Martin Repinski plaanib Kuremäele suurt kitsefarmi

Martin Repinski FOTO: MIHKEL MARIPUU/SCANPIX

Riigikogu liikme Martin Repinski poolt Kuremäele aastaid plaanitud hiidfarmi ja kitsejuustutööstuse rajamine ootab eellepingut kogu toodangu kokkuostjaga, kirjutab Põhjarannik. 

Repinski plaanib Kuremäel Vasknarva suunas jääva endise veisefarmi territooriumile ehitada esimeses etapis 4000 kitsega farmi ja juustutööstuse, mille hinnanguline maksumus ulatub üle viie miljoni euro. Kevadel lootis Repinski, et suvel õnnestub ehitusega algust teha.  Nüüd ütles ta, et ehituseks on kõik valmis, ent selle algusaeg sõltub sellest, kuidas lähevad läbirääkimised potentsiaalse partneriga, kes oleks nõus kogu tulevase toodangu ära ostma.

“Kui eellepingud õnnestub kirjalikult sõlmida, siis läheb ehitamiseks,” sõnas ta, märkides, et sellise garantiilepinguta oleks oma juustutoodanguga välisturgudele minek nii ta enda kui ka farmi rajamist finantseerivate pankade silmis liiga suur risk.

Samal ajal soovib Repinski ära müüa rohkem kui poole tuhande kitsega Konju farmi, kus ta on toimetanud juba üle kümne aasta. Ta ütles, et Konju müük ja Kuremäe farmi rajamine ei ole omavahel otseselt seotud. “Lihtsalt Konjuga tegelemiseks ei jätku enam vajalikul hulgal aega,” sõnas Repinski.

Ta lisas, et Konju ja Kuremäe farm omavahel ei konkureeriks. “Kuremäel on plaanis kõik uued kitsed sisse osta ja kogu toodang läheb ekspordiks,” sõnas Repinski.

BNS

4 kommentaari
 1. Segased 2 aastat ago
  Reply

  teated. Oleks võinud ju kitsed viia Konjust Kuremäele. Aga nüüd üks hävitatakse ja teine ehitatakse uute kitsedega üles. Kangesti lõhnab selline rahastustehing vahelt raha kantimise järele. Ning kui kitsetoodang on olnud kasulik, siis miks tuleb veel raha laenata? Siret teenib ju samuti ja ega armukegi töötu ole.
  Asjal üks + siiski on – nunnad saavad tööd. Raha läheb iguumenja Filareta kaudu küll Moskvasse, kuid see pole enam meie asi. Nad vähemalt ei õhuta tööviha nagu Mailis meie koolides ja lihtsalt viha nagu Kersti Kadriorus.

 2. Kitstel 2 aastat ago
  Reply

  annab seda 30 kilti jalutada. Tuleb vahepeal süüa ja juua anda ja öömaja pakkuda. Kas Martin sellele on mõelnud?

 3. muidu teenida ei oska kui loomadel parasiteerides 2 aastat ago
  Reply

  Jäta loomad rahule !

 4. Jah 2 aastat ago
  Reply

  Ettevõtlik ja tubli mees. Oh kui palju on teda laimatud aga tema tegutseb sirge seljaga ja ausalt.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.