Mölder: Maarjamäe sisehalli projektile vee peale tõmbamine poleks õiglane

TÕNIS MÖLDER. FOTO: GEORG KÕRRE/SCANPIX

Endine Pirita linnaosa vanem ja praegune riigikogu liige Tõnis Mölder nõustub justiitsminister Raivo Aegiga, et kommunismiohvrite memoriaal on oluline, kuid Maarjamäele kavandatud jalgpalli sisehalli ehitamise projekti peatamiseks pole tema sõnul alust.

„Väga lihtne on välja tulla ning öelda, et mulle ei sobi ja leidke uus koht. Kui justiitsminister leiab, et jalgpall on oma olemuselt lärmakas aktiivne spordiala, siis tuleks leida lahendusi selle leevendamiseks. Näiteks paigaldada müratõkkeseinad,“ ütles Mölder. „Nüüd on ikka eriti küündimatu süüdistada halliehitajaid ja tõmmata projektile pidurit. Selline jäik suhtumine pole jalgpallihuviliste suhtes õiglane ega ka aktsepteeritav.“

Endise linnaosa vanemana teab Mölder täpselt selle loo tausta. „Jalgpalli sisehalli detailplaneeringuga alustati juba 2014. aastal ning memoriaali planeerimine polnud siis isegi päevakorras ja kui viimase puhul kopp maasse löödi, siis teadsid nii memoriaali ehituse tellijad kui ka ehitajad, et sinna kõrvale planeeritakse jalgpallihalli,“ ütles Mölder, lisades, et loodetavasti suudavad kõik osapooled leida siiski kompromissi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.