Hiibuse nädal: Prokuratuurist teatrisse

Ega selline üleminek kerge otsus pole. Aga mis teha, kui süüdistus, mida kanti õigussüsteemis ligi kuus aastat, lagunes kohtuotsusega koost? Selle peale ütles endine juhtiv riigiprokurör ja nüüdne Vaba Lava juht Steven-Hristo Evestus ise: „Savisaare protsessi tulemusega leppimine nõuab mult veel paar aastat aega.” Ta lisas, et temale ei meeldi kehv komöödia ja et selle juures ei saa ta teha head nägu. „Enamasti on meie komöödiaid piinlik vaadata,” leiab ta.

Huvitav, kas Evestuse poolt juhitud Edgar Savisaare vastane kohtukeiss oli komöödia või halvustab ta TTV telefilmi, mis suures osas kogu kohtukäiku ette nägi?

Kahtlustuse pinnal tekkinud kohtuprotsessi võimendas  õukonnameedia, kes asus juba ise kohtuniku rolli. Kui rahasummade suurust vaadelda, siis oli see kui terake kõrbeliivas laevafirmade miljoniliste  tehingute kõrval. Aga nendes süüdistatavad lubati pärast „jalarõngaste” eemaldamist välismaale puhkama. Ei mingit kartust, et nad võivad sealseid laevnikke tulevasel kohtuistungil mõjutada enda kasuks. Pankades toimunud suuri rahapesuskandaale ei hakatud esialgu üldse arutama. Oli vaja oodata välismaalaste sekkumist, et asjale ametlik käik anda. Ja kuhu me oleme seniks jõudnud? Äkki kunagi jõuame?

Nüüd on ajakirjandusel hambus riigi peaprokuröri jätkamine järgmiseks ametiajaks. See sai alguse siseminister Mart Helme ütlusest, et nende partei ei toeta Lavly Perlingut.

Riigi peaprokuröri nimetab ametisse justiitsminister ja praeguseks on sellele kohale vaid üks arvestatav kandidaat – Lavly Perling. Steven-Hristo Evestusele soovib Kesknädal aga tuult tiibadesse tulevaste komöödiate ja draamade lavastamisel. Loodetavasti saab ta Edgar Savisaare kohtuprotsessist üle ja avaldab edaspidi arvamust teatriteemadel.

19 kommentaari
 1. Aja Lugu 3 aastat ago
  Reply

  Savisaare protsessil olid oma võitjad ja kaotajad. Kaotajateks olid kindlasti Savisaar isa ja eesti rahvas.Hoopis tähelepanuta on jäetud protsessist kõige enam kasu saajad.Need on USA relvatöösturid ja sõjardid, kes teenisid miljardeid. Aga kuidas?
  Savisaar püüdis alati luua Venemaaga heanaaberlikke ja vastastikku kasulikke suhteid. Seega oleks tema võimuletulek takistanud oluliselt NATO vägede sellisel hulgal Eestisse, aga ka Baltikumi paigutamist ja sõjaks valmistumise eelarve paisutamist. Eestil oleks suurel määral jäänud ostmata vanaraud, mille on ostnud eelmiseks või üleeelmiseks valmistuvad sõjardid.Kui Venemaa püüab oma mõjuala laiendada Eestisse, siis ei tee seda tankikolonnidega vaid hoopis tänapäevasemalt.Kindralid, ka meie omad, on alati valmistanud sõjaväge ette eelmiseks sõjaks. Eesti oleks juba täna olnud edukas tuuleenergia tootja ja võiks teenida CO2 kvootide müügist mitte ei laseks ennast lollitada Kellavere radariga. Vajalikud täiendavad radarid oleks proportsionaalselt kinni maksnud kõik “kaitstavad”, mitte ainult Eesti. Meie SKP oleks olnud tänu normaalsetele suhetele oluliselt suurem…jne. jne

 2. prokuratuuri komejant 3 aastat ago
  Reply

  Teater on kogu see rehvide valitsemise tulemus.
  Nüüd röögivad riigilippude pärast nagu veristatud sead.
  Prillikivi osutus kõvaks pähkliks!

 3. "Prillikivi" ongu puhas nagu prillikivi. 3 aastat ago
  Reply

  Kaabakad siiani istuvad esirinnas. Ratas ei ole puhas poiss.
  Praegu Keskerakond valmistab ette kaevanduste tulekut. Selleks ongi praeguseks kunstlik tööpuudus Ida Virumaal.
  Reps käib oma kindlat rada ja koolid kaotatakse. Inimesed on sunnitud lahkuma aladelt, kuhu tahetakse kaevandusi. Hiljem öeldakse põhjenduseks, et nendel aladel on inimesi vähe ja valitseb tööpuudus. Reps teeb Eest rahvale tohutu kahju. Ekrele. Ma ei usu, et kesk u pooldajaid on nii palju nagu meile näidatakse. Lööge kesk valitsusest välja. Lõpetage mõttetud koolide kaotamised. Raudtee ehitus katkestage ja Eestist ärge lubage fosforiiti välja vedada.
  Ratas varem või hiljem reedab teid. Ta reeturiks sündinud. Ennetage teda ja rahvas kannab teid kilbil.

 4. Lavli lõpuagoonia 3 aastat ago
  Reply

  See rahmimine ongi Lavli agoonia enne kinga saamist.
  Prokurörid kas lahkuvad või “lahutatakse”.
  Riigis pole korda!

 5. kui kino ei oska 3 aastat ago
  Reply

  Need lähevad teatrisse. Seal madalam seltskond ja üsna viinalembene teine.
  Kõrbemine proxis on mujal maailmas suur häbiplekk.
  Siin ikkagi koht riigileival olemiseks Igaveseks vegeteerumiseks.
  See ongi ehtne palagan!

 6. kõrgelt on valus kukkuda 3 aastat ago
  Reply

  Eks paneb vanamehe nutma küll. Kilkas ja karjus, aga peksa sai.
  Seepärast, et kogu süüdistus oli ehku pääle pandud.
  Ja Perling täitis ülemist käsku ja surus pääle.
  Eelmine tüdruk loobus, sest lekkis salajane memo.
  Telefilm ennustas kõike ette.
  Elagu Keskerakond!

 7. vana 3 aastat ago
  Reply

  Poliitajalooline teater – Evastus võtab Lavli näitlejana tööle!
  Häid teatrielamusi eesti rahvale!

 8. jelena arvab 3 aastat ago
  Reply

  Mõtelge kui palju inimesi jõudis see näitleja vangi panna!
  Kas teda ei saa kudagi karistama? Nada!

 9. kohus andis pöörde 3 aastat ago
  Reply

  No ma ei tea, Kersti Kaljulaid ilmus Eesti Presidendina Eesti Parlamendi avaistungile dressides, kus kõik olid korrektselt riides, härrased ülikondades ja daamed sobilikes kostüümides, ja Presidendi pluusel kiri ” sõna on vaba”. No ma ei tea, ennem oleks naisena tulnud palja tissiga, et tiss on vaba, kui presidendina paljusid eestlasi mõnitades.
  Eesti poliitika madalpunkt oli vaadata kuidas Riigikogus reformarid võitlesid nutuvõru ümber suu Euroopa Liidu lippude eest Valges Saalis. Saaks vaid isandatele pugeda.

 10. maali maalt 3 aastat ago
  Reply

  Kunagi lugesin Kalle käsperi kõikide erakondade iseloomustusi. K.Käsper kirjutas Keskerakonna kohta – Praegune KE on isatapjad, itaalia keeles PARRICIDA. Isatappu peetakse kõige kohutavamaks kuriteoks. KE tappis oma poliitilise ISA, mehe, kes neil hällis mähkmeid vahetas, neid käima õpetas ja neile aritmeetika reegleid tutvustas. Niipea, kui ükskord üks oli selge, lõid nad õpetajale NOA SELGA. Väga täpne iseloomustus.Kahjuks on nii, et enam rahvas ei suuda eristada libereid – keskisid ja oravaid.

  • to maali maalt 3 aastat ago

   Troll maali, sinu iidol etkar tegi ikka ise poliitilise enesetapu. Peale selle püüdis kinu ka teha, mis aga ülihaledalt läbi kukkus. Eestlased oskavad ikka eristada küll, mis on terad või mis on hiire s.tt.

 11. edgari fenomen ei sure iial 3 aastat ago
  Reply

  Mees lõi IME. Mees tegi rahvarinde. Mees tegi valitsuse. Mees juhtis linna ja oli mitu korda minister.
  Mida on tänastel poisudel vastu panna?
  Vaid tühjad pihud ja auruvines pead.
  Siit moraal-enne teod ja siis kõva kaagutamine!

 12. Pask 3 aastat ago
  Reply

  Pask annab teada, et lõpetab siinses arvamuskommentaariumis kommide kribamise ja nende lugemise, sest…tundub, et peale tema ja kellegi debiiliku, kes ennast erinevate aliaste(ott, ele, eve jne) all puhast sitta suust välja ajab peaegu ei olegi.
  mulle ei meeldi Savisaar. pole kunagi meeldinudki. See Vastse- Kuustest pärit Kiir( tolleaegne pilkenimi) on terve elu ainult võimu ihanud, alaväärsuskompleks? Ja kuulanud perselakkujate kiitust mingitest suurtest vägitegudest, mulle ei meeldi Helmed, inimesed, kes iga sõna valetavad ja on mitmepalgelised närakad, ei kutsu mõistmisele.
  Mulle meeldib, et Lihula mälestusmärk saaks sinna, kus ta oli, samas ei taha ma, et selles ajavad sõnatatti suust välja endised partorgid ja kiitusega Leningradi Kõrgema Parteikooli vilistlased. Ikkagi loodan, et EKREst saab kunagi eest erakond, et antakse jalaga lõplikult persse vanadele bolzevikele ja Eesti rahva reeturitele.
  Loodan! Kuigi mu kadunud ämm ütles kunagi, et lootus on lollide lohutus, ju ma siis loll olen, aga ikkagi.

 13. oleme sunnitud vabandama 3 aastat ago
  Reply

  Pask on meie reformierakonna kõige ebaviisakam osa siin ühiskonnas. Ikka tõuseb ta pinnale ja halvab terveid inimloomi. Me vabandame ja teatame, et meie opossoonis oleku aeg on alles naa lühike, et kohe kudagist ei harju sellega ära.
  Lubame edasisesti oma retoorikat pisutki parandada ja sulanduda tervesse ja sidusasse ühiskonda.
  Järgmiste vabandusteni!

 14. Proxi näitleja õpetus 3 aastat ago
  Reply

  Õpetaja ees ja lapsed järel – nii korrati tähti, sest lugeda ei osanud neist veel keegi.

 15. teater võttis kaitse maha 3 aastat ago
  Reply

  Kes nüüd siis kaitseb purjutajast isa kui see roolitaga viinal käib?
  Kas jääb lubadest ilma?

 16. oleme sunnitud vabandama sic 3 aastat ago
  Reply

  sina imbetsill oled inimene?

 17. ... 3 aastat ago
  Reply

  Lihula monumendi otsene kõrvaldaja oli tollane siseminister, kes kuulus Rahvaliitu,mille otsene järglane ja mantli kandja on tänane EKRE. Teadaolevalt kuulub EKREsse ka too sinimustvalge lipu maharebija katlamaja korstnalt Tartumaal, kellele Arnolt Rüütel omistas oma presidendiks oleku ajal Maarjamaa Risti “teenete eest Eesti Vabariigi ees”
  Sellest Helmed ei räägi? Kuhu kadusid Eesti Saatkonna remondirahad Mardi suursaadikuks olemise ajal? Ei räägi…

 18. Rein Mark 3 aastat ago
  Reply

  Miks Evestus nii kehva komöödia lavastas? Kas nüüd tõelises teatris kontrollib oma tegelikke võimeid?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.