Omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav toetus suurenes 12 miljoni võrra, ulatudes 354 miljoni euroni

Foto: Arvo Meeks/Scanpix

Valitsuses täna kinnitatud korraldusega jagatakse omavalitsuste vahel 354 miljonit eurot haridustoetust. Sellest 285 miljonit eurot on õpetajate palgatoetus, mis kasvatab õpetajate miinimumpalga 1315 euroni ja loob võimaluse maksta õpetajatele keskmist brutokuupalka vähemalt 1540 eurot.

„Õpetajate palgatõus on jätkuvalt Haridus- ja Teadusministeeriumi prioriteet ning mul on hea meel, et viimase viie aastaga on Eesti õpetaja keskmine palk tõusnud ligi 32 protsenti ja õpetaja alampalk 39 protsenti,“ sõnas haridus- ja teadusminister Mailis Reps. „Oleme kõige kiirema õpetajate palgakasvuga OECD riik ning nii peame kindlasti samal kursil jätkama.“

„Mul on väga hea meel, et saame omavalitsustele täna eraldatud toetusrahaga abiks olla õpetajate palkade tõstmisel,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Piirkondade arengus on väga oluline roll tugeval haridusvõrgul ja kvalifitseeritud õpetajatel, mida omavalitsused saavad pakkuda eelkõige konkurentsivõimeliste ja vääriliste töötasudega.“

Kohalike omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav riigieelarveline toetus suureneb 342 miljonilt eurolt 354 miljoni euroni ning õpetajate tööjõukuludeks antav summa 275 miljonilt eurolt 285 miljonini.

Toetus on mõeldud õpetajate, direktorite ja õppealajuhatajate tööjõukuludeks ja täienduskoolitusteks ning õppekirjanduse soetamiseks ja koolilõuna pakkumiseks.

1 Kommentaar
  1. Teen 2 aastat ago
    Reply

    põhikoolist saadu põhjal kerge arvutuse: 354/342 = 1,035× ehk kasvanud on see üleskiidetud kasvuraha AINULT 3,5%.
    Aga palju kasvab palk, eelarve, palju kaotab väärtust euro? Miks see kasvuarv pole seotud nende kõikumistega, et sadulas püsida? Kaldun arvama, et kui ka 1€ oleks juurde pandud, oleks kisa olnud Jeerikuni.
    Sellele peaks vastuse andma Mailis aga tema peesitab valitud PISA tulemuste seljas ja teised teda ei koti.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.