Ratas: leevendusteks on vaja veel palju mõõtmisi teha

Peaminister Jüri Ratas ütles reede õhtul ETV uudistesaatele “Aktuaalne kaamera” antud intervjuus, et piirangute lõdvendamise juures kehtib põhimõte – üheksa korda mõõda, üks kord lõika – ja praegu on leevenduste tegemiseks veel palju mõõtmisi vaja teha.

“Koroonaviiruse puhang on selles faasis, kus on otsus veel eriolukorda pikendada kuni 17. maini. Teine põhjus on see, et kindlasti siin vajab valitsus väga selgelt konkreetset juhtimist ja see annab selle juhtimisstruktuuri, sest me oleme kriisis, mis on valdkondadeülene, mis puudutab nii meditsiini, majandust kui ka rahandust, aga ka rahvusvahelist suhtlust,” seletas Ratas eriolukorra pikendamise vajaduse kohta.

“Kui me räägime erimeetmetest, olgu see piirikontroll, Kaitseliidu kaasamine, 2+2 reegel, saarte piirangud – see kõik täna seaduslikult vajab eriolukorda,” jätkas peaminister.

Ratase sõnul on võimalik, et mõned leevendused siiski tulevad.

“Selle nimel me kõik töötame ja ma isiklikult väga loodan, et neid leevendusi saame teha. See tähendab seda, et viirusepuhang seda võimaldab, see tähendab seda, et inimesed järgivad reegleid. Mis need olla saavad? Kindlasti esimesed on, kui me räägime näiteks muuseumitest, eeskätt just muuseumite vabas õhus või vabaõhumuuseumite külastus, kindlasti ka teatud spordi- ja huvialategevus eeskätt vabas õhus,” rääkis peaminister.

“Inimesed on tõesti jälginud ja järginud reegleid väga hästi ja suur tänu – see on punkt üks. Punkt kaks on see, et miks veel? Sellepärast, et kui see viirusenurk ja -tõus tuleb tagasi, siis reeglina on ta alati tulnud tagasi palju kiiremini ja palju suurema tõusuga. Me näeme seda nii mõneski maailma riigis. Ehk siin kehtib kõige lihtsam põhimõte – nagu öeldakse, et üheksa korda mõõta ja siis üks kord lõigata. Täna on veel vaja tugevasti mõõta, et neid leevendusi teha. Kui me seda kõike teeme, kui me seda kõike järgime, siis ma usun, et me saame võimalikult ruttu erinevaid leevendusi luua, võimalikult ruttu taastada normaalse elu ja pöörduda tagasi ka normaalsesse majanduskeskkonda. See kõik võtab aega ja teatud piirangud jäävad loomulikult veel pikemaks,” jätkas Ratas.

BNS

4 kommentaari
 1. pessimist realist 10 kuud ago
  Reply

  TA TULEB TAGASI TÜIES ILUS SÜGISEL JA KA VAHEPEAL EI KAO. JA SIIS VEEL JA VEEL. TA EI KAO ENAM MAAILMAST KUI JUBA SIIN ON. VÄHEMALT MITTE MEIE ELUAJAL.
  JA ON UUED VIIRUSED OOTAMAS.
  KUIDAS SAAB SIIS TAASTADA TURISMI, LENNUSÕIDUD, AVATUD PIIRID, LÕBUSTUSED NAGU KÕIK OLI ???

 2. Mida 10 kuud ago
  Reply

  aga Jurka pole seni teinud, on nakatunute sulgemine karantiini. Pean silmas valvealust, mitte vabakäigulaadset teiste nakatamist. Ning kõik nakkuskolded tuleb sisse piirata. Nt hooldekodudeski peaks hooldajad jääma sinna vähemalt 2-ks nädalaks, kuni kõik terved. Mis on aga meil? Hooldajad jalutavad õhtul koju ja levitavad haigetelt saadud nakkust üha edasi. Sealt ka need karmid arvud nakatunute kohta. Varsti meil 2 kuud möödas, sittagi pole õpitud. Aina vahu tootmine.
  Tuletan meelde, kuidas keskajal katkutõbistest ja pidalitõbistest eemale hoiti. Las raisad surevad, peaasi et mind ei nakataks. Ja paljud suridki, kuid enamik jäi ellu ja nende järeltulijad oleme ka meie. Kuid ikka samalollid kui kunagised katyku surnud.

 3. to mida 10 kuud ago
  Reply

  Aga see kõik oli ju maades, kus suri tuhandeid. Egas nad seal hea varustusega, spets.ventilats. haiglates surnud.
  Kohandatud surilates, ülsteise kõrval voodid, paksus viirushaisus surid ju.
  Kas sa sooviksid endale sellist lämbumissurma, ilma narkoosita pealegi, tõenäoliselt. Kui polnud muid vahemdeid, kust see narkooski.
  Eraldada küll, aga väga headesse spetshaiglatesse, spetsvarustusega, spetsventilats.spetsarstidega. Ja et keegi vahepeal nende lemmikloomade ja kodu eest hoolt kannaks.
  Aga see, et töötajad viirust kannavad ei kõlba küll.
  Sina tahad ajas sadu aastaid tagasi minna. See, et tõbilatesse aetutest põlvnevad põlved praegu elavad – keda see õnnelikuks teeb ?

 4. Valitsus on süpüdi, et nakatunute arv 10 kuud ago
  Reply

  kasvab. Nad on viinud inimesed segadusse. Oh, viirus juba möödub jne. Avame kauplused ja nii edasi. Tänu nende mölale on inimesed hooletuks muutunud. Valitsus nüüd näeb ja on tark ennustama. Tuleb teine laine jne. Seda teab iga lollgi, et tänu valitsusele tuleb haiguse teine laine.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.