Peaminister Jüri Ratas läheb visiidile Ameerika Ühendriikidesse

Drew Angerer/Getty Images/AFP/Scanpix

Stenbocki maja, 27. oktoober 2019 – Peaminister Jüri Ratas alustab homme Ameerika Ühendriikides visiiti, mille peaeesmärk on tihendada kahepoolseid suhteid ja laiendada majanduskoostööd. Peaminister kohtub visiidil koos haridus- ja teadusminister USA kaubandusministri Wilbur Rossi ja Senati väliskomisjoni esimehe James Rischiga ning koos haridus- ja teadusministriga ÜRO peasekretär António Guterresega. Visiidil on kaasas ka äridelegatsioon, kellega koos külastatakse kaubanduskodasid ja ettevõtteid. 

“Eesti ja USA on lähedased liitlased ja mida tihedamad meie suhted on, seda rohkem avab see võimalusi kõigile meie inimestele ja ettevõtetele,“ ütles peaminister Jüri Ratas.  „Tutvustan USA partneritele meie ettevõtteid ja ärivõimalusi ja selgitan Eesti tegevusi rahapesuvastases võitluses. Üks uusi koostööformaate on meie jaoks Kolme mere algatus, mis on mõeldud Aadria merd, Läänemerd ja Musta merd ümbritsevate riikide regionaalse dialoogi tihendamiseks ning majanduskoostöö, sealhulgas taristu arendamiseks. Näeme selle vastu Ameerika Ühendriikide suurt huvi ja oleme valmis omalt poolt igakülgselt panustama.”

Esmaspäeval kohtuvad Ratas ja haridus- ja teadusminister Mailis Reps New Yorgis ÜRO peasekretäri Antonio Guterresega, et arutada Eesti plaane ÜRO julgeolekunõukogu mittealalise liikmena ning koostöö tugevdamist ÜRO sekretariaadiga. „ÜRO julgeolekunõukogu liikme staatus on Eesti järgmiste aastate suur väljakutse, kuid ka suur võimalus end maailmas nähtavamaks teha. Keskendume oma prioriteetidele, milleks on reeglitel põhinev maailmakord, konfliktiennetus, kliimamuutuste ja julgeolekuküsimuste seosed ning julgeolekunõukogu töökorraldus.“

Lisaks avab Ratas New Yorgis EASi Eesti esinduse ja kohtub ettevõttete esindajatega. Veel on kavas kohtumised pangandussektori ettevõtetega.

Teisipäeval kohtub peaminister koos äridelegatsiooniga Balti-Ameerika Kaubanduskoja esindajatega, kus arutatakse majandussuhete arendamist ja külastab Google’i kontorit.

Kolmapäeval on peaminister Washingtonis ning kohtub kaubandusminister Wilbur Rossiga, kellega räägitakse Kolme mere algatusest ja selle järgmisel aastal Eestis toimuvast tippkohtumisest. Lisaks kohtub peaminister aserahandusministri Justin Muzinichi ning Senati väliskomisjoni esimehe James Rischiga. Peaminister peab American Enterprise Institute’is kõne Atlandi-ülestest suhetest ja kohtub mõttekojaga The Heritage Foundation.

Neljapäeval on peaministril kavas kohtumine Ameerika Teaduste Akadeemia presidendi Marcia McNuttiga koos Mailis Repsiga. Lisaks on plaanis ettevõtlusümarlaud Ameerika Kaubanduskojas koos ettevõtlusdelegatsiooniga.

Äridelegatsiooni kuuluvad Ettevõtluse Aarendamise Sihtasutuse esindajad ja Eesti ettevõtted Ampron, Proekspet, Nortal, KYC Pass, Cognuse, SolbegSoft, Markit Holding, Helmes, Elip Solutions ja Tallinna Tehnikaülikooli Mektory keskuse esindaja.

2 kommentaari
  1. ei viitsi 1 aasta ago
    Reply

    ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  2. Joe 1 aasta ago
    Reply

    Olen alati olnud Keskerakonna pooldaja.Mulle on alati meeldinud et nad hoolivad meie rahva heaolust. Aga peaministri pugemine USA ees ja üldse tema välispoliitika ei ole meeldiv. Samuti ei kaitse ta oma erakonnakaaslasi reformierakondlaste laimu eest. Kõik valitseva koalitsiooni poliitikud võetakse kordamööda liistule. Selline tunne on et Reformierakonnal on tagatuba kus vorbitakse valesüüdistusi, urgitsetakse karistamatult. see meenutab kgb tegevust. Peavoolumeedia jätkab siianu Reformierakonna teenendamist. Kirjutatakse seda mida nõutakse ja mitte midagi sellest kui palju head on ära trhtud selle lühikese ajaga ja parandatud mitmeid vigu mida tegid 2 eelmist valitsust, Aga peale vigade seal polnudki midagi–majandus seiskus, arstiabisaamise võimalus kohapeal kaotati ära, vaesus aina kasvas jne. Millal küll muutub selline olukord kus löögi alla satuvad parimad inimesed. Kogu õigusmõistmine on valedes kätes. Aga peaminister sõidab ringi ja ei hooli sellest . USA-sse pole tal küll mingit asja. Vale on ka see et peame raha raiskama NATO peale. Aitab juba sõjahüsteeriast. Paistab et see on kellelegi kasulik.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.