Tartu Ülikool tunnustab Skytte medaliga sotsiaalminister Tanel Kiike

Tanel Kiik

Tartu Ülikooli (TÜ) senat otsustas anda sotsiaalminister Tanel Kiigele Skytte medali panuse eest tõenduspõhise riigivalitsemise edendamisel ning TÜ ja selle teadlaste kaasamisel eriolukorra juhtimisse.

Skytte medal on autasu riigi- või ühiskonnategelasele, kes on TÜ senati hinnangul aidanud viimastel aastatel silmapaistvalt palju kaasa TÜ ja Eesti kõrghariduse arengule, teatas ülikooli pressiesindaja reedel BNS-ile.

Valitsus kuulutas 12. märtsil koroonaviiruse leviku tõkestamiseks Eestis välja eriolukorra, mis kestis 18. maini. Valitsuse tegevuse asjakohasust on kinnitanud viirusepuhangu kiire vaibumine ja negatiivsete riskistsenaariumide täitumata jäämine.

Eriolukorra juhtimisse oli otseselt kaasatud ka TÜ nii valitsuse teadusnõukoja töös osalenud ülikooli ekspertide kaudu kui ka terviklikult teadusasutusena. TÜ rektoraadi hinnangul on teaduspõhise lähenemisviisi toomisel valitsuse tegevusse suuri teeneid just Tanel Kiigel.

Rektor Toomas Asseri sõnul on Kiik sihikindlalt seisnud selle eest, et otsustusprotsessides tuginetaks ülikoolide ja teadlaste eksperditeadmistele. „Selle tulemusel on välja kujunenud valitsusliikmete ja riigiametnike teadlik ning soosiv hoiak teaduspõhise riigivalitsemise põhimõtete suhtes,“ ütles Asser.

Ülikooli liikmed on välja töötanud objektiivsetele kriteeriumitele vastavaid otsustusmehhanisme ja uuringuid ning kogunud lühikese aja jooksul valitsusele eriolukorra meetmete hindamiseks vajalikke teaduspõhiseid andmeid. „Tõenduspõhiste hoiakute kujunemine riigivalitsemises loob parema pinnase ka võimalike tulevaste kriiside juhtimiseks,“ lisas Asser.

Tanel Kiik on sündinud 23. jaanuaril 1989. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli Pärnu kolledži ettevõtluse ja projektijuhtimise erialal cum laude ning jätkab magistriastmes Euroopa õpinguid. SA Tartu Ülikooli Kliinikum ühe asutaja esindajana on tal suur mõju ka kliinikumi arengu suunajana.

Skytte medali on varem saanud Ene Ergma, Tõnis Lukas, Rein Taagepera, Dag Hartelius, Andres Lipstok, Jüri Raidla, Andrus Ansip, Lennart Meri, Katarina Brodina, Jacques Faure, Kai Lie, Svend Roed Nielsen, Mihkel Pärnoja, Marju Lauristin, Mart Laar, Katri Raik ja Eva Åkesson.

Johan Skytte oli Rootsi ühiskonna- ja riigitegelane, kelle initsiatiivil asutati 1632. aastal Tartusse Academia Gustaviana.

BNS

1 Kommentaar
  1. Mida 1 aasta ago
    Reply

    mõeldakse tõenduspõhise valitsemise all? Kardan et mitte arukat valitsemist. Sest senine seda kül ei tõenda.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.