Roheliste juht Züleyxa Izmailova ei jätka Tallinna abilinnapeana

Züleyxa Izmailova Foto Eero Vabamägi/Scanpix

Eestimaa Roheliste esinaine Züleyxa Izmailova andis täna teada otsusest lahkuda abilinnapea kohalt, et  pühenduda Roheliste erakonna edasiviimisele ning liikmeskonna kasvatamisele. Linnavalitsuse koosseis seega väheneb, kuid Eestimaa Roheliste ja Eesti Keskerakonna koalitsioonilepe jääb püsima.

Roheliste juhi Izmailova sõnul ei kao rohelised kuhugi ära, vaid hoiavad jätkuvalt Tallinna Linnavalitsuse tegevusel silma peal. „Roheliste eestvedamisel sai lühikese aja jooksul ära tehtud palju. 3 miljonit eurot investeeringuid päikeseparkide rajamiseks eesmärgiga vähendada CO2 emissioone, Tallinna liitumine pestitsiidivabade linnadega võrgustikuga puhtama ja ohutuma keskkonna tagamiseks ning eesrindlik otsus ühekordsetest plastnõudest loobumiseks avalikel üritustel on vaid mõned väga olulised ja laialdase positiivse mõjuga muudatused, mida pooleteise aastaga korda jõudsime saata“ kommenteeris Izmailova koostööd Tallinna Linnavalitsuses Keskerakonnaga.

Izmailova tõi oma otsuse põhjuseks, et ei ole kaugeltki rahul Roheliste tulemusega Riigikogu valimiselt ning kavatseb erakonnas olulisi muudatusi teha, et Rohelised edaspidi poliitikamaastikul suuremat jõudu omaksid.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tänas Roheliste erakonda ja abilinnapead Züleyxa Izmailovat töö eest, mis on toonud pealinna rohelisemat maailmavaadet ning mitmed vajalikud ja oodatud projektid. Ta sõnas, et puhas keskkond jääb Tallinna linnavalitsuse jaoks prioriteediks, kuid uut abilinnapead ametisse ei nimetata ning linnavalitsus saab olema taas kuueliikmeline. „Olen rõhutanud, et linnavalitsuse töö peab olema efektiivne ja täitma pealinna elanike ootused. Samas leian, et valitsemiskulusid saab ja tuleb vähendada tööd ümberstruktureerides, mistõttu ei pea ma täna vajalikuks uue abilinnapea ametisse nimetamist,“ selgitas Kõlvart, et lahkuva abilinnapea töökohustusi täidavad edaspidi teised linnavalitsuse liikmed.

Ka kinnitas linnapea, et koos algatatud projektidega jätkatakse, sealhulgas kogukonnaaedade ja aiandite rajamisega koolide-lasteaedade juurde, mahetoidu pilootprojektiga ning Harku kaitseala moodustamisega.

Eesti Keskerakond ja Eestimaa Rohelised sõlmisid 2017. aastal koalitsioonileppe, kus toodi välja, et erakonnad jagavad inimkeskset ja sotsiaalset ilmavaadet, mis tähtsustab tasakaalustatud ja säästlikku arengut. Samuti liitus linnavalitsuse koosseisuga Roheliste juht Züleyxa Izmailova.

4 kommentaari
 1. Miks 2 aastat ago
  Reply

  Kimm Sussule kinga andis? Reidi tee saadi ikkagi kätte ja nüüd pole teda enam vaja? Miks ma oletan, et Kimm ei suvatse seda sammu selgitada. Sussu ise kuulutas, et keegi ei sundinud, kuid me ju teame kuidas salatoas jutud käivad ja tehaks eettepanekuid, millest ei saa keelduda.

 2. Almar 2 aastat ago
  Reply

  Kes pole veel taibanud, siis Zuzu on intersionist Laane variprojekt.

  Esimene asi oli vaja teha hõberemmelga saaga, et ka Rohepartei saaks seal end ühiskondlikult upitada. Enne seda oli veel suur Telegram konverents Nõmme kinos, kus Zuzu esines lausa messiana, kuigi juba aastaid tagasi oli teada, kuidas Rootsi KAPO oli Estonia põhjalaskmisega seotud. Seega polnud see Telegram konverentsile põhilisne publiku tõmbaja mingi sensatsioon.

  Oleks väga imelik, kui endine Eesti Raudtee juht, Loo, kes astus vahepeal Aseri hiigelnaftafirma Põhja-Euroopa haru etteotsa ja hiljem siiski ka sellest ilmselt loobus, ei oleks olnud Eestis poliitiliselt sellesse rolli toetatud ja sellega seoses ka Zuzu aseritele poliitiliseks maiuspalaks linnavalitsusse sokutatud.

  Teine aser, Rutiku, ju käib siiamaani Maakogus, nagu mingi tähtis otsustaja ja püüab mind sealt ja Toompea Rohepartei ning Targa ja Terve Eesti etendustelt, mu rahvuslike väljaütlemiste ja plakatite tõttu minema ajada. See kultuur on eesti omast nõnna kaugel, et nad ei saagi aru, et niisugune asi on maarahvale täiesti läbinahtav. Aga ometigi millegipärast Helmed võtsid 2019 Vabariigi Aastapäeval Vabaduse väljakul selle seltskonna, enne tõrvikurongkäiku omale sõbralikult kaasesinejaiks. Miks???

  21.09.17. tegid Roheparteilased veel viimase Reidi tee vastase etenduse enda poolt Russalka kõrval, esitlesid juba ka plakatit “Me ei ole Tallinna merele avamise vastu” ja oma ilusat ja kallilt riidele trükitud loosungit, kus olid juba peal see, elles praegu, merre ehitatav pagulaslinn, mida Euroopa juhtjuudid meile kavandavad ehitada, et saaks tuua Eestisse nende Euroopa Pagulaskeskuse kavandatud 7 600 000 pagulast. Sellel loosungil oli selgelt peal ka TalSinki sissepääsuks kavandatud ava (suur põhjuseta tühi laik, keset korrusmaju).

  Laane moosis mind toona peale meeleavaldust vähemalt kolmveerand tundi, lootis, et hakkan levitama juttu, et Rohepartei on kõikvõimaliku Reidi tee vastu ära teinud.

  26.03.18. ei tulnud ükski Eesti Metsa Abiks juhtliige ega remmelgakaitsmise algatanud “meediakuulsused”, peale koosolekut Rahvusraamatukogus, minu kutse peale vaatama, mis Reidi teel ka toimub, et teeks samamoodi ettekandeid, nagu remmelgaetenduselt. Samas ütles Laane, et Reidi ehitus on juba ära otsustatud.

  12.06.19. oli, seeriast “Kohtumine valijatega”, KESKi juhtliikmeil istumine Pirita jõel paatides, kus Klandorf tunnistas mulle, et temagi pooldab, et veokad peaksid minema otse Tallinna ringteelt Muugale (nüüd nad seda ju kavanadavadki), kuid ta ei kavatsenud vaadatagi läbi me spetside kava, kulutada Reidi hulluse 38 miljoni euro asemel, 10 miljonit Viimsi kiirripptrammile (nüüd on see neil ikka kavas ja kogunisti metroona), 10 miljonit Lasna, Kadrioru ja Pirita kogukonnaühistutele 3 laeva ostuks Muugale ja 1 miljon, et viimsilaste 3000-5000 auto tagastamise liisingule ja kaskole saamata plaanitud kasumi saaks hüvitada.

  Ütles lihtsalt koosoleku lõpukõnes uhkelt, et Tallink (mis peaks olema ju mitte valitsuse soositav erafirmaja mitte kokkumängima Tallinna Sadamaga, mis kogus 147 miljonit eurot aktsiaraha Reidi magalaks ja TalSinki seemneks ehk oravapähkliks) peab ikka saama veokaid kesklinnast praamidele, sest muidu tõuseb reisijate pileti hind.

  Kui hiinlased poleks nii aktiivselt nüüd siin peremehetsemas üle meie neile (loodame ja seisame hea selle eest, et vaid seni) sõnakuuleliku valitsuse, mis tahab nüüd kohta kätte näidata ka Bilderborgiale, kelle taldu ta eelmises koosseisus just lakkumas käis, siis oleks kasvõi Terik linnapeaks saanud. Kuna ustav sõdur, Aas, aga linnavalitsusest minema puksiti, siis on üsna ilmne, et keegi on hästi kinni maksnud selle, et linna tegevvõimu juures oleks võimalikult vahe pärismaalasi, kes võiksid pealinnas nüüd eriti aktiivselt algama plaanitud rahvusliku enesetapu hullusele kätt ette panna.

  Seda juttu, et Kõlvart võitleb eesti keele eest koos oma, eesti keele suhtes umbkeelse alluvate armeega, võite proovida te rääkida hiina investoritele, kelle veri tema soontes 1000 korda tugevamini tuksub, kui eesti veri, sest ta tshingiskhaanilik alalhoidlikkus lihtsalt ütleb talle selles olukorras nii. Kui te oleksite ka 24.09.16. valimiskogu päeval terve päeva Estonia ees seisnud, siis oleksite ise näinud, et iga teine sinna uudistama tulnud „möödakäia” oli „hiina investor”.

  Tehke silmad lahti, 800-aastased orjapõlvlased.

 3. Almar 2 aastat ago
  Reply

  Enne viimaseid valimisi sõitsin retrotrammiga Vabaduse väljakult Hobujaama 22.02.19. õhtul. samast tuli peale Roheliste teine suur juht, abilinnapea Zuzu abi, Olev Tinn

  (kes juba 2017 aprillis juhatas Rohepartei “remmelgakaitsmise” hooga sisse vabaduse Väljakul Reidi tee vastasel miitingus, mida nad toona EKRE-ga koos rahastasid.

  Juba seal ma vaatasin, et miitingu lõpu järel istus kuidagi kaua, pea tunni, mu jalge ees külmal asfaldil Mati Oja “tulevane” remmelgakaitse “hipide” seltskond ja kutsus inimesi endaga ühinema. Mati Oja on see mees, kes kuidagi väga loomulikult korraldas ka Eesti Metsa Abiks 15.12.2017 Shamaanitrummidega tantsuparaadi Toompeale ja hiljem kogunisti Riigikogus selle rahastatud Kooliõpilaste parlamenti, kuigi pidanuks selleks ajaks olema ühiskonnas enim põlatud huligaan, kui arvestada, et tema, nagu lastud kitse, tassimine 27.06.17. politseinike poolt sai kogunisti aasta pressi fotoks ja rippus mitu nädalat Balti jaamas näitusel ja igas interneti nurgas.

  2017 kevadisel meeleavaldusel jäi arusaamatuks, mille vastu täpselt see seltskond on, lihtsalt tõmmati plaanitult hoolega avalikkuse tähelepanu, nagu Templirüütlite nukud ikka).

  Tinn mind 22.02.19. trammis ei märganud ja rääkis mingi venelasest tuttavaga järgmist:

  No mis sa tahad, et sinu võsukene hakkaks ise raljassaare dokis oma kätega laevatrümmidest õli maha rookima, Isegi Soomes ei tee eestlased ja venelased seda tööd, vaid juba ammu tuuakse selleks Taivanist odavtööjõudu. Toru otsas olev venku ei saanud ilmselt alguses suurest üllatusest kohe arugi, et kuidas 1 paduroheliste juht nüüd hoopis padu pagulaste massiimportijaks tavatses hakata, et sellise jutuga tema häält valimistel püüab endale saada. Tinn ikka kordas mitu korda kõva häälega nii ja naapidi. 1 tädi istus talle ka selja taha lähemale, et kõrvad kikkis kuulata.

  Kui Hobujaamas talle ütlesin, et rohesionistide parteil on viimane aeg eesti poliitiliselt areenilt kaduda, siis kukkus ohkima, et tema ei ole ju sionist, sest ta pole juut. Sellest sai aru küll, et rahvas teab juba üsna hästi, mis organ Laanel Vsevioviga Koidula tänaval Casa Nostra nime all on.

 4. Pask 2 aastat ago
  Reply

  Võite muidugi oletada siin kõiki asjaolusid, kuid arvatav tõde on selles, et Zuzu rahakott sai täis ja oligi aeg elama hakata. Nii et persse see maailmavaade ja roheline mõtlemine. tavaline poliitiku käitumine.
  Ja kui rahakott jälle tühjaks saab, küll siis mingi kormuzka ikka leitakse

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.