Valitsus eraldab tervishoiu erakorraliste kulude katmiseks üle 220 miljoni euro

Haigekassa klienditeeninduse silt: Foto: LIIS TREIMANN/SCANPIX

Valitsus eraldab haigekassale koroonaviirusega seotud erakorraliste kulude katmiseks kolmeks kuuks vähemalt 200 miljonit eurot. Lisaks on juba varem eraldatud üle 20 miljoni euro isikukaitsevahendite ja hingamisaparaatide soetamiseks ning koroonaviiruse testimisvõimekuse tõstmiseks. Haiguslehtede esimese kolme päeva suunatakse üle 7 miljoni euro.

„Nii praegune kui ka järgnevad nädalad on koroonaviirusega võitlemisel otsustavad. Selleks et tagada meie tervishoiusüsteemi jätkuv valmisolek, oleme haigekassale otsustanud lisaeelarves eraldada täiendavaid vahendeid üle 200 miljoni euro. See raha on mõeldud toetama erakorralistes oludes meie haiglate ning arstide, kiirabitöötajate, õdede ja teiste tervishoiutöötajate tööd,“ lausus peaminister Jüri Ratas.

„Samuti oleme otsustanud hüvitada märtsist kuni maikuuni omalt poolt töötajate esimesed kolm haiguspäeva. See on oluline, et meie inimesed saaksid praeguses keerulises majandusolukorras säilitada võimalikult suure osa oma sissetulekust,“ lisas peaminister.

„Lisaks täiendavatele eriolukorra meetmetele otsustas COVID-19 valitsuskomisjon toetada kokku 200 miljoni euroga tervishoiu erakorralisi kulutusi seoses koroonaviiruse leviku tõkestamise ning COVID-19 haigete raviga järgmise kolme kuu jooksul,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Lisaraha võimaldab katta haiglate, kiirabi ja perearstide erakorralisi kulutusi märtsi algusest kuni maikuu lõpuni.“

Kõige suurema osa erakorralistest kuludest tervishoiusüsteemis moodustab haiglate ja eriarstiabi lisaraha vajadus 150 miljoni euro ulatuses järgmisel kolmel kuul, mis on eeskätt seotud intensiivraviteenuste pakkumiseks valmisoleku tagamisega. See hõlmab nii täiendavat personalikulu kui ravikulu. COVID-19 tõttu nähakse ette valveringide arvu kasvu, eraldi COVID-19 osakondade avamist, erakorralist töötasude tõusu raviasutuste eesliini töötajatele. Haiglate ravitegevuse kulud kasvavad seoses ravimite ja muude materjalide kasutuse suurenemisega.

Samuti kompenseeritakse koroonaviiruse tõttu tekkivad täiendavad kulud nii esmatasandil kui kiirabis ning suunatakse lisaraha riigi ravimivaru suurendamiseks seoses võimaliku järsult kasvava hospitaliseerimisega.

Samuti kaetakse haigus- ja hooldushüvitiste maksmisega seotud lisakulud. Haiguslehtede esimese kolme päeva hüvitamiseks alates eriolukorra kehtestamisest kuni maikuu lõpuni suunatakse üle 7 miljoni.

2 kommentaari
 1. õpetused mida ülemused nagunii ei kuula või kui ,siis liiga hilja 2 aastat ago
  Reply

  Kena keik , a sest on vähe abi kui inimesed ei saa oma kätte odavalt või vaesemad päris tasuta vähemalt 0,5 l piiritust kuus 70% ja rohkem.
  Sest vaadake, sest karantiinist ja eakatele toidu kjutoomisest ep ole abi miskit kui es saa mette DESINFITSEERIDA neid poest toodud pakendeid. Mis see käte pesemine sis aitab ?
  Asi käib sedamuudu – pannakse kilekott toitu ja ravimeid ukse taha. Selle võtab see, kellele toodi. Juba nüüd kotisangadest võib ta viiruse saada. No oletame, et jookseb käsi peesema. Aga nüüd võtab ta välja leivapaki kiles, kana kiles, puuvijlu jne. sokolaadi ka oma kannatuste kompensatsiooniks. Igaühe peal neist võib olla viirus.
  Isegi küüslauk, mis tuleb Hiinast või Itaaliast,õlipudel Hispaaniast, ka Eesti kaup tuleb piiritusega üle tõmmata, sest küüslauk ei pidada sellele ka mõjuma. Paljud on olnud kättpidi kastis sobramas. Nüüd võtan ja hakkan teda koorest puhastama, ja lõikama -määrin käed jälle. Leivapakend panen riiulsse, määrin jälle käed ja riiuli ja
  leiva ka kui täpselt ei võta pakist. Külmkapi määrin pakenditega, puuviljaga jne. = IGA ASI TULEB PEALT PIIRITUSEGA ÜLE TÕMMATA, VAHEL KÜLMIK KA JA VAHEPEAL KÄED.Toob apteegist, leti pealt, kus haiged katsuvad rohupaki.
  MIKS TOODETAKSE VIINA EGA ANTA PIIRITUST INIMESTELE.??? Mis läbirääkimisi nii kangesti vaja on eriolukorras. KOOS TOIDUKOTIGA OLEKS KENA PANNA EAKATE KOTTI KA PUDEL PIIRITUST- TASUTA.
  Mul on kodus 25 ml piiritust ühe rohu koostisena, palju sellega saan desinf.? mõelge nüüd ka ikka.

 2. Terviseameti juhataja tuleb 2 aastat ago
  Reply

  tagandada. Tuleb tagasi tuua eelmine juhataja. Temal oli ka julgust avalikustada listera viiruse levikut ja tehas sulgeda. Ega see viirus nüüd kadunud ei ole. Praegune juhataja pandi paigale ja viirus salati maha.
  Kui tahame elada ja viirusest vabaneda, tuleb eelmine juhataja tagasi panna.
  Tema ei aja niisugust möga, et viirus õhus ei lendu. Bakterid nii rasked, et potsatavad samas maha. See juhataja väärib nime; Bakterite kaaluja.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.