Eriolukorra täiendavad meetmed

Tallinn, Stenbocki maja, 24. märts 2020 – Eriolukorra valitsuskomisjonis lepiti kokku täiendavad abinõud COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks. Uued meetmed puudutavad inimeste vahelist distantsihoidmist avalikus ruumis, mis hakkab kehtima homsest ning kaubanduskeskuste ja täiendavate meelelahutusasutuste sulgemist.

„Ma palun meie kõigi veel tugevamat pingutust koroonaviiruse leviku tõkestamisel,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Peame käituma „meie“ ühiskonnana, mitte „minu“ ühiskonnana. See on kõigi Eesti inimeste huvides. Mida kiiremini koroonaviiruse levik lõpeb, seda kiiremini me naaseme tavapärase elurütmi juurde.“

Esiteks lepiti valitsuskomisjonis kokku, et avalikes kohtades nagu välistel mängu- ja spordiväljakutel, randadel, promenaadidel, tervise- ja matkaradadel ja siseruumides tuleb hoida teiste inimestega vähemalt 2 meetrit vahet, välja arvatud kodudes ja juhtudel, kui seda pole võimalik tagada. Avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest. See piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele perekondadele ning inimestele, kes täidavad avalikke ülesandeid. Inimeste vahelise ruumi piirang hakkab kehtima homsest, 25. märtsist.

Teiseks lepiti valitsuskomisjoni kokku, et alates 27. märtsist jäävad suletuks kaubanduskeskused, välja arvatud seal asuvad toidupoed, apteegid, telekommunikatsiooni ettevõtete müügikohad, pangakontorid, pakiautomaadid ning kauplused, kus müüakse või laenutatakse abivahendeid ja meditsiiniseadmeid abivahendi kaardi või meditsiiniseadme kaardi alusel.

Kaubanduskeskuste söögikohtades on lubatud vaid toidu kaasamüük.

Avatuks jäävates poodides tuleb järgida põhimõtet, et liikuda tohib kas üksi või kahekesi ning teistest inimestest tuleb hoida vähemalt 2-meetrit vahet.

Kõigi avatuks jäävate poodide sisse- ja väljapääsude juures tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu. Avatuks jäävad poed peavad tagama nimetatud reegli täitmise.

Kolmandaks otsustati, et söögikohad ja baarid tuleb õhtul kella 22st sulgeda, toidu kaasamüük ja toidu kojuvedu on lubatud ka pärast seda kellaaega.

Neljandaks suletakse meelelahutus- ja lõbustuskohad, näiteks keegli-, bowlingu ja piljardisaalid, vesipiibukohvikud, täiskasvanute klubid.

Piirangud vaadatakse üle kahe nädala möödumisel.

Täiendavad meetmed avaldatakse ka eriolukorra juhi korraldustena lähiajal, sellest teeme eraldi teavitust.

4 kommentaari
 1. Ikka 4 aastat ago
  Reply

  jupikaupa ja poole vinnaga. Miks pole tehtud erisusi nakkusevabade ja nakkuslike piirkondade vahel? Nakkuskolded peavad olema täiesti ümbruskonnast piiratud, nakkusvabades aga võib elu jätkuda nagu enne nakkuse tulekut.
  ise aga ennustavad, et haigeid tuleb veel juurde ja surmadki on tulekul. Miks neid ära ei taheta hoida, pange piirid kinni, ka tegelikult. Et vabade ja nakkuslike piirkondade vahel ei sõidaks ükski vahend peale kiirabi ja tuletõrje. Vabades piirkondades aga on täielik liikumisvabadus. Kas inimeste suremine ongi eesmärgiks omaette?

 2. Soo 4 aastat ago
  Reply

  Kõige rohkem on nakatanuid Saaremaal ja Harjumaal. Kas see tähendab seda et et kõige rohkem rännatakse ringi just nendest kohtadest. Enamuses Eestimaa kohtades pole erilist viiruse levikut või ehk ei ole nii häid võimalusi kontrollimiseks.

 3. Nojah 4 aastat ago
  Reply

  Valitsus teeb kõik mis vaja nakkuse leviku piiramiseks ja kõiki lubadusi täidab kindlasti. Reformierakonna laim ja valestsenaariumide koostamine tublide inimeste suhtes mis rikuvad nende tervust on sarnane viiruse levikuga.Hiljuti jäi hammasrataste vahele parim ja ausaim ajakirjanik M.Ummelas.

  • Nojah - le. Tõnis Viilolilt 4 aastat ago

   Mis sa tututad. Ega me lollid ei ole ja oskame ka ise tegemisi hinnata. Valitsusel ei ole tegemisi – vaid hädapärane tõmblus, mis maksab lõpuks inimeste surmaga. Miks ei ole niisugusteks õnnetusteks varud olemas? Miks ei ole kaitsevahendeid? Miks puudub tegevuse plaan ja kava? Miks rahvas alles nüüd kuulis, et jaanuaris ja veebruaris teste tehti 2000. See on ju selge vale. Meil ei olnudki millega neid teha.
   Ratta punt. Kui teil puudusid teadmised ja oskused, miks te siis valitsemisse tulite. Ei osanud, see ei ole õigustus. Oskamatus ei vabasta vastutusest.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.