Baltimaade juhid kutsuvad üles hoidma sotsiaalset distantsi

Eesti peaminister Jüri Ratas, Leedu president Gitanas Nausėda ja Läti peaminister Krišjānis Kariņš tegid Brüsselis Euroopa Ülemkogul ühisavalduse seoses halveneva COVID-19 olukorraga Euroopas, kutsudes muuhulgas hoidma sotsiaalset distantsi. 

“Oleme tunnistajaks COVID-19 nakatumisjuhtude arvu kasvule kogu Euroopas, ka meie riikides. Kahjuks on viimase nädala jooksul kõigis meie riikides COVID-19 tõttu olnud surmajuhtumeid,” märkisid riigijuhid.

Nad rõhutasid, et COVID-19 on ja jääb tõsiseks haiguseks, millel võivad olla surmaga lõppevad tagajärjed. Samuti rõhutasid nad võimalikult tugeval moel, et ei ole ühtki vanuserühma või sotsiaalset gruppi, kes saaks pidada end selle eest kaitstuks.

“Seetõttu kutsume kõiki üles säilitama valvsuse ja võtma ette ettevaatusabinõusid, näiteks hoidma sotsiaalset distantsi, kandma maski, kasutama desinfitseerimisvahendit, pesema käsi ning järgima teisi hügieenireegleid,” märkisid Ratas, Nausėda ja Kariņš.

5 kommentaari
 1. Leppigu 2 aastat ago
  Reply

  parem kokku, et me kolmekssi paneme piirid kinni ega lase satikalevitajaid kuu aja jooksul sisse. Siis saame omavahel vabalt liikuda ja suhelda, osegi üksteisega kokku puutuda. Kutsume järgima ka Soomet, Poolat ja teisi liiduvabariike. Saaksime sataikavaba idavööndi, mis annaks eeskuju ka ülejäänud piirkondadele ja jahupeadele Brüsselis.

 2. jamajutt on harjumuseks saanud 2 aastat ago
  Reply

  Kuidas on võim,alik TRANSPORDIS DISTANTSI HOIDA ?????????
  MIS KASU ON TOLMUMASKIST VÕI MEDITS. MASKIST , MIS VIIRUST KINNI EI HOIA? MIDA LEEGI EI KANNA???
  NEE, KELLELE JAIGUS VÕIB LETAALSELT LÕPPEDA AGA VIIRUSMASJI EI SAA.
  POLE VAJA MÕÕTETUSI RÄÄKIDA !

  • Edaspidi 2 aastat ago

   lubatakse bussis sõita ainult 2-l inimesel ja vagunis 4-l. Ning bussijuht on eraldatud kinnisesse putkasse.

 3. to lllilt irooniline edaspidi 2 aastat ago
  Reply

  Vaguneid võib alati juurde panna. Vähemalt nii räägiti siis, kui hakati uusir ronge ostma ja seeg riigi kulusid põhjendama. Bussigraafikut võib tihendada.
  Kui aga tolmumaskigi kandmine on SOVITUSLIK, MITTE KOHUSTUSLIK ! n siis võib arvata nagu oleks satikal oma diplomaatiline korpus ,kes ta eest seisab.
  Liiklemine oleks OHUTUM KA RISKIGRUPPIDELE,KES SUREVAD SELLEST VIIRUSEST, KUI NEIL OLELSID
  VIIRUSKINDLAD MASKID.

 4. Soo 2 aastat ago
  Reply

  Lõti ja Leedu presidentidega pole mõtet kokkuleppeid teha sest kasu neist pole.On palju paremaid riike kellelt on võimalik vähemalt soovitusi saada. Meil ei hoia keegi distantsi. Bussid ja rongid on inimesi täis. Väga vähesed kannavad maske aga meil polegi selliseid maske mis kaitseksid 100 protsenti. EP-st abi ei tule. Igasuguseid massiüritusi peaks vähendama . Venemaal on leitud vaktsiin aga millal teda kasutama hakatakse ja müüma pole teada ja kas meie vihavaenust Venemaa vastu ei ostakski seda. Ega paljude haiguste vastu polegi ravimeid arstid suudavad vaid haigusi leevendada. Aga sõjaks ettevalmistamisel on isegi väikeriikidel raha aga kahujks mitte üks riik ei läheks isegi ohu korral nende kaitseks sõtta suurriikidega. Antud juhul mõeldakse vaenlasena Venemaad kuigi Venemaa pole meile midagi halba teinud. Meil on võõrvägi sees muidugi Isamaa tahtel.Raisatakse raha mujale ja itte ravimite leidmiseks.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.