Aas: Eestis pole kauba varustuskindlusega probleeme

Naisautojuht Foto: Meelis Meilbaum / Scanpix

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul on piiravate piirimeetmete tõttu kauba- ja reisijatevedu praegu raskendatud, kuid sellest pole tekkinud Eesti kauba varustuskindlusele probleeme.

Neljapäeval arutasid Euroopa Liidu transpordiministrid erakorralisel kohtumisel kaubaveo takistusteta toimimist ning riikides kasutatavaid meetmeid viiruse leviku piiramiseks, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM).

Kohtumise põhifookus oli Poola piirile tekkinud pudelikaelast vabanemisel, et Balti riikide elanikud saaksid koju ning säiliks kaubavedu. “Euroopa siseturu säilitamine ja eluliselt oluliste kaupade liikumine peab olema iga liikmesriigi kohustus ja vastutus,” rõhutas Aas pressiteates.

“Viiruse leviku piiramine ja Euroopa ühtse turu häireteta tagamine peab olema tasakaalus. Piiravate piirimeetmete tõttu on kauba- ja reisijatevedu sisepiiridel praegu raskendatud, kuid sellest pole tekkinud Eesti kauba varustuskindlusele probleeme. Poola transpordiminister võttis meie pöördumist tõsiselt ning on juba esimesed vajalikud muudatused sisse viinud,” lisas minister.

Lisaks tegi Aas Euroopa Komisjonile ettepaneku platvormi loomiseks, kus oleks võimalik jälgida reaalajas liikmesriikide reisijate- ja kaubavedude erinevaid meetmeid ning piiranguid.

“Liikmesriikide piirangute informatsioon muutub tundidega ning liikuvuse kitsaskohtade vältimiseks on vaja seda teavet võimalikult operatiivselt. Vastasel korral hakkavad korduma sarnased mured nagu tekkisid Poolaga,” ütles Aas.

BNS

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.