Reps uurib Kanepi ja Sillamäe kooli

Foto: Kanepi Gümnaasiumi kodulehekülg

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps alustab Kanepi gümnaasiumi ja Sillamäe vanalinna kooli kiusamisjuhtumite tagamaade avamiseks järelevalvemenetlust – esimest selgust lubab ta sügiseks, ent lahendusi tuleb oodata kauem, kirjutab Postimees. 

Postimees kirjutas üleeile, kuidas Kanepi gümnaasiumi õpetajad, kelle klassis õpivad direktori lapsed või õepoeg, satuvad psühholoogilise surve alla, kui nad ei pane tema sugulastele häid hindeid. Kui õpetajate töötlemine vilja ei kanna, sunnib direktor nad lahkuma, kärpides töökoormuse pea nullini.

Repsi sõnul tuleb teateid selliste juhtumite kohta haridusministeeriumi aasta jooksul kümneid. “Peamiselt tulevad signaalid lapsevanematelt – nad näevad midagi, ei ole rahul. Võtame selliseid signaale alati tõsiselt. Juhtumid, kus on vastakuti õpetajad ja koolijuht, jõuavad meieni sageli ametiühingute esindajatelt,” rääkis Reps. “Kui meil on kuue õpetaja pöördumine, siis tuleb seda väga tõsiselt võtta. Kas on probleeme? Jah, selgelt midagi on, aga enne ei võta ma seisukohta, kui oleme järelevalvetoimingud teinud ja tulemuse saanud.”

“Kõige laiem küsimus on, kas koolijuht sobib või ei sobi. Võtame ühendust kooli pidajaga, teeme intervjuud, vaatame üle, kas töö üldised reeglid on paigas ja nii edasi,” lisas Reps.

Tema sõnul tegeleb ministeerium ka koolikiusamise juhtumiga Sillamäel. “Kui juriidiliselt rääkida, siis toimub menetlus, aga abstraktselt me kõik vastutame. Kui noor inimene lõpetab niimoodi oma elu, siis on midagi tõsist tegemata jäetud. Meieni on Rajaleidja kaudu jõudnud info, et ega sellel noorel inimesel polnud teada kõik need tugiisikud, kelle poole abi saamiseks pöörduda,” selgitas Reps.

“Oleme nüüd märganud, et meil peaks olema rohkem konkreetselt vene koolidele suunatud koolikiusamisvastaseid riiklikke programme. Näiteks Sillamäe puhul on riigipoolne suunamine vajalikum kui mõnes teises kogukonnas,” lisas Reps.

BNS

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.