Yana Toom valiti Euroopa Parlamendi petitsioonikomisjoni aseesimeheks

Euroopa Parlamendi petitsioonikomisjon valis kolmapäeval uue juhtkonna ning komisjoni aseesimeheks sai Eesti eurosaadik Yana Toom.

Komisjon vaatab läbi Euroopa Liidu (EL) kodanike ja alaliste elanike pöördumisi. Yana Toom kuulub komisjoni alates Euroopa Parlamenti pääsemisest 2014. aastal.

See komisjon on Toomi sõnul väga kasulik vahend. „Võib tuletada meelde Narva perekond Falõnskovide juhtumit – minu büroo aitas neil Briti sotsiaalteenistuste poolt ära võetud lapse tagasi saada. Tänu esitatud petitsioonile omistas komisjon Suurbritannias laste sunniviisilise äravõtmise teemale prioriteetse staatuse,” rääkis Toom.

2017. aasta juunis esitas Yana Toom petitsiooni Tšernobõli tuumaelektrijaama katastroofi  likvideerijate õiguste rikkumise kohta. Selle tulemusena hakkas asi liikuma, Riigikogu muutis seadust ning Tšernobõli katastroofi likvideerijad mittekodanike ja naturalisatsiooni korras  kodakondsuse saanute hulgast hakkasid toetust saama.

2018. aastal toetas komisjon Toomi algatusel resolutsiooni vähemuste õiguste kohta EL-is ja arutas mittekodanike õigusi käsitlevat petitsiooni, mille esitasid 2016. aasta juunis Yana Toom ning Läti saadikud Andrejs Mamikins ja Tatjana Ždanoka ning millele on alla kirjutanud üle 20 000 Eesti ja Läti alalise elaniku.

„Iga selline sündmus tähendab, et EL-i poliitiline surve Eestile kasvab,” ütles Yana Toom. „Loomulikult võimaldab petitsioonikomisjoni aseesimehe ametikoht tõhusamalt võidelda minu  valijate õiguste eest.”

Komisjoni esimeheks valiti Dolors Montserrat, aseesimeesteks Tatjana Ždanoka, Yana Toom, Ryszard Czarnecki ja Cristina Maestre Martín de Almagro.

BNS

3 kommentaari
 1. to Yana Toom 2 aastat ago
  Reply

  PALUN pr. YANA TOOMI ESITADA PETITSIOON EESTI ÜHINEMISEKS EUROOPA SOTSIAALHARTAGA TÄIELIKULT.
  PENSIONÄRIDE OLUKORD ON KERJUSLIK JA HÄBIVÄÄRNE EUROLIIDU MAALE.
  SEE 100 eur PENSIONITÕUS, MIDA JÜRI LUBAB JA LUBAB ON LIIGA ARMETU JA KESTEAB , KAS ÜLDSE TULEB
  KUNAGI…ÜKSKORD….

 2. järg 2 aastat ago
  Reply

  SAMUTI PALUN LOOMAKAITSESEADUSTE KARMISTAMIST EESTIS JA LOOMADE ÕIGUSTE TÕSISELTVÕETAVUST. NAD POLE ROBOTID, VAID ELUSOLENDID, KES TUNNEVAD, KURVASTAVAD, AHASTAVAD, IGATSEVAD,HOOLIVAD JA ARMASTAVAD.
  EESTI OMA LIGADI-LOGADI SÜSTEEMIDE JA POOLIKUTE VÕI OLEMATUTE SELLEALASTE SEADUSTEGA EI SOBI
  EROOPA KULTUURIRUUMI,LAOSTADES SEDA MORAALSELT VEELGI.
  SUHTUMINE LOOMADESSE ON VÄGA OLULINE, ÜKS PÕHJUS NSVL LAGUNEMISEL OLI LOOMAKAITSE PUUDUMINE JA BARBAARSUS SELLES VALLAS. NII TEKIB EMOTSION: KESKKOND, MIS RÄSIB, HÄIRIB,VÄSITAB JA MILLES ME EI TAHA ELADA. RIKKUDES KA LOOMASÕBRALIKE INIMESTE VAIMSET JA FÜÜS.TERVIST.

 3. No 2 aastat ago
  Reply

  nüüd läheb Eesti tõrvamiseks lahti! Puutin kremlis keerab vuntsi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.