Kohus vaeb Mary Krossi valetamise süüasja oktoobris

Fotol Mary Kross koos oma kaitsja Oliver Nääsiga. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES

TALLINN, 9. september, BNS – Oma ründamise kohta politseile valetamises süüdistatava Mary Krossi kriminaalasjas peab Harju maakohus esimese istungi oktoobri alguses.

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis juuni lõpus Mary Krossi kriminaalasja kohtusse, kuna süüdistuse järgi valetas ta Stroomi rannas toimunud kallaletungi kohta.

Riigikogu liikme Eerik-Niiles Krossi abikaasale Mary Krossile esitati süüdistus valeütluste andmises. Mary Kross väitis, et teda ründasid mullu 27. novembril Stroomi ranna pargis tundmatud mehed, kes loopisid teda kividega.

Alustatud kriminaalmenetluse käigus leidis kinnitust, et Mary Kross ei viibinud sel ajal Stroomi ranna pargis.

Eelmise aasta novembris levis sotsiaalmeedias teade, nagu oleksid Tallinnas Stroomi rannas rünnanud ameeriklannast Mary Krossi kaks eesti meest, kes loopisid naist kividega ja käskisid välismaalasel koju minna. Ühtlasi kirjutati teates, et ründajad kandsid EKRE sümboolikat.

Ringkonnaprokurör Ülle Jaanhold selgitas, et kuigi süüdistatav pole kahtlustatavana ülekuulamisel selgitanud, miks ta selliseid ütlusi politseile andis, siis prokuratuuri hinnangul on tõendatud valeütluste andmine.

“Kõik kogutud tõendid viitavad, et ajal kui süüdistatav väitis, et teda Stroomi ranna juures pargis kividega visati, ei viibinud ta üldse selles piirkonnas,” selgitas Jaanhold.

Siiani on Mary Kross kinnitanud avalikkusele, et vaatamata tõendite puudumisele, selline rünnak siiski aset leidis.

Valeütluste andmises süüdimõistmisel näeb karistusseadustik ette rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.

3 kommentaari
 1. Ei 1 aasta ago
  Reply

  saa taolistest venitamistest aru. Kui kõik on selge, mida siis venitada? Karistus: Meeri 3 aastaks kinni ja hoiatus teistele olemas. Tundub et meie kohtud mõtlevad ise takistusi endale välja, et rahvalt raha välja pressida.

 2. Aja Lugu 1 aasta ago
  Reply

  Ei tohi unustada, et Mary Jordan on sündinud USA-s. Seega võib oletada, et tal on kaitseks üpriski võimas “katus”. Meie kohtuvõimudele jääb vaid kaasa tunda.

 3. Nojah 1 aasta ago
  Reply

  E.N.Kross on kuulus oma kuritegude poolest, tal on neid palju aga alati on pääsenud karistusest sest nii nutikalt on ta tegutsenud. Alguses ta tegutses siiski avalikult aga nüüd pikemat aega varjatult Reformi tagatoas. Olen kindel et ta on kaasosaline E.Savisaarele valesüüdistusi otsimises. Ta isegi sõbrunes E.Savisaare eksnaisega kuna see aitas laimata. Aga nüüd kasutas ta ära oma abikaasa et ekrelasi laimata aga nii rumalasti ja algeliselt et see eii vääri nii osava alatu tegevuse poolest tuntud inimese taset.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.