Keskerakonna uus hingamine Viimsis

Viimsi abivallavanem Annika Vaikla ja vallavolikogu liige Raimo Tann Põhjakonna trepi juures.

Mai algul otsustasid Viimsi abivallavanem Annika Vaikla ja vallavolikogu liige Raimo Tann liituda Keskerakonnaga. Selle tulemusel saab Keskerakond koalitsiooni kuuludes valla arengusse suurema panuse anda. Annika Vaikla kureerib abivallavanemana sotsiaal, tervise ja kultuuri valdkonda. Ligi 15 aastat Viimsi vallavolikogusse kuulunud Raimo Tanni algatusel valmis EV 100. sünnipäevaks Põhjakonna trepp ja hiljuti sai valmis kohalike poolt hästi omaks võetud discgolfi park. Kesknädal vestles nendega koos.

Miks otsustasite liituda Keskerakonnaga?

Annika Vaikla: Keskerakond on suur erakond ning võimalused koos erakonnaga midagi ära teha on palju suuremad. Endise sotsiaaldemokraadina olen poliitikuna praegu Viimsi abivallavanemana viimsilaste teenistuses ning soovin kohalike heaks senisest ka kiiremaid muutusi ellu viia. Keskerakonna ridades meie jõudu Viimsis tugevdades ning koostöös Tallinna linna ja vabariigi valitsusega on seda palju parem teha.

Raimo Tann: Olen juba ka öelnud, et varasem sotsiaaldemokraatlik punane stopptuli asendus nüüd keskerakondliku rohelise ja edasiviiva tulega. Tundus, et praeguseks oli senine koostöö ammendunud ning kuna avanes teine ja perspektiivikam uks, siis võtsin kutse vastu. Mul on tekkinud Keskerakonna inimestega kohtumistest ning aruteludest arusaam, et tugeva partneriga on meil Viimsis võimalusi rohkem midagi ära teha.

Sotside leerist kostus arvamusi, et Keskerakond ostis teid üle ja lubas pudrumägesid. Olete neid pudrumägesid näinud!

Annika Vaikla: Pole olnud mingit üle meelitamist ega pudrumägede lubamist. On olnud selge nägemus sellest, kuidas edasi minna. Oleme Raimo Tanniga senini üles ehitanud sotsiaaldemokraatide Viimsi osakonda ning ka volikogus olid meil suured ambitsioonid. Viimsi on olnud tugev Reformierakonna kants ning ükskõik kellel teisel on seal raske olnud midagi korda saata. Keskerakonnaga liitudes läheb ka meie jõuõlg tugevamaks, oleme nüüd nelja liikmega volikogus arvestatav partner Reformierakonnale, kellel on üheksa kohta. Arvestades praegust väga head koostööd koalitsioonis veel ka koos Isamaa ja rannarahva valimisliiduga loodame, et meie kandepind on veelgi laienenud. Esindame lausa 80 protsenti valijaist.

Kas nii suurt koalitsiooni on Viimsis vaja?

Annika Vaikla: See sõltub partnerite tugevusest. Kui oled nii hea, et suudad kõike üksi teha, siis pole palju partnereid vaja. Viimsis tundub, et edukaks tegutsemiseks on laia koalitsiooni vaja. Algselt oligi ju tegemist reformierakondlastest ja sotsiaaldemokraatidest põhineva liiduga, kuid kuna seati suuremaid sihte ning sooviti haarata laiemat pinda, siis suurenes ka koalitsioon.

Raimo Tann: Mõeldes ka järgmise aasta valimistele on hea, kui alles jäänud koalitsioonipartnerid lähevad ühiselt edasi. Uued liidud ja jõud tulevad valimiste eel niikuinii täie jõuga peale.

Mida saate nüüd Keskerakonda kuuluvana Viimsis paremini ära teha?

Annika Vaikla: Kuigi seoses eriolukorraga on ka Viimsi läinud praegu üle veidi konservatiivsemale lainele ning vaatame üle selle aasta eelarve ja investeeringud, siis pooleli olevad asjad soovime ikka ära teha. 2021. aastaks tahame rajada kultuuri- ja huvikeskuse, mis oma suuruselt on võrreldav Jõhvi omaga. Sinna koliksid sisse näiteks kunsti- ja muusikakool. Plaanis on ka Randvere kooli ujula rajamine. Oleme praeguseks lahendamas pikalt vindunud lasteaia järjekordade probleemi. Üles jäävad koolikohtade teema ning hariduse arengukava. Vaadates sotsiaaldemokraatide ja Keskerakonna valimislubadusi võib öelda, et need on suhteliselt sarnased ning arvestavad kohaliku rahva huvidega. Küsimus on nende elluviimise võimalustes.

Millised teemad Viimsi elanikele veel korda lähevad?

Raimo Tann: Üks tähtsamaid teemasid on muidugi transpordikoridor linnaga. Nõnda võiks koostöös linnaga pikendada bussiliini 1a Viimsi sees paari peatuse võrra. Reidi tee valmimine eelmisel aastal on küll vähendanud ummikuid kesklinna suunal, kuid viimsilastele on tähtis ka oma valla siseste liinide pikendamine.

Annika Vaikla: Pikemas perspektiivis oleme ikka seiskohal, et Viimsisse võiks linnast ulatuda trammiliin. Valdade- ja linnade liit on seda teemat ajanud ning ka meile tutvustanud. Viimsi trammiliinide osas on hinnangud vajaduse ja tasuvuse kohta tehtud. Kõik see näib paberil reaalsena ja teostavana. Vaja on just seda linna ja riigi poolset jõudu alla, et see ka tegelikkuses ellu viia.

Järgmise aasta sügisel toimuvad kohalikud valimised. Millised on Keskerakonna ambitsioonid kohapeal?

Annika Vaikla: Transpordi teema Viimsi ja pealinna vahel on üks peamisi ning see eristab meid ka teistest erakondadest. Siin peaksime oma ühist võimekust ära kasutama ning näitama, et suudame viimsilaste hüvanguks midagi ära teha.

Raimo Tann: Viimsis on välja kujunenud ühine ruum koos Mähe ja Piritaga. Meil on ühised puhkealad, kinod ja spaad. See näitab, et oleme pealinnaga üks suur keskus ning see vajab suuremat tähelepanu.

Küsis Aivar Jarne

Koos pealinna ja valitsusega

Viimsi sotside leerist lahkus ka Urve Palo, kes jätkab Viimsi vallavolikogus parteituna Keskerakonna toetamist. Keskerakonna aseesimehe Jaanus Karilaidi sõnul on Keskerakonnal Viimsis suured ambitsioonid. „Rõõm tõdeda, et Viimsi vallas saab teha senisest tõhusamat koostööd Tallinna linna ja Vabariigi Valitsusega. See näitab, et Keskerakonna poliitikad on tõhusad ja vajalikud. Loodetavasti teeb Keskerakond järgmisel aastal kohalikel valimistel ajaloo parima tulemuse,“ märkis Karilaid.

Keskerakonna Viimsi osakonna esimees Oliver Liidemann ütles, et koostööd Tallinnaga tuleb tihendada eelkõige ühistranspordi valdkonnas. „Viimsilased kasutavad igapäevaselt Tallinna Linnatranspordi AS-i busse 1a, 34a ja 38. Tallinnas saab mõne aasta pärast sõita trammiga lennujaamast Vanasadamasse. Mina loodan, et seejärel hakatakse arendama liini Tallinn-Viimsi. Hiljuti valminud Tallinna ja Harjumaa kergrööbastranspordi analüüsi kohaselt on just see liin sotsiaalmajanduslikult tasuvaim. Pirita ja Viimsi suunal elab kokku 50 000 inimest ning ühistranspordile panustamine aitab ummikuid vähendada,“ selgitas Liidemann.

 

3 kommentaari
 1. Mind 3 aastat ago
  Reply

  siiski huvitab, palju neile maksti? Ei peagi silmas sulas kätte, vaid kaudset kasu nüüd ja tulevikus. Kuid kutselistest reeturitest muud ju ei ootagi. Sihukestega rindele ja luurele ei minda, nende koht on kohe seina ääres.

 2. Soo 3 aastat ago
  Reply

  Keskerakond on nii tubli erakond ja teistest nii palju parem et iga inimene kes tahab midagi kasulikku õra teha astub sellesse. See maksmise jutt võib olla reformierakondlaste väljamõeldis sest nemad tüü asemel laimavad ja mõtlevad välja valesüüdistusi. Antud olukorras võib see süüdistus tulla ka sotsidelt kes tunnevad end kõrvalejäetult. Aga tõsi see pole.

 3. Pask 3 aastat ago
  Reply

  kommentaator SOO jättis lisamata stamplause”venemaa pole meile midagi halba teinud…”
  Aga jah, milline oli uutel pasaparteilastel vana hingamine?Selge, sitt.sest vana hingamine ei ole võimul enam ja karmanisse midagi ei kuku. Ärge ajage möla maailmavaatest, see”maailmavaade” koosneb ainult rahast!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.