Reps: ministeerium võtab ühendust kõigi üldhariduskoolidega üle Eesti

Haridus- ja Teadusministeerium võtab alates homsest ühekaupa ühendust kõigi üldhariduskoolidega, et küsida, kuidas igas Eestimaa nurgas on haridusasutustel kooliaasta algus sujunud, milliseid abinõusid on kasutusele võetud, kas ja milliseid muresid on tekkinud ning vajadusel teeb kõik endast oleneva lahenduste leidmiseks. 

Minister Mailis Reps rõhutas vastutustundliku suhtumise tähtsust koroonaviiruse leviku tõkestamisse, kuid tõdes, et samas tuleks vältida ka ülereageerimist. „Pea kuu aja eest palusime koolidel koos pidajatega riskida maandamine läbi mõelda ning nüüdseks peaks olema igal haridusasutusel asjakohane tegutsemisplaan,“ rääkis Reps. „Üleriigilised soovitused annavad raamistiku, kuid konkreetsed lahendused saavad kõige sobivamal moel sündida siiski kohapeal.“

Haridus- ja Teadusministeerium kinnitab, et kooliaasta eel haridusasutustele saadetud soovitused jätkuvalt kehtivad, kuid on teinud neisse täiendusi ja täpsustusi. Ministeerium saadab need haridusasutustele homme. Praegu kooskõlastame need Terviseametiga ja Eesti Perearstide Seltsiga.

Koolid peavad viiruse leviku tõkestamisel ka edaspidi lähtuma sellest, et kontaktõpe oleks tagatud võimalikult kaua ning eelkõige nooremale ja tuge vajavatele õpilastele.

Haridus- ja Teadusministeeriumi koroonainfo veebileht koos korduma kippuvate küsimustega, mida pidevalt täiendatakse.

1 Kommentaar
  1. Ühendust 4 kuud ago
    Reply

    võidakse ju võtta aga midagi asjalikku nagunii öelda pole. Mäletan, kuidas iga kuu tuli ära saata aruanne, kas ikka kõik õpilased on koolis edasi. Mitte aga nii, et saadad teate alles siis, kui tõesti mõni on välja langenud. Huvitav, kas keegi kunagi neid aruandeid ka vaatab? Sest kord sai kogemata eksitud, kuid mingit päringut ministeeriumist ei tulnud, et varem oli nii, kuidas nüüd siis naa, mis juhtus? Seepärast olen kindel, et need aruanded on tühi töö ja ajaraisk.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.