Ministeerium laiendas lammutustoetuse saajate ringi

Foto: MKM

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas allkirjastas määruse, millega laieneb algselt kohalikele omavalitsustele suunatud lammutustoetus ajutiselt ka eraõiguslikele juriidilistele isikutele ja valitsusasutuste hallatavatele riigiasutustele.

Kevadel otsustas valitsus koroonakriisi valguses eraldada kohalikele omavalitsustele lammutustoetuseks viis miljonit eurot. Sellest on praeguseks taotlustega kaetud ligi 1,3 miljonit eurot. Minister Taavi Aasa sõnul on eesmärk kogu see raha veel sel aastal kriisis kannatada saanud ehitussektorisse suunata, mistõttu sündis ka otsus toetuse sihtgruppi laiendada.

“Kohalike omavalitsuste huvi jäi kahjuks oodatust veidi tagasihoidlikumaks, mistõttu ulatame abikäe nüüd ka teistele,” sõnas minister Aas. “Loodetavasti saab lammutatud nii mõnigi aastateks lagunema jäetud hoone, mis on ajaga ohtlikuks muutunud ning mida pole enam otstarbekas renoveerida.”

Hoonete ja muude ehitiste lammutamiseks mõeldud toetuse määr on riigiasutustele 90 protsenti ja eraõiguslikele juriidilistele isikutele 50 protsenti abikõlblikest kuludest. Toetatavate tegevuste hulgas on lisaks lammutamisele ka näiteks lammutusjäätmete käitlemine, krundi korrastamine, haljasala kujundamine ja omanikujärelevalve.

Aktsiaseltsid, osaühingud, mittetulundusühingud, sihtasutused ja valitsusasutuste hallatavad riigiasutused saavad KredExist lammutustoetust küsida alates 18. septembrist. “Erakorraliselt jagame sellistel tingimustel toetust kuni selle aasta lõpuni, seega tasub nüüd kiirelt otsus langetada ja tegutsema asuda,” lisas Taavi Aas.

1 Kommentaar
 1. Vist 6 kuud ago
  Reply

  Taavi ei tea, kuidas vanu tondilosse lammutada. Saatku töötud sinna lammutama ja varsti on kord majas.
  Ning ei mingit omandieelist! Võid ju omanik olla aga kui su omandil pole kasutust ja häirib silma, siis tuleb rakendada sihipärase kasutamise nõuet. Kui seda ei täida, siis omand riigistatakse, ilma sentigi vastu andmata, ja Taavi ajab töötud peale lammutama.
  Kui meil kaotataks töötus ja töötute laisklemist toetav abiraha, siis saaks me varsti asjad korda ja ka töötud saaks tööviharavi. Et enam ei tahaks laiselda ja raha kerjata, et mitte midagi teha.
  Kuid keskbande koos Heliri ja Martini bandega seda ei tee, sest siis nad jääks töötute häältest ilma. Selle nimi on AHNUS!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.