toetavad kolme erakonna kõnelusi, kui ka neid, kes seda ei tee. Meie ühine eesmärk on esindada kõiki Eestimaa inimesi – nii neid, kes valimas käisid, kui ka neid, kes erinevatel põhjustel valimistest osa ei võtnud,“ märgitakse avalduses.

Erakonna volikogu koguneb uuesti laupäeval, 6. aprillil, et kiita heaks Keskerakonna, EKRE ja Isamaa vahel sõlmitav koalitsioonileping.

Aivar Jarne

1 Kommentaar
  1. Kui 3 aastat ago
    Reply

    Jurka bande saab 90% oma lubaduste täitmiseks lobasuiste Mardi ja Heliri arvel, siis on Jurkal rõõmustamiseks ja pidutsemiseks ka põhjust.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.