Saksa meedia: Eesti pensionilõhe on Saksamaaga võrreldes väga väike

Foto: Dmitri Kotjuh/Scanpix

Saksa telekanali ZDF uudisteportaal kirjutab OECD uuringule viidates, et võrreldes Saksamaaga on Eestis naiste ja meeste pensionilõhe vägagi väike.

Saksamaal on üle 65-aastastele naistele makstav pension keskmiselt 46 protsenti madalam kui sama vanadel meestel. Hollandis on see vahe 42, Austrias 39 ja Prantsusmaal 33 protsenti. Eesti 2-protsendine pensionilõhe on niisuguses kontekstis üliväike.

Pensionikindlustuse peaanalüütiku Reinhold Thiede kinnitusel on Saksamaa jaoks tegu vana probleemiga, sest tänased Saksa pensionärid pole kaugeltki kogu enda tööstaaži vältel reeglipäraselt pensionisissemakseid teinud.

OECD sotsiaalpoliitika osakonna juhataja Monika Queisser peab Saksa pensionilõhe põhjuseks omakorda asjaolu, et naised töötavad meestest sagedamini kohakaasluse alusel, lisaks tuleneb pensionilõhe ka jätkuvalt probleemiks olevast palgalõhest.

Kui vaadata sugude lõikes Saksa keskmist brutopensioni neil, kel staaži vähemalt 35 aastat, on lõhe 27 protsenti. Numbrites teeb see 1520 eurot kuus meestel ja 1106 eurot naistel. Kui aga tervise- ja pikaajalise hoolduse kindlustus maha arvata, jääb kätte vastavalt 1362 ja 991 eurot.

BNS

2 kommentaari
 1. ! 2 aastat ago
  Reply

  Etskae vaesekesi, juba vaat et sama vaesed kui Eeesti pensionärid.
  Huvitav,kuidas nad nii väikese pensiga jaksavad seal korterit üürida ? Ja va kergemeelsed, reisivad ringi ka veel, ha,mbad suus ja soengud peas ja istuvad muudku Tallinna restodes.
  MEIE PENSKAEID JU KOREA JÄREL TEISEL KOHAL VILETSUSE POOLEST- KERJUSPENSIONÄRIDEST MA ÜLDSE RÄÄGIGI, IME ET NEIL KURADIKESTEL TOSS IKKA VEEL SEES. A seal Koreas on hea – vanainimesi austatakse, abistatakse üksteist ja soem maa ka …

 2. uskmatu-toomas 2 aastat ago
  Reply

  Halva mängu juures teeme head nägu ja otsime teisi kellega ennast võrrelda.Saksamaal on naistel võimalik saada pärast mehe surma osa tema pensionist aga mis meil ?
  Järgmiseks soovitan võrrelda meid Somaaliaga !

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.