USA maavägi juhib 2020. aastal Euroopas suurt sõjaõppust

Nato lipp

STUTTGART, 8. oktoober, BNS – Euroopas korraldatakse järgmisel aastal õppus Defender-Europe 20, millest saab viimase 25 aasta suurim USA maaväe juhitud sõjaväeõppus Euroopas, kirjutas Ühendriikide portaal Stars and Stripes esmaspäeval.

Portaal märkis viitega USA Euroopa väejuhatusele (EUCOM), et maavägi paigutab õppuse käigus Euroopasse diviisi peakorteri, kolm tankibrigaadi ja tuhanded sõdurid.

Õppusel osaleb 37 000 sõjaväelast, kellest 20 000 on ameeriklased riigi maa-, õhu- ja mereväest ning merejalaväest. Osa vägedest saabub USA-st koos oma sõjatehnikaga, teised saavad selle Euroopasse eelpaigutatud USA maaväe varudest.

Sõjatehnika hakkab saabuma Euroopasse veebruaris ning õppus ise korraldatakse aprillis ja mais.

Manöövrid viiakse läbi kümnes riigis, kaasa arvatud Baltimaades, kuid põhitegevus leiab aset Saksamaal ja Poolas, ütles EUCOM.

Defender-Europe 20 hakkab sarnanema tohututele külma sõja ajal peetud õppustele, mida tunti nimega Reforger (Return of Forces to Germany). Need õppused keskendusid paljude sõdurite võimalikult kiirele Euroopasse toomisele. Neil oli kunagi tähtis roll ettevalmistustes Nõukogude Liidu vastu sõdimiseks.

“Valmisolek ei ole ainult õigete üksuste ja võimekuste paikasaamine sõjatandril. Selle alla kuulub ka võime kiirelt vastu võtta ja integreerida üksusi meie endi ning liitlaste ja partnerite omadega,” ütles USA Euroopa maaväe juht, kindralleitnant Christopher Cavoli.

“See võime on kriitiliselt tähtis jõu kohesel projitseerimisel. Meie valmisolek annab kindlust meie liitlastele ning heidutab võimalikke vaenlasi,” lisas ta.

7 kommentaari
 1. Larry Fox 2 aastat ago
  Reply

  Kas olete proovinud pankadelt laene hankida ilma eduta? Vajad kiirelt võlgadest vabanemiseks raha? Kas vajate raha oma ettevõtte laiendamiseks või asutamiseks? Hankige laenu Ühendkuningriigi ühest juhtivamast laenufirmast. Lisateabe saamiseks võtke ühendust whatsapp kaudu: +14092051142 või e-posti aadressil: larryfox2017@gmail.com

 2. Kas 2 aastat ago
  Reply

  lõpuks ometi läheme kallale?

 3. Ah soo 2 aastat ago
  Reply

  Igale poole USA oma nina topib ja see mis ta nüüd kavatseb teha on eriti vastik. ei tea ehk õpetab kuidas naftariike pommitada et sellest kasu saada. USA teeb vaid kõigile halba.

  • hm 2 aastat ago

   Mis see nafta siia puutub?

   Defender-Europe 20 hakkab sarnanema tohututele külma sõja ajal peetud õppustele, mida tunti nimega Reforger (Return of Forces to Germany). Need õppused keskendusid paljude sõdurite võimalikult kiirele Euroopasse toomisele. Neil oli kunagi tähtis roll ettevalmistustes Nõukogude Liidu vastu sõdimiseks.

 4. No nii 2 aastat ago
  Reply

  USA teeb kõik mis talle on kasulik. Muidugi euroopa riike ta pommitama ei hakka sest meil pole naftat, aga majanduslikult ta tahab küll Euroopa riike allutada. Kõik on kallis mida USA-st ostetakse aga neile on kasulik.

  • Jänkistan 2 aastat ago

   püüab maailma vallutada oma ettevõtete abil. Poetab mõne sisse ja siis survet avaldades nõuab neile eesõigusi tootmises ja turustamises. Raha aga voolab Vossinktöni, et ehitada uusi massihävitusrelvi. Loomulikult ei unustata ka poliitikassesekkumist, et otsused oelks jänkilikud. ka meil on jänkisaadikud nõudnud üht ja teist ning meie asehaldurid on lausa värisenud ja taldu lakkunud.

 5. Milleks 2 aastat ago
  Reply

  selline tühi sõjamängimine? Just Türgi sultan andis käsu oma vägedel üle piiri Suuriiasse tungida ja seal kurde hävitama hakata. kas Jurka viib meie surmapataljonid nüüd sinna kurdide kui agressori poolt rünnatavate kaitseks või hakkab sultanit tolle massimõrvas hoopis toetama? Panid ju jänkid ise Suuriiast putku ning jätsid oma abilised kurdid toetuseta surmasuhu. Kuna meie poeme jänkide ees, siis peaks ka Jurka meie ründevägedele andma käsu samuti minna kurde tapma. Kuigi ÜRP põhikiri annab riigita rahvustele õiguse enesemääramisele ning sellele on alla kirjutanud nii USA, Türgi kui ka Eesti. Või ongi nii, et see ÜRO on nagu laste liivakast, kus igaüks võib teisele liiva silma visata? Ega siis muidu ka Jurka meie massimõrvareid ei austaks ja autasustaks.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.