Fotouudis: peaminister võõrustas Stenbocki majas briti ja taani kaitseväelasi

Foto: Jürgen Randma/Riigikantselei

Stenbocki maja, 24. august 2020 – Peaminister Jüri Ratase kutsel kogunesid Stenbocki majja NATO lahingugrupis teenivad Ühendkuningriigi ja Taani väeüksuste esindajad ning Eesti kaitseväelased.

Ratas tänas vastuvõtul osalenud liitlasi nende panuse eest. Ta tõi esile, et nende nähtav kohalolek Eestis, hea koostöö meie kaitsejõududega ning regulaarsed õppused maal, merel ja õhus annavad kindluse, et Eesti on nüüd paremini kaitstud kui kunagi varem. Tema sõnul on see tunnistus NATO tugevusest ning suurendanud kogu regiooni julgeolekut ja turvatunnet.

Peaminister lisas, et tunnustust väärivad ka Eesti kaitseväelased ja ametnikud, kes on aidanud liitlastel võimalikult hästi kohaneda ja väljaõpet läbi viia, aidates nõnda tagada nende pikaajalist kohalolekut Eestis ja Baltikumis.

Vastuvõtul osalesid Ühendkuningriigi üksuse First Fusiliers ning Taani husaaride rügemendi kaitseväelased, lisaks Islandi esindaja.

1 Kommentaar
  1. Igatahes 2 aastat ago
    Reply

    kena, et britid kaitsevad Eestis britte ja taanlased taanlasi. Kurb ainult, et eestlasi kaitsevad eestlased Malis ja mujal mutukamail.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.