Ratas usub Keskerakonna populaarsuse peatsesse tõusu

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas usub, et tema kodupartei reitingunäitaja hakkab peagi taas tõusma. 

“Keskerakonna valijabaas on olnud alati väga lai, tugev, kindel. Ma ei saa eitada, et tõesti meie reitingud, kui me võtame võrdluseks 3. märtsi valimised, on olnud pigem hetkel langusfaasis. Aga ma usun, et nad kindlasti taastuvad,” ütles Ratas Postimehele.

“Ma olen päris paljude Keskerakonna liikmetega eri piirkondadest, toetajatega seda teemat arutanud ja Keskerakonna liikmed, meie valijad, on öelnud seda, et on oluline, et me suudaksime hoida Eestis sidusat ühiskonda, tugevat ühiskonda, edukat majandusmudelit. Aga on oluline ka see, et me suudame viia Keskerakonna põhimõtteid ja ideid ellu. Ja eks valitsus on alles alustanud ja nüüd on neljal aastal võimalik oma tegevusega näidata, et need ei ole mitte ainult sõnad, vaid on ka teod,” lisas Ratas.

Reformierakond naudib jätkuvalt mäekõrguselt kõige populaarsema erakonna positsiooni, samal ajal on kindlalt teiseks tõusnud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), selgub Postimehe ja BNS-i tellitud Kantar Emori uuringust.

Kui Reformierakonda toetab viimase küsitluse järgi 35 protsenti vastanutest, siis EKRE toetus on tõusnud 19 protsendi peale. Mai lõpuks võrreldes on EKRE-l kasv olnud koguni neli protsenti ning sama suure tõusu on selle ajaga teinud ka Reformierakond.

Keskerakonna toetusprotsent on püsinud viimased kolm kuud 15 peal ning ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna praegune 11-protsendine toetus on olnud võrdlemisi stabiilne. Viiendal kohal on Kantar Emori uuringu järgi Eesti 200 kaheksa protsendiga ja kuues Isamaa seitsme protsendiga. Sealuures on võrreldes mai lõpuga Eesti 200 kaotanud kolm toetusprotsenti, Isamaa aga ühe.

Kantar Emor küsitles 18.-27. juulil veebiintervjuudes 1305 valimisealist kodanikku vanuses 18-84 aastat.

BNS

6 kommentaari
 1. sundüürnik 3 aastat ago
  Reply

  Ratas,,sa oled kogu oma elu valetanud ja üsna pea, oled sa prügikasti kaup! Sina ja sinu erakond, pole täitnud mitte ühtegi lubadust,,küll EKRE teid valitsusest minema pühib!! Võtab veits aega ja kaote nagu luuavillu rasvaliit,,peale selle ootavad ees taevaseadused, kust tasu auga välja olete teeninud,,sundüürnike, inimhingede hind!!

  • mnjah 3 aastat ago

   nii räigelt sõimaja peab hakkama ise rohkem seljataha vaatama, ega karma sind kätte saa. Ratas on võimul 2,5 aastat ja mõned kuud peale ja siin üks sundüürnik sõimab kui voorimees. Kas sa loll tõesti arvad, et EKRE annab sulle su korteri tagasi või. Tead, me kõik erastasime oma kollaste kaartidega endale kortereid, kuhu sina oma kollased kaardid panid? Räägi meile ka, mis sa nendega tegid.
   Ja veel, Ratas on üks ausamaid poliitikuid üldse siin maarjamaal ja iga suvaline hädapätakas ei oma õigust teda s*taga üle valada. Kas on selge?

 2. Ele 3 aastat ago
  Reply

  See on meeldiv uudis. Keskerakond saab hääli tubli töö eest ilma laimu ja ja vihavaenu õhutamiseta. Muidugi oli E.Savisaare ajal reiting suurem sest ta oli tublide ja ausate inimeste lemmik.Ma ei mõista neid kes annavad hääli reformierakondlastele kes korjavad neid mõjutades inimesi laimu, vihavaenu õhutamise ja valesüüdistuste koostamisega. Töötulemusi ju polnud sest vaesus aina kasvas.Peavoolumeedia oli nende teenistuses ja ka õigusmõistmine. Need kes hääletavad Reformierakonna poolt ei hooli vaesematest inimestest keda meil on palju.

 3. Keskerakond praeguste juhtidega kaovad. 3 aastat ago
  Reply

  Nad reedavad rahva nagu reetsid Savisaare. Võim, rikkus läbi kaevanduste tuleku ja kaevanduste omastamise sunnib neid. Ahnus, see on õige sõna.
  Raudteed vaja selleks, et fosforiidi maak välja vedada.
  Praegu käib ettevalmiistus kaevanduste tulekuks. Suletakse töökohti. Töö puudas nagu sunniks kaevanduste õigustamist.
  Ärge laske sellel sündida.

 4. Nii 3 aastat ago
  Reply

  Sundüürnikud tekkisid Laari valitsemise ajal kui inimesi aeti korteritest välja andmata neile vastu elamiispinda. Tekkisid kodutud. Tallinnas kus on pikka aega olnud Keskerkond võimul anti sundüürnikele tasuta korterid. reformistlikud valitsused ei teinud sundüürnike heaks midagi. Praegusel valitsusel läheb aega enne kui nad jõuavad reformistide poolt tehtud vigu parandada. Olgem kannatlikud. Veel ühte reformistlikku valitsust meie riik vastu ei pea. Oleks Keskerakond olnud kogu aeg võimul oleks elu kindlasti kõigil parem ja õiglane.

 5. maali maalt 3 aastat ago
  Reply

  Vaatasin uuesti Pealtnägijat Savisaarest. Veelkord tõdesin, kui mannetud ja ideevaesed on olnud meie teised peaministrid Savisaare kõrval. Pani imestama, kuidas nad kõik ühel häälel kordasid, et Savisaar on võimukas. Aga kas teised peaministrid pandi kõik vastu nende tahtmist. Kui ausalt olla, siis ainuke peaminister, kes ei allunud USA diktaadile, oli Savisaar. Teised, alates Laarist jooksid igapäevaliselt Kentmanni tänava maja vahet, saades sealt käsklusi ja raha. Kuigi Keskerakond võitis kogu aeg valimised, siis sealtsamast majast tuli nõue, et mitte lasta Savisaar võimule, kuna siis ta hakkaks taas taotlema riigile suveräänsust ja hakkaks taas Eestit viima riigi tasemele. See, milline näidend toimus meie kohtus Savisaare nn. altkäemaksudest, on lausa häbiasi. Kõigile oli selge, kus majast tulid need nõuded ja kus kohast tuli see lihasööja bakter. Selles saates pani imestama, kuidas inimesed, kes on tohutult riigi raha varastanud (Kallas) ja inimene, kes on oma riigile palju kahju toonud juba oma KGB mineviku pärast (L.Meri) ja inimesed, kes hävitavad Keskerakonda (nn. isatapjad). Kahjuks on see Eesti, kes näitas tervele maailmale, kuidas tuleb impeeriumeid hävitada ja saavutada igatsetud vabadus, kaotanud täielikult sõja ja vabaduse ja muutunud mõttetuks ripatsriigiks, mis aja jooksul lihtsalt kaob. Savisaar on tegelikult üks suuremaid ja tähtsamaid inimesi eestlastele, kes kunagi kirjutatakse ajalukku suurte tähtedega.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.