Ratas: senised majandusprognoosid tänase päevaga enam ei kehti

Foto: Riigikogu Kantselei

Peaminister Jüri Ratas märkis kolmapäeval riigikogu infotunnis riigikogu liikmete küsimustele vastates, et seoses koroonaviiruse levikuga sensed majandusprognoosid enam ei kehti.

Ratas rääkis, et igal hetkel arenevas olukorras, mis mõjutab ka majandust ning fiskaalpoliitikat, on vaja ka koostööd opositsiooni ja koalitsiooni vahel, kuid finantsilises mõttes riik hätta ei jää, sest finantsvahendid on riigil olemas. Lisaks on tema kinnitusel riigil olemas ka võimekus laenata, kui seda ühel hetkel vaja on.

“Loomulikult me ei saa üle ega ümber nendest ohumärkidest, mis meil täna majanduses on, ja majanduses on meil hetkel mitmeid ohumärke. Ma arvan nii, et on selge ju see, et senised majandusprognoosid tänase seisuga võib öelda, et enam ei kehti. Samas uusi selliseid kindlaid prognoose on veel võimatu teha ja sestap peame valmis olema ka võimalikuks kriisiks,” nentis ta.

Ratase sõnul käib rahandusministri juhtimisel koos ka vastav töörühm, mis parasjagu kaardistab võimalikke ohtusid.

Peaminister rääkis, et valitsuse kabinetiistungid toimuvad viimasel paaril kuul mitu korda nädalas, et kaasata parimad eksperdid. “Valitsuse viimastel kabinetiistungitel on terviseamet alati olnud kohal, sotsiaalministeeriumi eksperdid on olnud kohal, siseministeeriumist,” ütles Ratas.

Ratas lisas, et valitsus alustas koroonaviiruse tõkestamise osas tegutsema juba nädalaid tagasi. “Minu jaoks ja valitsuse jaoks on täna kindlasti kõige olulisem tagada Eesti inimeste elu,” märkis ta.

Koroonaviiruse tõttu kehtestatud karantiininõuetest või soovitustest mitte kinnipidamisel ehk nakkushaiguse levitamise eest on tema sõnul Eesti seadustes ette nähtud rahaline karistus. “On isegi ette nähtud vangistus vastavalt karistusseadustikule, kui ei peeta Terviseameti, ütleme, juhistest ja korrast kinni. Nüüd täna on siis seis selline, et kõigil haigestunutel ja lähikontaktsetel on õigus oma perearstilt haiguslehte taotleda ning ka hüvitist saada. Seda sai veel eraldi palutud Terviseametist, et antakse ka vastav signaal, et kui inimesed tõesti, kes ei ole hetkel haiged, aga, ütleme, lähikontaktsed on, et nad siis, perearstid sellesse suhtuksid mõistvalt. Nüüd edasi, riskipiirkondadest saabunute puhul lähtub perearst konkreetsest juhtumist, loomulikult see on küsimus sümptomite olemasolust ja ka võimalusest, kas ta on siis nakatunuga kokku puutunud või ei ole,” rääkis Ratas.

Peaminister lisas, et kui peaks kehtestatama ametlik karantiin, siis toimub haiguslehtede hüvitamine sarnastel alustel tavalise haiguslehe väljastamisega.

3 kommentaari
 1. batsill 12 kuud ago
  Reply

  Viirus on juba ammu la’inud u[le riskipiirkondade st tulnutelt kohalikele, ainult me ei tea seda veel.
  Miks pole piirid kinni –Miks pole rongijaamades kontrolle.

 2. Muidugi 12 kuud ago
  Reply

  Kõik on õige. Mis puutub aga majandusse siis me oleme isegi seisakuga harjunud. Ansipi ja Rõivase valitsemiste ajal oli pidevalt majandusseisak ja majanduskasv tõusis kui tuli keskerakondlik valitsus. Küllap kõik laabub.

 3. to muidugi 12 kuud ago
  Reply

  kellele laabub kellele mitte varsti pole kellele pensioni maksta ja kroonikuid kes koormavad tervishoiusüst.
  jõle hästi hakkab laabuma tõest.
  ei ole paika elus ega surmas, selles ega teises ajas ega ruumis, kus inimene pääseks oma halbade tegude
  (tegematajätmine on tegu) tagajärgede eest. Budismi üks põhiteese.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.