ERITEADE: Saaremaal ja Muhumaal leevenevad eriolukorra piirangud

Koroonaviirus. Foto:: Vikipeedia

Tallinn, Stenbocki maja, 27. aprill 2020 – Eriolukorra juht Jüri Ratas allkirjastab täna Saaremaa ja Muhu valla eriolukorda puudutava korralduse, millega leevenevad alates homsest saartele kehtestatud piirangud. Saarte ja mandri vahel liikumiseks hakatakse väljastama täiendavaid erilubasid.

Võrreldes tänasega võetakse maha piirangud lähikontakti nõudvatelt teenustelt nagu ilukirurgiateenused, ilu- ja isikuteenused (näiteks juuksuri-, maniküüri, pediküüri-, kosmeetiku-, tätoveerimis- ja solaariumiteenus) ning massaaži- ja muud taastusraviteenused heaoluteenusena.

Piirangute leevendamine tähendab, et kauplused, turud ja raamatukogud võivad taas olla avatud sarnaselt mandrile.

Samuti võetakse maha liikumispiirang, mille järgi pidid saarlased püsima kodus ja väljas tohtis käia toidupoes, apteegis ja arsti juures või kaugtöö võimaluse puudumisel tööl.

Küll aga säilib üldine 2+2 reegel, mille järgi tohib avalikus ruumis üheskoos liikuda ainult 2 inimest ning teistest tuleb hoida 2-meetrist vahemaad.

Saartele liikumine veel täiesti vabaks ei muutu. Eriolukorra juht Jüri Ratas otsustas Saaremaa valla palvet arvesse võttes väljastada saartele liikumiseks eriload, mis jagunevad iga päev nii: Saaremaale 25 eriluba, Muhu saarele ja Manijale 5, Hiiumaale 20 ning Kihnule, Ruhnule ja Vormsile 10 eriluba. Eriluba kehtib üks kord edasi-tagasi sõitmiseks.

Ettepaneku, kes saab saartele liikuda, teeb kohalik omavalitsus.

Korraldus jõustub homsest ja avalikustatakse selle allkirjastamisel.

1 Kommentaar
 1. prohvet Eliase hea, lihtne lahend 2 aastat ago
  Reply

  ANDKE VÕI MÜÜGE SPEKULATSIOONIVÄLISE HINNAGA / sõja ajal pandi spekulandid seina äärde/ ELANIKKONNA RISKIGRUPPIDELE NEED K…RADI NANOFIIBERMASKID SIIS OMETI ÜKSKORD ! ! !
  SIIS SAATE KERGEMA SÜDAMETUNNISTUSEGA PIIRANGUID LÕDVENDADA. SEST SEDA TE TEETE NAGUNII, ET VALIJAID VÕITA /seda tahavad u noored, lollid ja lodevad nende hulgast, sest neil kama ,mis teistest saab, neile vaja kõike endist lõbu, sest uut ei oska nad leida, puudub vaimne paindlikkus , ennast rakendada, selleks vaja intelligentsi – suur osa nende hulgast sellised- suurepärased tööorjad/JA MAJANDUST PÄÄSTA SELLISENA, NAGU TA OLI. MIS ON VALE JA LÕPEB KRAHHIGA MISTAHES UUE EPIDEEMIA VÕI RAHAMAJANDUSE HULLUSE KERKIDES. UUT VÄLJA MÕELDA EI OSKA, EGA SAAGI VANADE SUHTUMISTE KORRAL.
  AGA LÄHEME NÜÜD IGAPÄEVAELU JUURDE TAGASI. SEEGA VAJA ON NANOFIIBERMASKIDEGA ,VEEL PAREM NANOFIIBERRESPIRAAT. KINDLUSTADA PÜSIVALT KROONILISTE HAIGUSTEGA INIMESED JA EAKAD.
  NAD VÕIVAD TEIE ARUST JÄÄDA EDASI KODUS ISTUMA, KUID SEE POLE VÕIMALIK.
  SEEJÄREL VÕIB NEID PIRANGUID LEEVENDADA , SEST VIIRUSEST LAHTI EI SAADA ENAM KUNAGI.
  SILLAMÄE TEHAS EI PEA ERIOLUKORRA LÕPPEDES, MIS ON JU VAID PABER PAARI LAUSEGA, MITTE ELU TEGELIKKUS, MÜÜMA OMA TOODANGUT VÄLISMAALE JA SÕLMIMA SEAL LEPINGUID. KUI, SIIS ALLES KUI
  JUURDE ON TEKITATUD VEEL 2 SELLIST TEHAST.
  VASTASEL KORRAL JÄÄVAD UUED SURMAD PRAEGUSTE TEGIJATE SÜDAMETUNNISTUSELE.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.