Põhikooli eksamitest loobumise eelnõu läheb esimesele lugemisele

Aadu Must. Foto KRISTJAN TEEDEMA/SCANPIX

TALLINN, 16. september, BNS – Riigikogu kultuurikomisjon otsustas esmaspäevasel istungil saata esimesele lugemisele eelnõu, millega soovitakse kaotada põhikooli riiklikud lõpueksamid.

Komisjoni esimees Aadu Must märkis, et eelnõu jõustumise korral ei ole põhikooli lõpetamise tingimus enam lõpueksamite sooritamine. „Koolidele antakse õigus ise otsustada, kas õpilane on põhihariduse omandanud ja nad saavad kehtestada kooli lõpetamiseks omalt poolt näiteks koolieksami või uurimistöö, seda lisaks kohustusliku õppekava läbimisele,“ märkis ta. Musta sõnul jääb eelnõu kohaselt põhihariduse omandanud inimese keeletaset mõõtma eesti keele eksam.

Komisjoni aseesimehe Heidy Purga sõnul on tegemist praeguse põhikooli süsteemi olulise muudatusega. „Kultuurikomisjon seisab selle eest, et erinevad huvigrupid saaksid tingimata aruteludel osaleda, oma sõna sekka öelda, analüüsida olukorda ja seejärel olla kindlad arusaamas, kuhu, kuidas ja mis ajaks tahetakse kuskile selle eelnõuga jõuda,“ märkis ta.

Komisjonile tutvustas eelnõu haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Komisjon otsustas saata valitsuse algatatud „Kodakondsuse seaduse ning põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muutmise seadus“  riigikogu täiskogu istungile esimesele lugemisele 24. septembril.

2 kommentaari
 1. Väga 3 aastat ago
  Reply

  õige! Lolle tuleb rohkem toota, siis oleme rohkem Euroopa nägu.

 2. Kas rikkus mõjutab kooli. 3 aastat ago
  Reply

  Jah mõjutab. Gümnaasiumis õpilane ahistas, ropendas ja sõimas kooli töötajat. Rääkisin sellest õppeala juhatajaga. Ta rääkis poisiga ja muidugi pahanduse tegija eitas. Pärast teatas õp. juhataja et poiss pahandust ei teinud ja eitab. Poissi peab uskuma kuna ta on rikaste vanemate laps. Isa ja ema pidavat müüma motikaid.
  Sellele õppeala juhatajale pandi sulg sappa kuna esitas kaebuse kooli ruumides alkoholiga peetud direktori sünnipäeva pidamisest.
  Kas keegi veel julgeb midagi sellist?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.