Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi pöördumine kooliaasta lõpu puhul

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi pöördumine kooliaasta lõpu puhul.

Armsad õpilased, hea koolirahvas, austatud lapsevanemad!

Suvevaheaeg on lõpuks ometi käes! Tänavu, pärast nii erilist ja väsitavat õppeaastat ootasid seda koos lastega ka paljud lapsevanemad.

Sügisel ütlesin, et meil tuleb digipöörane õppeaasta. Pidasin siis silmas koolide uuenevaid IT taristuid, koolidesse jõudvaid nutikaid seadmeid ja suurenevat digiõpikute valikut – kõike seda, mis aitab nüüdisajastada õppekeskkonda. Õppeaasta kujuneski digipööraseks, kuid palju jõulisemalt, kui me siis oskasime ette kujutada.

Varakevadel tabas meid ootamatult üleilmne viirusepuhang. Kui selle tõttu märtsi keskel distantsõppele üle läksime, oli Eesti paljude riikidega võrreldes kindlamas seisus. Digivahendite, e-õppe materjalide ja e-õpikeskkondade kasutamine õppetöös polnud meie jaoks ju nii uus. Ometi tuli ka meil distantsõppe esimestel nädalatel kiiresti ja väga palju uut õppida. Näiteks selgus, et varasemast hoopis enam läks vaja enesejuhtimise ja iseseisva töö oskust. Aga me saime hakkama! Meie lapsed said juurde iseseisvust, vastutustunnet ja oskust pingutada. Ka need olid õppetunnid – lisaks matemaatikale või geograafiale.

Armsad õppurid, olen kindel, et kooliaasta pakkus teile väljakutsete kõrval ka rõõmu. Soovin, et see õppeaasta jääks teile meelde mitte üksnes distantsõppe kogemuse, vaid ka rõõmsate ja elavate hetkede pärast. Olgu neiks siis omapead läbitud kevadised matkarajad või põnevad teistmoodi koosviibimised sõpradega.

Nüüd on aeg puhata. Tehke seda. Olete viimastel kuudel ekraani taga istudes veetnud aega küll ja veel. Suvi on suurepärane aeg näiteks matkamiseks. Eesti loodusest ilusamat pole terves ilmas, seda tasub lähedalt vaadelda ja tundma õppida. Soovitan suvel ka raamatuid lugeda. Ma ei pea silmas vaid etteantud lektüüri kirjandustundideks, vaid igasuguseid raamatuid, mis võiks teile huvi pakkuda.

Hea koolirahvas ja kodused! Tänan teid südamest sel õppeaastal tehtud töö eest ja nähtud vaeva eest! Jätkame sealt, kus töö pooleli jäi, ikka tarkusepäeval, 1. septembril. Soovin kõigile rõõmsat ja kosutavat suvepuhkust, tervist ja palju häid mõtteid nii uuele õppeaastale kui ka kaugemale tulevikule mõeldes. Soovin, et vaheaeg oleks eriline selle sõna kõige paremas tähenduses!

Vaata minister Mailis Repsi pöördumist videona Haridus- ja Teadusministeeriumi Youtube’i kanalis.

3 kommentaari
 1. Armsad 2 aastat ago
  Reply

  õpilased, teatan alandlikult ja täiesti ametlikult, et selle aastaga paneme Eestis üldse kõik koolid kinni ja lastel pole vaja enam õppida ehk oma pead vaevata. Kui keegi juhuslikult ikkagi millegi vastu huvi tunneb, pöördugu vanaema poole ja veel parem, kui vanavanaema on elus. Eesti teadlased on aga jõudnud arusaamale, et inimestel pole haridust üldse vaja, kül elu õpetab.
  Soovin kõigile lastele harjumist uue olukorraga ja edukat kohtumist uute väljakutsetega. Ja paljudele edu vangla ülikoolis! Kuid ettevaatust, seal 1 punniga läbi ei saa.

  • Kinni 2 aastat ago

   Aga kuidas Sm.Reps siis oma PISA tulemused kätte saab ja nende valguses peesitada?
   Kas edaspidi saab keskkooli läbi ilma võõrkeeleeksamita?Või on Eestis inglise keel juba niipalju massides, et seda koolis õpetada pole vajagi?

 2. Mari 2 aastat ago
  Reply

  Vaatasin seda Pätsi monumendi kinnitatud?! versiooni .Tunded, mis mind valdasid, on ühesõnaga – shokk. Pilt mis silme ette kangastus – pea , mis giljotiiniga eraldatud, on püstiasendisse samale madalale plangule pandud. Ja mis temaga edasi toimub?Jalgpall?! . Otsustamise süsteem on siin ikka juba eos täiesti mäda . Peotäis nn. „ eksperte „ on pandud otsustama kuidas peab välja nägema meie kõigile kuuluva Pealinna südalinn. Ja keegi suurepärane Kodres teatab, et tulemus ei peagi kõigile meeldima, et asi on otsustatud..Kõigile ei peagi miski üheaegselt meeldida . Aga ENAMUSELE küll. Minu ettepanek on
  1. Sellele lahendusele -Veto.
  2. Muuta seadust –kohustus linna avaliku ruumi kujundamiseks esitatud töödele
  kaasata linnaelanikke hinnanguid küsitlusfirma kaudu . Osakaalu koefitsiendIga otsustusprotsessis linnaelanike eelistus – hinnang , ekspertide eelistus- hinnang, protseduur täpsustada .
  Praeguses lahenduses puudub nii respekt kui väärikus nii Pätsi kui ajaloolise isiku, eesti riigi vastu ja tallinlaste vastu . Mina eesti kodaniku ja tallinlasena nõuan et meie pealinna avalikku ruumi enam ei rüvetata suvalise pseudokunstiga. Siia ritta kuulub minu arvamuse kohaselt ka kõle klaasmonstrum Vabaduse platsil, mis pandi vägisi püsti Respublica partei promoüritusena, mis on sobimatu , oli ja jääb võõrkehaks , kuna tal puudub igasugune side eesti ajalooga , eesti inimeste hingeeluga ja eesti kultuuriga. Samasse ritta võib paigutada Hiiumaale püsti pandud „Kultuuritorni“ või mis see nimi ongi? See on nagu kosmosest allakukkunud võõrkeha, kusjuures kohalike arvamust ei küsinud keegi. Sobimatu, ei sidet ega pidet hiiumaa ajaloolise arhitektuuriga, hiidlaste hingeeluga . Hiidlased hüüavad seda „ porgandiriiviks“.
  Jääb mulje et nii nendel arhitektidel kui ka „ekspertidel“ puudub toimiv hingeline side nii eestimaa kui eesti kultuuriga .Või on Soroslaste ajupesuga kõik põhiväärtused / austus ja armastus oma maa, oma rahva ja kultuuri vastu/ hingest juba minema uhutud ?
  PS. Kas Konstantin Pätsi lähedaste arvamust on küsitud?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.