Ratas: ei saa öelda, et mõni erakond ei sobi valitsusse

FOTO: MIHKEL MARIPUU/SCANPIX

Peaminister Jüri Ratase sõnul on 100 päeva olnud tegusad ja valitsus on töötanud ühtse meeskonnana ühise eesmärgi nimel parandada Eesti inimeste igapäevast elu ja vormida Eesti head tulevikku, ühtlasi rõhutas ta, et demokraatlikus ühiskonnas ei saa kunagi öelda, et mõni rahvalt mandaadi saanud erakond ei sobi valitsusse.

Ratas tõdes, et koalitsioon on saanud päris palju kriitikat ühiskonnas. “Ma arvan jätkuvalt, et Eesti on parlamentaarne riik ja rahvas teeb otsuse, kes pääseb riigikogusse. Ja minu soov on, et täna, homme ja ülehomme on riigikogus erakonnad, kes ühel hetkel saavad olla opositsioonis ja ühel hetkel koalitsioonis,” ütles Ratas, lisades, et see on sidusa ühiskonna eeldus.

“Poliitiline konkurents paneb paika selle, kes suudab konkureerida koalitsiooni ja kes opositsiooni,” märkis Ratas.

Tema sõnul ei saa olla normaalne mõte, et üks erakond sobib riigikokku ja valitsusse ja mõni teine ei sobi. “Ei saa olla Eesti ühiskonnas, et keegi on lihtsalt jõuga tõstetud kõrvale,” kommenteeris Ratas mõtet, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond tuleks valitsusest välja visata.

Ratase sõnul on valitsus 100 päeva jooksul teinud palju olulisi otsuseid, näiteks kliimapoliitilise strateegia suunal. Ratas tõstis esile ka lähisuhtevägivalla vastast võitlust, samuti digiregistratuurile üleminekut.

Ratas lisas, et valitsus pole loobunud ka erakorralisest pensionitõusust.

BNS

4 kommentaari
 1. Jah 1 aasta ago
  Reply

  Praegune valitsuskoalitsioon pole ideaalne aga ikka parem kui koostöö Reformierakonnaga. Ei sobi Reformierakond valitsusse, liiga palju on nad halba teinud. Veel ühte reformistlikku valitsust ei kannataks Eestimaa välja. Neid pole kunagi huvitanud kõigi eestimaalaste heaolu ja toimetulek. Nad viisid meie elatustaseme viimaste hulka, majandus seiskus, arstiabi võimalus kohapeal nulliti ära, kordagi ei tõstetud pensione ega abirahasid, meditsiinile ega teadusele raha ei antud aga teiste riikide abistamiseks jätkus seda küll. Ainuüksi Ukraina sai mitu miljonit aga arusaamatuks jäi mille eest. Osteti tanke-see on lausa naeruväärne. Hääli saadi laimu, ärapanemise ja vihavaenu õhutamise teel. No taevas tule appi kuidas selline erakond sobiks valitsusse, ei sobi ju.

  • to jah 1 aasta ago

   sa olgino troll jäta oma rumalused levitamata, oled klounina tuntud niigi. Sinule ei tule enam ka “taevas appi”.

 2. Jah 1 aasta ago
  Reply

  Sa To Jah oled ise kloun ja kindlati ka joodik. Vot kus arvustaja tuli välja.

 3. Tom 1 aasta ago
  Reply

  Inimesel kes kirjutas Jah nime all on täiesti õigus. Ega faktide vastu ei saa sest nii see tõepoolest on. Pole vaja tähelepanu pöörata labaste inimeste alatule kriitikale nad pole seda väärt.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.