Keskerakonna toetus tõusis kõrgeimale tasemele pärast valimisi

Graafiku vaatamiseks kliki pildil.

Valitsuse juhtpartei Keskerakonna tegevus koroonaviirusest tingitud kriisis tundub rahvale jätkuval meeldivat, sest Keskerakonna toetus tõusis kõrgeimale tasemele pärast valimisi, selgub Ühiskonnauuringute Intituudi tellitud Norstat Eesti viimatisest küsitlusest. 

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 30, Keskerakonda 26,1 ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 16,6 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Tulemused näitavad kahe viimasel ajal püsinud trendi jätkumist – Reformierakond kaotab ning Keskerakond kasvatab toetust. Kahe kõige populaarsema erakonna vahe on nüüd 3,9 protsenti ning praegusest väiksem oli see viimati eelmise aasta veebruaris.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 8,2, Sotsiaaldemokraatlik Erakond 8,1 ning Isamaa 5,6 protsendga. Isamaa toetus pole Norstati küsitlustes alates 2019. aasta jaanuarist veel nii madalal tasemel olnud.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 48,3 ja opositsioonierakondi 38,1 protsenti vastajatest. Praeguse valitsuskoalitsiooni toetus pole ametisoleku ajal olnud kordagi nii kõrge ning opositsiooni toetus sama aja jooksul nii madal.

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti. Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest. Nelja nädala koondtulemuste presenteerimine andis kõikide valimiseelsete küsitluste seas kõige täpsema tulemuse, erinedes tegelikest valmistulemustest maksimaalselt vaid 0,9 protsenti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.

BNS

7 kommentaari
 1. Vapustav 10 kuud ago
  Reply

  tõestis, kui loll on meie rahvas või vähemalt suur osa sellest. Ehkki Uhanni satikale on tee lahti teinud just praegune jahumütside valitsus, hindavad jopskid teda üha kõrgemalt. Isegi surmajuhtumitest hoolimata. Kõik toimub aga hilja ja valesti.
  Kes selles jahumütside valitsuses kõikse suurem … on, ehk selgub pärast. Seni aga taovad Jurka ja Tanel endale vastu rinda ja kuulutavad, kui palju on ära tehtud. Kõik hea tuleb kirjutada nende töökuse arvele, laibad ja haiged aga nende arvele, kel pole õigustki otsustada.
  Muide, ikka veel pole kinni pandud bensukaid ega keelatud satikat levitada autode ja rongidega.

 2. Nojah 10 kuud ago
  Reply

  Peabki tõusma sest paremat erakonda kui on Keskerakond pole. Praegu on meil tubli valitsus ja isegi Isamaa on etem kui Reformierakond eriti peale selle kui sealt lahkus suurim kurikael E.N.Kross ja Isamaa sai endale tubli esimehe. Kindlasti on Reformierakonnast paremad ka sotsid ja EKRE. Olen mõelnud et kuidas on võimalik et E.N.Krossile ei antud kijanike peres normaalset kasvatust ja see inimene ei tea mis on õiglus ja ausus. Nüüd alustab oma alatut tegevustteine toredate kirjanike perest võrsunud inimene Mihkel Raud kes hakkab enne valimisi teenendama Reformierakonda aidates neid võimule Tallinnas arendades laimukampaaniat. Reformierakond pole alati nii halb olnud kui praegu. Kunagi oli ka olemas Reformierakonna parem pool kui esimees oli Siim Kallas tubli ja tark mees aga tütar on teistsugune ja kui võimu haaras Ansip hakkas meie elu veerema allamäge ja vaesus aina kasvas.

 3. kili 10 kuud ago
  Reply

  urraaaa

 4. Pask 10 kuud ago
  Reply

  Kuule Nojah-ele-ott-jane! Kui on kõrge palavik, siis peaks ikka abi otsima! See võib halvasti lõppeda, ja sellisel juhul oleks kole kahju andeka ja produktiivse koomiku kaotamisest!

 5. Rattas oma pundiga valetab. 10 kuud ago
  Reply

  Esimesel kohal oravad. Teisel EKRE ja kolmas alles kesk. Ratta valitsus on hakanud avaldama valeid andmeid viiruse levikuu kohta. Järjest enam inimesi on kaotanud usu keskasse.
  Meie oleme õnnelikud pensionärid kes saavad seitsme euri tõusuga inimväärsele elule.
  Kuhu aga lubatud sada sai, ei tea.

 6. Sedasi 10 kuud ago
  Reply

  Keskerakond on parim erakond alati olnud. Keskerakondlased tegutsevad ilma laimukampaaniate. Nad ei lasku laimajate tasemele ning teevad tööd meie rahva heaks et likvideerida vaesuse kasv mis vohas Ansipi ja Rõivase valitsuste ajal.Praegune valitsus on tubli aga isegi nii raskel ajal koroona tõttu ei jäta reformierakondlased oma segavat tegevust-

 7. Nii 10 kuud ago
  Reply

  Muidugi on keskerakondlased parimad ja neil on alati olnud parimate Eestimaa inimeste poolehoid ja küllap neid poolehoidjaid tuleb aina juurde.. Mitmed reformierakondlased on niivõrd alatult käitunud et see ei jää rahvale märkamatuks.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.