Peaminister Jüri Ratas: USA turg on Eesti ettevõtjatele ülioluline

Kohtumine Balti-Ameerika Kaubanduskoja liikmetega. Foto: Riigikantselei

New York – Washington, 30. oktoober 2019 – Peaminister Jüri Ratas kohtus USA visiidil New Yorgis Balti Ameerika Kaubanduskojaga ning pankade ja ettevõtete esindajatega, et tihendada ärisidemeid kahe riigi vahel.

„Eesti ja USA suhted on juba praegu väga head, kuid äril on alati kasvuruumi,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Meil on mida pakkuda. Eesti majandus on osa Euroopa Liidust, paindlik ja innovaatiline, meie IT-sektor ja e-riik on eeskujuks ka mujal maailmas. USA turg on suur ja siinsed võimalused meie eksportijatele ülimalt olulised.“

Peaminister avas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esinduse New Yorgis ja külastas koos äridelegatsiooniga ka ettevõtteid Google ja Pfizer. „Valitsus tahab teha kõik ettevõtjate võimaluste avardamiseks ja mul on hea meel, kui kontaktid siinsete suurfirmadega või väikeettevõtetega avavad koostöösuundi tulevikuks,“ ütles Ratas.

Kohtumistel pangandussektoris tutvustas peaminister valitsuse tegevusi rahapesuvastases võitluses. „Eesti valitsus on pühendunud sellele, et siinne finantssektor oleks tugev ja turvaline. Oleme avatud riik ja probleemide ilmnemisel on meie lahendus nendega kiirelt ja läbipaistvalt tegeleda. Tänu finantsinspektsiooni heale tööle, rangemale seadusandlusele ning pankade soovile riske maandada, oleme praeguseks hoopis teises olukorras kui aastaid varem,“ ütles Ratas. „Rahapesu on rahvusvaheline probleem ja koostöö USAga on selle vastu võitlemisel väga oluline.“

Peaminister lisas, et digiriigina on Eesti võtnud suuna finantssektori tulevikuriskide maandamisele, sest Eestil on pakkuda mitmeid uusi digilahendusi, mis aitavad finantssektori riske innovaatiliselt avastada, ennetada ja maandada, näiteks kontrollida potentsiaalsete ostjate või partnerite tausta.

Ratas kohtus Föderaalreservi, JPMorgan Chase’i ja Citibanki esindajatega.

Täna on peaminister Washingtonis, kus kohtub USA kaubandusministri Wilbur Rossi ja aserahandusministri Justin Muzinichi ning Senati väliskomisjoni juhi James Rischiga. Jüri Ratas peab kõne mõttekojas American Enterprise Institute ja osaleb Heritage Institute’i ümarlaual.

7 kommentaari
 1. Tõnis Viilol 1 aasta ago
  Reply

  Meile on ülioluline Venemaaga läbisaamine ja neil on põhjatu turg. Meie saame kunagi paremat elu kui NATO siit kaob ja enam ei hirmutata meid Venemaa sissetungiga. Ameerika ei ole kunagi sõber olnud. Kõikjal on lutsinud kasumit ja siis minema visanud.
  See riik on teistele nuhtluseks.

 2. plaan 1 aasta ago
  Reply

  Rahamajandus peab üldse kaduma ja asenduma plaanimaj. Aga kui juhib rumal, siis tuleb puudus kätte plaanimajanduseski.Või siis riik nii suur,et erinev kultuuritaust ja nõudmised-vajadused.
  Muidu te müüte koos kaubaga maa, vee,õhu,metsad jne. Omad elud ja teiste Elusolendite elud ja Elu Laulu., Aja.
  Hullunud tootmine, hullunud sigimine.
  Küllap Venemaagi seda mõistab, aga lõppematus külmas sõjas , kus rahamajandus veduriks, EI OLE VÕIMALIK MIDAGI POSITIIVSET ETTE VÕTTA.
  USA turg ….Ons USA-l meid tõesti vaja muuks kui NATO toetuseks kirbukaka kaalus,meile aga elevantkaalus.

 3. uskmatu-toomas 1 aasta ago
  Reply

  Meile on iga turg oluline aga vahetada vene turg ookeanitaguse olematu turu vastu ? Samas esitatakse meile kohe nõudmisi kelle id tarkvara me peame-tohime kasutada,juba jägatakse käsulaudasid kuidas ÜRO`s tuleb meil julgeolekunõukogu ajutise liikmena käituda jne.
  Kõik toimib nii kaua kuni leitakse,et suure ameerika poliitika elluviimiseks meid enam vaja ei ole ja läheme üle parda nagu Kurdid ja siis on see “vägistajast,anastajast” naaber hea küll ?

 4. oleme sunnitud vabandama sic 1 aasta ago
  Reply

  Vana punane Viilol ikka oma sõiduvees… ikka venemaale ja Venemaale, sealt tuleb küllus ja õnn…
  Mul on ausalt öeldes igasugu vaimupuudega kretiinidest kahju! Teie Jurkast ka! varsti kuseb üks poliitperekond talle sorinal pähe, aga päss korrutab keelt limpsates” küll on hea limonaad…! Võimujänu on nii suur. Eks see näita selgelt, milline oli Savisaare broilerifarmi kasvatus eestlastest nootrtele- ajudeta drbiilikute tootmine…

 5. Jälle 1 aasta ago
  Reply

  tühi jutt aga Jurka selle eest ei vastuta. Öelnud otse, et USA toob Eestisse mitu koostetehast ja kasu saavad mõlemad.

 6. Oleme sunnitud .... -le. 1 aasta ago
  Reply

  Ikka kahju küll sinust. Soome kasutab venet ära ja läbisaamine hea. Lõputu turg huvitab igat inimest. Venemaa on rikas, vaatamata sellele, et meie tolvanid kraaksuvad sealsest vaesusest. Keera pilk ikka meie Eestisse ja mõtle.
  Kas meil on vaja siin NATO ja Ameerikat. Ei ole vaja. On vaja oma inimesed elama panna.

 7. Väga 1 aasta ago
  Reply

  õige! Olen ammu mõelnud, millist kasu me saaks, kui me USA neegrid oma kamaga üle puistame ja magustoiduks burkside asemele mulgi kapsaid pakume. Järgmisteks ohvriteks valiks ma Hiina ja India, siis Nigeeria, Brasiilia jt enamrahvastatud kuid näljasurma veerel kõlkuvad riigid.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.