Tallinnas korjati sadu kilogramme lusitaania teetigusid

Hispaania teetigu. Foto: Vikipeedia

Tallinnas korjati kahe nädala jooksul sadu kilogramme lusitaania teetigusid, linn kutsub inimesi üles aktiivselt võõrliigiga võitlema. 

Kadrioru Pargi juhataja Ain Järve teavitas, et teistelt linnaosavalitsustelt täpsed andmed veel puuduvad, kuid ainuüksi Haabersti linnaosavalitsus on toonud kahe nädala jooksul loomade krematooriumi kokku 450 kilo teetigusid, edastas linnavalitsus.

Lusitaania teetigude näol on tegu hiidnälkjatega, kes tekitavad suurt kahju koduaedades, rohealadel ning põllumajandus- ja loodusmaastikel. Lusitaania teetigu jõudis Eestisse tõenäoliselt aiandustööstuse kaudu. Aklimatiseerumist on soodustanud viimaste aastate soojad talved. Praeguseks on lusitaania teeteod jõudnud arvatavasti Tallinna igasse linnaossa.

„Just nüüd on viimane võimalus aktiivselt tegutsedes ja linnakodanikke kaasates hispaania teeteo levikule piir panna. Seepärast pöördun kõigi poole palvega asuda aktiivselt tõrjuma lusitaania teetigu nii linnaasutuste hallatavatel kui ka erakinnistutel,“ ütles abilinnapea Kalle Klandorf.

Lusitaania teetigude hävitamiseks on mitmeid meetodeid.  Tigusid võib kas külmutada vähemalt 20 külmakraadi  juures 24 tunni jooksul või kallata üle keeva veega. Teod võib viia ka Tallinna väikeloomade krematooriumisse.

Kindlasti tuleks Tallinnas vältida lusitaania teetigude tõrjumist teomürkide ja muude kemikaalidega. Teograanulid ei aita selle invasiivse võõrliigi vastu võitlemisel, kuid samas suureneb oht, et lemmikloomad, siilid jt loomad võivad saada surmava mürgistuse.

BNS

7 kommentaari
 1. Miks 4 aastat ago
  Reply

  te neid tigusid mõrvate? Kus nüüd meie maailmakuulsad kokad oma taiestega on? Tigudest saab ju hääd lörri teha, küsige pilusilmadelt. Teopraad praekartuliga, teopirukas kapsasoustiga, teokreemijäätis ja palju muud. Näidake nüüd oma oskusi üles.

  • Chris 4 aastat ago

   Hmm. Huvitav.

 2. MÕISTUS, KUS OLED, ??? 4 aastat ago
  Reply

  HULL PAANIKA. TEOD LIKVIDEERUVAD ISE. LOODUS ON NII KORRALDANUD. NEIL KA OMAD VIIRUSED.
  JA MIKS TA VÕÕRLIIK ON ??? KUI OLETE MAAILMA “JUMALIKULT ” LOOJA KOMBEL MUUTNUD SOOJEMAKS
  OMAS SUURES TARKUSES, SIIS JÄRELIKULT ON KLIIMASOOJENEMINE MUUTNUD KA LIIKIDE PAIKNEMISE AREAALI JA NEIL ON TÄIELIK ÕIGUS SIIN ELADA!
  NEED MASSIHÄVITAMISED ON VASTIKUD JA INIMESTELE ALANDAVAD- JÄLGID.
  LÄBI AEGADE ON LOOMADE ASUALAD MUUTUNUD, LIIKUNUD JA SEE TÄHENDAB, ET nn.VÕÕRLIIKE POLE OLEMAS – TULEVAD NAD -ONGI OMAD. NII ON SEE OLNUD. KA RAHVASTEGA, RIIKIDEGA, LOOMADEGA,TAIMEDEGA.
  KELLELEGI ON MUIDUGI KASULIK SÕDIDA JA HÄVITADA, EGAS TEISED PEA KOHE KAASA TEGEMA.

 3. Kui 4 aastat ago
  Reply

  olin laps, siis praadisime konni ja tigusid. Täitsa söödavad olid. Maitset ei mäleta, kuid krõbu oli krõbu. Kui veel maitseainet juurde panna, saaks päris armsa toidu. Pealegi harvaesineva, mis tõstab omakorda hinda. Ma isegi imestan et Tallinna restudes pole seda nippi veel proovitud. Ometi on seal palju pilusilmi pliidi ääres muud solki meile kaela määrimas ja suhu toppimas. meie jahuma ega mingitest toitvatest sääskedest ja sitasitikatest.

 4. to kui 4 aastat ago
  Reply

  Tõesti paned mind soovima et põrgu oleks olemas, kus sind praetakse ja paneeritakse krõbuskiks. kus kuradid sind krõhvitsevad,
  Et saaksid tunda ,mis tunne on.

  • Mul 4 aastat ago

   koht põrgus katla juures juba kirjas. Olen nimelt endine katlakütja. Nii et kui tuled, siis võtan su oma erilise hoole alla ja alles SAAD!

 5. Uudisroog 4 aastat ago
  Reply

  Keskbande lusitaania kastmes. Hind: kolmandik sulas.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.