Ratas kohtumisel Saksa kaitseministriga: meie riigid on pühendunud liitlased ELis ja NATOs

Foto: Riigikantselei.

Stenbocki maja, 11. oktoober 2019 – Peaminister Jüri Ratas kinnitas kohtumisel Saksa kaitseministri Annegret Kramp-Karrenbaueriga, et Eesti ja Saksamaa on samameelsed riigid ning rõhutas Saksamaa suurt panust meie regiooni turvalisuse tagamisel.

„Eestit ja Saksamaad seovad tugevad ajaloolised sidemed ning väga tihe koostöö tänapäeval. Oleme mõlemad pühendunud liitlased nii NATOs kui ka Euroopa Liidus ja peame tähtsaks mõlema organisatsiooni tulevikku,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Partneritena soovime mõlemad, et meie tuleviku Euroopa oleks turvaline ja siin oleks hea elada.“

Ratas lisas, et Eesti hindab väga Saksamaa tööd Baltimaade julgeoleku tagamisel. „Saksamaa osaleb liitlaste suurendatud kohaloleku raames NATO lahingugrupis Leedus, on üks suurimaid panustajaid Balti õhuturbesse ning NATO küberkaitsekoostöö keskuse asutajaliige. Teeme koostööd ka ühistel välismissioonidel, mis aitavad tagada julgeolekut üle maailma. Naasin äsja Afganistanist, kus Eesti kaitseväelased tegutsevad koos Saksa üksustega. Meie riigid osalevad ka Mali operatsioonidel,“ ütles peaminister. „Tulevikule mõeldes on meil väga palju sarnaseid huvisid küberkaitse alal ning see on valdkond, kus saaksime veelgi rohkem koos tegutseda.“

Ratas ja Kramp-Karrenbauer rääkisid veel kahe riigi majanduskoostööst, kus suurim arengupotentsiaal on idufirmade koostööl ja innovatsioonil. „Oleme kindlasti huvitatud Saksamaa kogemusest kõrgtehnoloogia valdkonnas ja innovaatilises teadus- arendustegevuses,“ kinnitas peaminister.

Veel puudutasid Ratas ja Kramp-Karrenbauer Eesti tulevast rolli ÜRO julgeolekunõukogu mittealalise liikmena, kliimaküsimusi ning Saksamaa eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus tuleva aasta teises pooles.

7 kommentaari
 1. Kas 2 aastat ago
  Reply

  Jurkas andis ka mõista, et sultan Erdooan tuleb NATO kotti pista ja siis talle kolki anda? Muidu sest raipest jagu ei saa, kõik häbenevad. Isegi Viha-Kersti pole sultani massimõrvu hukka mõistnud ega ohvritele kaasa tundnud.

 2. Nojah 2 aastat ago
  Reply

  Ma ei mõista mida NATO on head teinud. Naeruväärne on tema olesklemine Venemaa piiri ääres. NATO ei kaitsnud isegi eurooplasi isislaste rünnakute eest. NATO ei läinud appi Süüriale aga Venemaa läks ja aitas vabastada suure territooriumi kust põgenikke enam ei tule. EL-us olles pole meie rahvas rikkamaks läinud–vastupidi Ansipi ja Rõivase valitsuste ajal vaesus aina kasvas. ELäs ei sekkunud ükski ametnik et kordagi ei tõstetud pensione ega abirahasid. Keegi ei sekkunud et lõpetada alatud valed , laimud ja süüdistused mida kasutavad reformierakondlased oma võimu nimel. Eestis valitseb vaesus ja ebaõiglus. Muidugi selle valitsuse ajal läheb elatustase kõrgemaks aga aega võtab sest eelmised valitsused ajasid selle viimaste hulka, aga see Brüsselis ei häirinud kedagi. Nüüd on isegi Ansip kes on meie riigile nii palju halba teinud EL-us tähtsal kohal.

 3. uskmatu-toomas 2 aastat ago
  Reply

  Sõidame korda mööda üksi ja hulgakesi mööda Euroopat,vahel põikame ka Ameerikasse ja kogu aeg arutame julgeoleku küsimusi,samas kogu aeg kinnitades kui suur on meie ühtsus,kui tugev sõprus ja nii edasi.
  See pidev kinnitamine tundub väga kahtlane ja seda hiljuti hüljatud Kurdide näitel.
  Meie Eestlased ei aidanud ju ka jänkisid Normandia dessandi ajal ??
  Pealegi on õhus pikemat aega küsimus “Kes on maailmas see julgeoleku oht mille vastu võitlemiseks pidevalt kogunetakse ?”
  Kuidagi pentsik on selleks pidada venelast oma Itaaliaga võrdsete majandusnäitajatega.
  Ikka ja jälle jõuame sinna – я визу что Индира Ганди а здесь напсано …..!
  Me teame ja meie sõbrad teavad,et venemaa pole võimeline aga meie sõpradele on vaja pidevat pinget maailmas,pidevalt kedagi provotseerides ! Kui tahame oma matsu siiski saada,tuleb jänkide raketid kiiresti tuua Eestisse,kui juba polegi toodud.

 4. Soo 2 aastat ago
  Reply

  Venemaa on väga kannatlik vaatamata urgitsemistele tema vastu. Hea läbisaamine Venemaaga hajutab kõik kartused ja meie peaministril pole vaja müüda riike sõita ja sõjaohust kaitset otsida. Praegune Venemaa pole meile midagi halba teinud ega kavatse ka teha. Head sõbralikud suhted naabriga oleksid normaalased. Kui vaadata Ratase välispoliitilist tegevust siis tundub et ta nagu polekski keskerakondlane.

 5. Klähviv Puudel 2 aastat ago
  Reply

  Eesti valitsuse olevad poliitikud klähvivad ja norivad igal võimalusel Venemaaga tüli. Sanktsioonide kehtestamisel oleme esirinnas, vaatamata sellele, et omal selle tõttu veri ninast välja.
  Teise suupoolega hädaldame, et Venemaa tuleb meile kohe , kohe kallale. Suurendagem heidutuseelarvet! Kuna NATO sõjalised kulutused ületavad Venemaa omi 20 kordselt, pole mõtet neid nimetada enam kaitsekulutusteks. Toogem riiki rohkem võõrvägesid! Võõrväed on muidugi hädavajalikud, sest klähvivale puudlile virutatakse varem või hiljem jalaga!

 6. Ohoo 2 aastat ago
  Reply

  Meid ei ohusta keegi väljaspoolt. Kõige rohkem kaitset vajavad meie inimesed meie riigis. Ja siin teised riigid ei aita ka KAPO mitte. Ma ei teagi keda KAPO kunagi kaitsnud on. see mis meie riigis toimub on jube. reformierakondlased laimavad, koostavad valestsenaariume, urgitsevad, valetavad, vassivad ja peavoolumeedia toetab neid. Meie peaminister ei kaitse oma erakonnakaaslasi kes järjest saavad mõne süüdistuse kaela. Reformierakonnal peaks olema loosung et kes pole meiega või on teel ees võimule see saab mõne karistuse kaela. Eriti on hull enne valimisi siis käib eriti kibe-kiire laimukampaania.

 7. to nojah 2 aastat ago
  Reply

  EL EI SAANUDKI SEKKUDA – ME POLE TÄIELIKULT ÜHINENUD EUROOPA SOTSIAALHARTAGA SIIANI.
  SEDA MITTE ÜHEGI PARTEI VALITSUSE AJAL. KA KESKIDE AJAL MITTE. KA EKRE AJAL. ISAMAA ,REFORMI,SOTSIDE,ROHELISTE AJAL.
  SEE AINSANA ANNAKS EL VÕIMALUSE SUNDIDA ELATUSTASET= PENSIONE TÕSTMA VALGE INIMESE TASEMELE. /kui nad seal Euroopas seda niiväga tahavadki, sõjakulusid on vaja Eestil ju maksta ,seni kuni NATO siin on.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.