Valitsus: 2+2 reegel muutub

Tallinn, Stenbocki maja, 18. juuni 2020 – Valitsus otsustas alates 19. juunist asendada 2+2 reegli inimeste hajutamise nõudega. See tähendab, et jätkuvalt tuleb hoida inimeste vahel turvalist distantsi, kuid 2+2 reegli kohustuslikus korras täitmist riik enam ei nõua.

„Arvestades koroonaviiruse leviku vähenemist otsustas valitsus täna leevendada 2+2 reegli nõuet, kuid endiselt on väga oluline, et inimesed käituksid enda ja teiste tervise kaitsmiseks vastutustundlikult, hoiaksid võimalusel distantsi ning liiguksid hajutatult,“ ütles peaminister Jüri Ratas.

Hajutamise nõue vahetab 2+2 reegli välja kõikjal avalikus ruumis, sealhulgas nii müügi- kui teenindussaalides, kaubanduskeskuse üldkasutatavates ruumides, kui ka näiteks kasiinodes ja mänguautomaatide saalides. 2+2 reegli asemel tuleb hajutatus tagada ka avalikel üritustel, avalikel koosolekutel kui  ka jumalateenistuste ja usutoimingute  läbiviimisel.

Nõue hakkab kehtima avalikes saunades, spaades, basseinides, veekeskustes ja ujulates ning ka keegli, bowlingu, piljardi mängukohtades, samuti laste mängutubades. Lisaks ka põhikoolides, gümnaasiumides, kutseõppeasutustes ja kõrgkoolides, samuti täienduskoolitusasutuste, huvikoolide, huvitegevuse pakkujate ning avatud noortekeskuste tegevuse korraldamisel. Sama kehtib ka noortelaagrites ja õpilasmalevates, sportimisel ning muuseumide ja näituste külastamisel.

Samuti tegi valitsus otsuse, et autokoolides loobutakse nõudest, et autos tohivad viibida üksnes õpetaja ja õpilane.

Ühtlasi otsustas valitsus alates 1. juulist taastada ööklubide, vesipiibukohvikute ning täiskasvanute klubide tegevuse. Need meelelahutuskohad tohivad oma uksed avada tingimusel, et selle pidaja tagab kohalviibijate hajutamise, 50 protsendi täituvuse, maksimaalselt 100 inimese osalemise ning desinfitseerimisnõuete täitmise.

Oluline on, et antud korraldus puudutab ainult 2+2 reegli leevendamist, kõik teised kehtestatud nõuded osalejate arvu, ruumi täituvuse, desinfitseerimisvahendite ja muu kohta, jäävad kehtima.

2 kommentaari
 1. krokodillipisarad 7 kuud ago
  Reply

  SÕITSIN VILJANDI RONGIGA – OLI TÄIS KUI KILUKARP. MITTE ÜHELGI POLNUD ISEGI SEDA VILETSAT TOLMUMASKI EES. ISTMED ON TIHEDAD, MAX KAUGUS INIMESTE VAHEL 0,5 m. MIS HAJUTATUSEST HÄRRASED RÄÄGIVAD, KES ISE AUTODEGA SÕIDAVAD ? KUI SIIN EPIDEEMIAKS LÄHEB JA LÄHEB SELLISE SUHTUMISE JUURES, NO EI JÄÄ TE SELLEST PUUTUMATA. EI SELLEST EGA TULEVASTEST.EKS NÄEME SIIS KUI TUGEV KELLEGI TERVIS ON. IKKA HILINE;ISEGA:
  HÄBIASI, ET SIIANI POLE MASKIKANDMISE KOHUSTUST JA RISKIGRUPPIDEL POLE NANOFIIBERMASKE .
  TRAMM TALLINNAS OLI SAMUTI TÄIS, INIMESED LAUSA NÜHJISID ÜKSTEISE VASTU JA HINGASID SISSE ÜKTEISE POOLT VÄLJAHINGATUD ÕHKU. MA EI RÄÄGI TUGEVAST TÕMBEVENTILATS. MIS SUUDAB PISIKUD VÄLJA TÕMMATA- SEDA ON MEIL VAID PÕHJA-REG.HAIGLAS JA TARTUS. TRAMMIS POLNUD ISEGI TUULEÕHKUGI.SAMUTI TÄITUVAD BUSSID, INIMESED EI HOOLI MINGIST HAJUTATUSEST, TULEB ISTUB SU ETTE JA KÕIK.
  MIDA TE OMETI UNISTATE! KA JAANIPÜEVA ÜHISLÕKKED MIS ÄRA JÄÄVAD JA KUTSUTAKSE INIMESI
  ISE LÕKET TEGEMA LÕPEB METSAPÕLENGUTEGA. JAANIPÄEV ON VAID JORD AASTAS JA KONTSERDILE VÕIB MINEMATA JÄTTA AGA NEED KEL AUTOT POLE ON SUNNITUD ÜHISTRANSPORTI KASUTAMA.
  TALLINN ON IKKA PÄRIS PÕRGU. EI IMESTA MISPÄRAST HARJUMAALT NEED HAIGED TULEVAD.KUIGI MUJAL VIST TESTE EI TEHTAGI? RÄÄGITUD POLE KA TOIDUAUNETE VÕIMALIKUST VIIRUSELEVITAMISEST. ÜLDSE EI REAGEERITA HIINA UUELE PUHANGULE. RAHA RUULIB. SEST EI SAA JU OMETI MÕME ELUKESE IÄRAST KAUBANDUSKOKKULEPPEID EIRATA. KUI ,NAGU RÄÄGIB TERVISEAMET LEHT TOIDUAINETEGA EI LEVI, SIIS MIKS ON VAJA ÜLDSE PINDU JA KÄSI DESINF:? MASSID KÄITUVAD KUI FATAALSED LOOMAD.

 2. 2+2 7 kuud ago
  Reply

  asemele tuleb nüüd 6+6 reegel. See 6 tähendab jalgu ehk 1,83m. Peame ju oma peremeeste järgi juhinduma.
  Enesekaitsereegel ei kehti ainult siis, kui läheb üleüldiseks laamendamiseks ja röövimiseks vsjoo naaše. Neid ei karistanud isegi mittelepinguline Ansip, ammu siis lepinguline Ratas.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.