Peaminister Ratas: ELi tulevane eelarve peab andma tõuke majanduse taaskäivitamisele

Telefonikõne volinik Hahniga. Foto: Riigikantselei

Stenbocki maja, 5. mai 2020 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna telefonivestluses Euroopa Komisjoni eelarvevoliniku Johannes Hahniga, et Euroopa Liidu tulevane pikaajaline eelarve peab aitama liikmesriikidel tervisekriisi järel investeeringutega majandust taas käivitada.

Peaminister Jüri Ratase sõnul seisavad liikmesriigid tervisekriisi tõttu silmitsi majanduslike ja sotsiaalsete küsimustega, mille lahendamist peab ELi tulevane pikaajaline eelarve ja Euroopa taaskäivitamise fond toetama. „Uus eelarve peab toetama investeeringuid Euroopa Liidu nelja põhivabadusse, aitama tugevdada siseturgu, looma ühendusi ning tagama säilenõtkust ja kriisikindlust. Samuti peab see toetama liikmesriike kliimaeesmärkide saavutamisel,“ lausus peaminister.

Ratas ja Hahn arutasid ka ELi piiriüleste transpordi-, energia- ja digiühenduste taristuprojektide rahastust tulevasest pikaajalisest eelarvest. „Investeeringud nendesse projektidesse aitavad kaasa siseturu toimimisele, mis on väga oluline majanduse elavdamiseks, Euroopa tööstusele nõudluse tekitamiseks ja uute töökohtade loomiseks,“ sõnas Ratas ning tõi näidetena Rail Balticu ja Balti riikide energiavõrkude sünkroniseerimine Kesk-Euroopaga.

Peaminister lisas, et ainult laenudest ei piisa taaskäivitamiseks ja investeeringute hoogustamiseks, eriti piiriüleste projektide puhul. „Nende investeeringute motiveerimiseks ja julgustamiseks vajame ka toetusi,“ lausus Ratas.

Euroopa Komisjon esitab sel kuul ettepanekud ELi tulevase pikaajalise eelarve ja Euroopa taaskäivitamise fondi kohta.

4 kommentaari
 1. Nojah 9 kuud ago
  Reply

  Keskerakond on küll parim erakond ja selles ma ei kahtle. EL-u ma suhtun skeptiliselt sest mitte keegi ei sekkunud kui Ansipi valitsse ajal vaesus aina kasvas. Meid ei aidanud keegi, pidime hoopis teisi riike abistama.

 2. ? 9 kuud ago
  Reply

  kui need kõik piiriülesed on, mis siis meie on? Mida me toodame? Millele toetume kui mingi kriisiga peaks maailmast ära lõigatama?

 3. Mida 9 kuud ago
  Reply

  me kaotame, kui piir või kontrolljoon niipeagi lahti ei lähe? Saame hoopis oma isemajandamise korda seada. Seni on seda just Brüsseli käskudega suudetud hävitada ja alla suruda. me oleme olnud rohkem tarbijad kui tootjad ja loojad. Ja kui keegi omal algatusel midagi loobki, siis kohe ärib selle odavalt väljamaa ärikatele ära. Hiljem aga hakkame seda kallimalt tagasi ostma.
  Nüüd on Jurka, Heliri ja Mardi bandedel võimalus näidata, et saame ka ise hakkama, kui muid riike või liiduvabariike olemaski pole. Või kardetakse, et elame siis praegusest isegi paremini?

 4. Ratas lubab varsti jälle pensionäridele 9 kuud ago
  Reply

  suuremat pensione ja head elu. Tillikas ees ja taga. Reetis Savisaare ja reetis meid.
  Eesmärgi nimel lubadused mida ei olnud plaaniski täita.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.