Korteriühistud üle Eesti kogunevad suurfoorumile

08.10.2019

Korteriühistud üle Eesti kogunevad Eesti Korteriühistute Liidu kutsel teisipäeval Tallinnas Olümpia hotelli konverentsikeskusesse XXII suurfoorumile.

Tänavu on vaatluse all  õigusloome ja asjaajamise lihtsustamine, tunnustatakse ka parimaid korteriühistud ning kõneldakse korteriühistu juhi kui kogukonna liidri rollist. Suurfoorumi osalejaid tervitavad majandus- ja taristuminister Taavi Aas, välisminister Urmas Reinsalu ning Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL)  juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul võetakse suurfoorumil luubi alla asjaajamise lihtsustamine. „Korteriühistu töös on paraku palju bürokraatiat, tuleb toimetada erinevates registrites – kuidas seda kõige tõhusamalt teha, sellest suurfoorumil räägimegi,“ selgitas Jaadla.

Korteriühistute XXII suurfoorumi motoks on „Väärtustades korteriühistut.“ Jaadla sõnul tuleks ühiskonnas palju enam väärtustada korteriühistu juhi kui oma kogukonna liidri rolli. „Ühest hiljutisest küsitlusest selgus, et selle töö vähene väärtustamine võtab korteriühistu juhatuselt ka motivatsiooni oma tööd jätkata. Nii ollaksegi paljudes ühistutes sundolukorras, kus mitte ükski korteriomanik ei soovi ühistu juhtimist oma õlule võtta,“ rääkis Jaadla.

Üheks oluliseks valdkonnaks korteriühistu töös on ka õigusküsimused, mistap võetakse suurfoorumil vaatluse alla õigusloomega seonduv.

„Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus on varsti kaks aastat kehtinud ja kitsaskohad tulevad praktilises elus välja,“ rääkis Eesti Korteriühistute Liidu õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.

Tänavu kevadel viis EKÜL läbi ka elektroonilise küsitluse korteriühistute esindajate seas, kus paluti vastata justiitsministeeriumi koostatud näidisteemadele ning anti võimalus anda tagasisidet valdkonna probleemide kohta laiemalt. Korteriühistud rõhutasid tagasisides palju seaduse liiga keerukat sõnastust ja võimalusi erinevateks tõlgendusteks.

Suurfoorumil annab  korteriomandi- ja korteriühistuseaduse rakendamise avaliku konsultatsiooni tulemustest põhjaliku ülevaate Justiitsministeeriumi eraõiguse talituse nõunik Maria Sutt.

Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Praeguseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti. EKÜL kuulub Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe juhatusse ning juhib samuti üleminekuriikide toetamiseks ellukutsutud erakorralist töörühma.

Alates 2016. aastast on EKÜL ÜRO elamumajanduse harta keskus, mille põhitegevuseks on eluasemevaldkonna toetamine riikides, kus elamureformid veel ettevalmistamisel.

2 kommentaari
 1. kurat kantslis 2 aastat ago
  Reply

  Kui korteriühistu juht on kogukonna liider, siis sama hästi kui kurat on usujuht.
  Usundeid on ju mitmeid, eksju ? ja ta-ta-ta….
  Korterpühistud on üks suurepürane viis rahvast stressata ja pingestada, tervist rikkuda. Kodu pole enam kodu vaid allergia, mis rahapuuduse ja ulualuse kaotuse hirmust koguaeg sügama paneb närvisüsteemi.
  Justkui inkvisitsioon toimis nõidadega toimivad ühistud vaesemate, eriti aga nõrgemate liikmetega – kerjuspensionäridest vanadega või ka haigetega. Aeglasel tulel küpsetamine. Sadistlikud nõuded ja kontrollid nagu sõjakommunismi ajal olid elamukomiteed ja natside ajal ka.
  Asi, mis hullemini kõigest nn. “sidusust” hävitab.
  Ühistud ei tekkinud ju võrdsete sots. võimalustega, sarnaste klassidega, sarnase sissetulekuga majades.
  Sellest ei taha poliitikud kuuldagi, KOV-id teenivad ennem Kredexit ja nn. “liidreid” kui elanikke, veel vähem vaeseid.
  Kui need ää koolevad tulevad asemele uued.
  Ei ole julmemat kubjast kui KÜ-d, mis loovad suurepäraseid võimalusi korrupts.ja Lollusteks.

 2. Larry Fox 2 aastat ago
  Reply

  Kas olete proovinud pankadelt laene hankida ilma eduta? Vajad kiirelt võlgadest vabanemiseks raha? Kas vajate raha oma ettevõtte laiendamiseks või asutamiseks? Hankige laenu Ühendkuningriigi ühest juhtivamast laenufirmast. Lisateabe saamiseks võtke ühendust whatsapp kaudu: +14092051142 või e-posti aadressil: larryfox2017@gmail.com

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.