Tulge kõik Kristiinet avastama!

Löwenruh pargis kontsert

Jaanus Riibe, Kristiine linnaosa vanem

Suvi on aeg, mil linlane ihkab maale – metsade keskele ja mere äärde. Õige kah, Eestimaal on palju kauneid kohti, mida avastada, ja igalpool on silme eest kirjuks võttev kultuuriprogramm. Suvi on ringirändamiseks ideaalne aastaaeg ja eestlane teatavasti suvel ei maga.

Aga alati ei peagi kodunt kaugele minema. See tähendab, et põhjust kurvastamiseks pole ka neil, kel ringiliikumine keeruline. Olgu siis põhjused tööst, tervisest või oludest tingitud. Tõsi, ürgmetsi Tallinnas ei ole, kuid meil on kenad parkmetsad. Ka merd on piisavalt: tervelt 46 kilomeetrit pikk rannajoon ja viis avalikku supluskohta. On väikelinna õhkkonnaga aedlinlikke asumeid, on kõigile midagi. Kutsume kaugemalt rahvast hoopis meile linnaõhku nuusutama!

Kristiine linnaosa tunnuslause „Aed linna südames“ viitab, et meie linnaosa on just selline kant, kus mõnus suvel aega veeta. Paljud elanikud on oma aiad korda teinud, mõnes on otsekui lillemeri. Kuna merepiiri Kristiinel ei ole, siis sellest vaatepildist meile täiesti  piisab. Seda enam, et meri pole kaugel. Avatud on mänguväljakud ja spordiplatsid ning meie esinduspargis Löwenruh’s mängib muusika. Idüll missugune!

Just Löwenruh’ pargist ma tegelikult tahtsingi rääkida. Sellel, endisel suvemõisal on pikk ja huvitav ajalugu. 18. sajandi lõpus asus siin kümblus- ja raviasutus koos restorani ja tantsusaaliga, mis oli linlaste hulgas niivõrd populaarne, et vanalinna ja Löwenruh’ vahet sõitsid kindlatel kellaaegadel regulaarselt voorimehed. Ajad muutusid ja elu mõisas hääbus, kuid kuna park on korrastatud, siis on see jälle rahva seas armastatud puhkekohaks saanud.

Pargi arendamine on pidev protsess. Tegeleme sellega jätkuvalt ja tahame Löwenruh’ teha veelgi kenamaks. Eelmisel kevadel rajasime pargi lähedusse parkla ning inimestele mugavamaks liikumiseks uue silla, mis sarnaneb vana sillaga. Omaaegse suvemõisa peahoone on ammu hävinenud, aga midagi on ka säilinud: kivisild, jääkelder ja tallihoone ning Kristiine maamärgina kõigile tuttav kivist lõvi. Tantsusaali küll enam ei ole, kuid tihti mängib pargis muusika ja tantsitakse endiselt. Just suvi on see aeg, mil Löwenruh’s iganädalaselt mõni üritus toimub.

Oleme neid korraldades pidanud silmas kõiki inimesi: pere pisematele pühapäevased lastehommikud, noortele Kristiine Rockfestival ja hingelt noortele kolmapäevaõhtused suvekontserdid. Aga see ei ole veel kõik, sest lisaks on veel selliseid üritusi, kus leidub huvipakkuvat kõigile: jaanituli, laadad, Veneetsia karneval, Kuninganna Kristina päev, rahvajooks, välitreeningud jt.

Juba eesootaval nädalavahetusel, 25. mail toimub Löwenruh’s (Mustamäe tee 59a) kell 10–16 traditsiooniline kevadlaat. Pargi saarel kell 13 algaval Veneetsia karnevalil ei jää kostüümid ja maskid sugugi alla selle ürituse algupärandile. Tasub tulla uudistama! Suveürituse programm on üleval meie kodulehel, samuti oleme aktiivsed Facebookis.

Külalislahke Kristiine ootab teid!

 

1 Kommentaar
  1. Aga 2 aastat ago
    Reply

    kuhu jäi kutse tulla Kristiinesse neegreid vaatama? Käin seal väga harva, kuid iga kord jääb 3-4 neegrut tee peale ette. Seni on nad veel vaiksed aga kui neid juba 30-40 saab olema, siis peate Kristiin ekaubaka kinni panema, nad lihtsalt reostavad selle ära ja inimesed ei julge sinna minna. Politsei rahvast ei aita, sest kaitseb hoopis lärmitsejaid ja sopapildujaid neegruid.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.