Euroopa Roheliseks Pealinnaks 2022 valiti Grenoble

Euroopa Komisjon kuulutas neljapäeva õhtul Lissabonis Euroopa Rohelise Pealinnaks 2022 Prantsusmaa linna Grenoble.

“Soovime Grenoble’ile palju õnne ja jõudu kanda aastal 2022 Euroopa Rohelise pealinna tiitlit! Teil on väga huvitavad plaanid, jälgime teie programmi ja ideede teostust suure kaasaelamisega. Suur tänu ka kaasfinalistidele ning žüriile,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Linnapea lisas, et Tallinn on sellest võistlusest ja finaalis osalemisest samuti võitnud. „Juba see, et Tallinna valiti kevadel finaali, andis meile suure tõuke mõtestada linna rohepööret, muuta linnaorganisatsiooni rohelisemaks ja teha mitmeid uusi algatusi. Tallinn jätkab rohelise suunaga, et ellu  viia mitmed rohepealinna plaanis kavandatud algatused ja üritused hoolimata sellest, et tiitlit veel ei tulnud,“ märkis ta.

Linnapea tänas ka oma meeskonda, kes on mitu kuud mõelnud ainult rohelisi mõtteid ja teinud väga head tööd. „Tallinn ei loobu pürgimusest saada Roheliseks pealinnaks,“ rõhutas Kõlvart.

2022. aasta Euroopa rohelise pealinna tiitlile kandideeris kokku 18 linna. Koos Tallinnaga pääsesid konkursil finaali Dijon, Grenoble ja Torino.

Tallinnast alguse saanud rohelise pealinna algatuse eesmärk on parandada Euroopa linnade elukeskkonda ning tunnustada pingutusi, mida linnad keskkonna ja elukvaliteedi parandamiseks teevad. Euroopa Komisjon annab tiitli linnale, kes on linnakeskkonda parandanud ja planeerib selle muutmist eri tegevuste kaudu tervikuna.

Tallinna teekonnast Euroopa Roheliseks Pealinnaks 2022 ning tegevustest rohelisema linnakeskkonna nimel saab lugeda veebilehelt Roheline pealinn.

3 kommentaari
 1. Kaardilt 1 aasta ago
  Reply

  vaadates pole ka Krenoobl kuigi roheline. KUid ta asub mägedes ja ümbritsev rohelus petab. Siin aga arvestati vist uue roheluse lisamist, seda just Tallinnas pole olnud. Kümned tuhanded puud lõigatakse maha, kus uued puud ja rohealad on? Kimm lällab küll täiest kõrist, et meil on roheline eluviis, igasugu poldid ja voldid kimavad tänavatel, kuid see pole ju iva ise. Palju on rohelust kesklinnas ja vanalinnas elaniku kohta juurde tulnud, sellest Kimm vaikib. Loomulikult on see just Taavi ja Jurka ja ehk ka Edgari süü aga miks siis midagi ei tehta? Mäletan linna keskel tenniseväljakuid ja talvel hokiväljakut, mida usinalt kasutati. Siis tulid võimule aga sahkerdajad ja äriti papi eest kõik ärikatele maha.
  Varsti seisab ees ka Kaarli puiestiku hävitamine, sest puude aeg saab ümber. Milline on aga uus kava? Seda ei juleta väljagi käia, sest kohe hakkavad salatirohekad lõugama. Vaevalt et uus Sussu linnavalitsusse sokutamine nii lihtsalt läbi läheb, kuigi Sussu on alati valmis kedagi/midagi maha ärima.
  Selle rohelise linna määramisse peakski lisama sätte, et arvestataks kesklinnas uute rohealade loomist kasvuga elanike arvu kohta. Siis enam Tallinn ei trügigi kuskile oma poltide ja voltidega.

 2. Tallinnast 1 aasta ago
  Reply

  oleks siis saanud roheline pealinn, kui kesklinnas oleks kehtestatud automaks 100€/tund. Ning kõik ühisveokid oleks üle viidud elektrile.
  Midagi taolist pole aga Tallinnal isegi 7-aasta kavas.

 3. Jah 1 aasta ago
  Reply

  Tallinn on ilus ja roheline linn tänu kauaaegsele lkeskerakondlikule linnavalitsusele. Kuigi ta ei saanud roheliseks pealinnaks on ta esikümnes. Vüikeriikidega eriti ei arvestata ka.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.