Ratas: Mart Helme sõnad halvendavad tugevalt koalitsiooni tervist

Jüri Ratas

Peaminister Jüri Ratas ütles ERR-ile antud intervjuus, et Mart Helme Deutsche Wellele antud intervjuus öeldu on sisutühi, kuna valitsus ei hakka kunagi sellist poliitikat tegema, kuid koalitsiooni tervist ja toimimist halvendavad sellised väljaütlemised tugevalt.

“Minu järeldus on see, mida ma ka ütlesin eile välja oma kommentaaris. Ma kuidagi ei pea õigeks, et me kedagi Eestist ära ajame. Kõik Eestimaa inimesed, kes siin elavad, sõltumata nende soost, vanusest, rahvusest, seksuaalsest sättumusest või mingitest muudest tunnustest, on oodatud Eestimaal elama. Ma ütleks, et kõik on oodatud ka tagasi pöörduma Eestimaale, kes täna siin ei ela,” ütles Ratas. “Me seisame iga inimese õiguse eest. Me seisame selle eest, et iga inimese õigus oleks kaitstud, aga ka tagatud. Ja loomulikult, Eestis on inimõigused kaitstud ja tagatud.”

Ratase sõnul on ta laupäeval Mart Helmega rääkinud ja selge on see, et see sõnavõtt on selles mõttes täielikult ju sisutühi, et ega valitsus ei hakka sellist poliitikat mitte kunagi rakendama, valitsus lähtub oma töös Eesti Vabariigi põhiseadusest, õigusaktidest. “Aga lähtub ka koalitsioonileppest, kus ei ole EKRE, Isamaa ega Keskerakond mitte kunagi sellistes põhimõtetes kokku leppinud. Meie väärtuspõhimõtted on hoopis teised olnud. Need on olnud need, et Eesti inimesed saaksid siin, Eestis turvaliselt ja hästi elada, inimõigused oleks tagatud, kaitstud,” ütles Ratas.

“Tema väide on see, et tema ei soovi ühegi inimese lahkumist Eestist, ma pean silmas siis Mart Helmet. Kui ma temaga vestlesin, ma küsisin, kas ta peab seda õigeks, ta ütles, et teda on selles intervjuus valesti mõistetud. Aga loomulikult, ütleme, et ka see suhtumine või ka kaudselt mingi viide sellele ei ole kuidagi õigustamist väärt ja kindlasti ma taunin seda,” ütles Ratas ERR-ile.

“Ma arvan, et eks seda olukorda, mis on hetkel tekkinud, me peame kindlasti arutama edasi. Koalitsiooninõukogu koguneb järgmise nädala alguses, ma usun, et siis soovitakse seda arutada kõikide partnerite poolt. Aga kindlasti see sõnavõtt või see intervjuu minu jaoks on väga häiriv ja olgugi, et ma tean ju, et nende sõnade taga tegelikult tegevust ei ole, see on olnud selline EKRE puhul, et tehakse suur retoorika, aga sisuliselt ju nii ei juhtu. Ja ei saagi juhtuda, sest on selge, et vähemalt tänane valitsus peab oluliseks Eesti inimõigusi ja nende tagamist siin Eestis. Ja kellegi väljaajamist, noh see on absurd, ma ütlen,” lisas Ratas

BNS

31 kommentaari
 1. Elmer Hill 2 aastat ago
  Reply

  Tead, Jüri, sa küsi parem Savisaare käest, mida te oma kambaga tema tervisega tegite!Aga tänu EKREle oled sa praegu pukis, koos Refiga oleksid aga tallaalune.
  Nii et kobise vähem.

  • Reeturid alati 2 aastat ago

   Sm -d Ratas, Reps ja Must reetsid kord oma juhi Savisaare.Mida öeldakse nende kohta, kes on korra juba reetnud?Vastus: nad reedavad veel ja veel!
   Näis, kas reetmine jätkub nüüd koalitsioonis ja veeremid heidavad jälle ühte refiseltsimeestega.

 2. Pugeja 2 aastat ago
  Reply

  Jurka võiks keelemeestele anda ülesande lahata Mardi ütlust. Et kui Mart kasutab võrdlusvormi VIISAKAMALT, siis kas ta pidas silmas tõika, et Eestis ENSV piirides suhtutakse pederastidesse VIISAKALT? Sest võrdlus seda loogiliselt eeldab ning loogika pole see, mida Madise Ülle saab vastavalt KaKa ja teiste pedede tellimusele tõlgendada, et neil endilgi häbi hakkab. Lähtuda tuleb ikka mõistusest, mitte vihast.

  • Ongi nii. 2 aastat ago

   Varas sureb alati vargana ja reetur jääb alatiseks reeturiks. Me teame. Kallaste punt on alati varastanud. Autorollad ja ka kilekotid jne. Nüüd nad süüdistavad praegust valitsust. Suured rahad mängus ja Ratas ka reetur mitmeid kordi. Kas temale nüüd pakutakse suuri summasi, et EKRE vastu oleks. Ratta punt ju lubas presidendi otsevalimisi. Meil läks kaduma sajad miljonid fondi raha ja seal otse tegelased Kallased. Samuti aastaid see punt E valimise kadumist ja tegelikult sellest ei kõssagi. Karilaid on kahel korral sellest populaarsuse saamiseks maininud kuid ega seegi mees aus ei ole. Kasutab seda oma ronimiseks peolauda.
   Nüüd valimised ligidal ja usun, et see punt alustab jälle E valimise kadumisest ja ka presidendi valimisest. Tulemus sama mis praegu. Kindlasti lubavad nad nüüd ka pensioni tõusu nagu lubasid juba 100 euri igale pensionärile igal kuul lisaks. Lõpuks leiavad, et raha ei ole. On küll. Lõpetagu see prassimine.
   Vaadake inimesed ikka enda ümber. Õpetajad nõuavad palga tõstmist. Kõik, need nõuavad, kes rahva turjal söövad ja elavad laia elu. Nemad keegi ei anna ja ei tooda. Vaid tarbivad. Töölised on idioodid. Ei tule tänavatele ja ikka elavad pihust suhu. Näiliselt on eluga rahul. Nemad ju tegelikult riigi kassasse raha toovad ja saavad pisukest. Pensionärid on andnud oma elu riigi heaoluks, tagasi ei saa midagi.
   Keskerakond aastaid lubas hüvitada sundüürnike asja lahendamist ja raha maksmist neile. Sellest enam ei räägita. Tulge mõistusele! Kõlvalt on nõus või oma taguotsa lubama, peaasi, et saaks luksuslikult tarbida.
   Tundub küll. et EKRE on ainukene õige. Panustame lootused neile. Rahva kurnajad on nüüd tagajalgadel ja valmis ükskõik mida tegema, et neid kukutada. Ärme laseme neil oma plaane ellu viia. Ütleme kindlalt ei pedede ülistamisele. Jätame omad taguotsad süütuteks ja proovime elada, heterod, normaalset elu.
   Meil on õigus teada, keda valime valitsusse. Kui pede tahab valitsusse, peab ta sellest enda valimise agitatsioonis rahvale teatama. Ei ole ju normaalne see, et sünnib raske puudega inimene ja me neid ei aita. Moodustagu invaliidide partei, kuhu kuuluvad ka peded. (nad ju seda on). Invaliidide eest seismine on ju eelkõige siis nende kohustus ja valitsusse pääsemisel ju teevad nad enda vajadused rahvale teatavaks. See oleks ju õige.
   Ajaloos teada, et peded on alati olnud ja ega nad kusagile kao. Inimene ei ole tihti selles süüdi ja neil peavad olema õigused. Valitsuses parteina olles saavad nad enda eest seista.

 3. Triin 2 aastat ago
  Reply

  Kahju, et peaminister läheb liberastiavooluga kaasa. Mart Helme ei saatnud kedagi Rootsi, vaid ütles, et jooksku Rootsis, st. siin ei peaks sarnaselt Rootsiga kõike doloreerima, nimelt neid paraade, mida on ausalt ebameeldiv vaadata, (sundvaatamine, kui kogemata juhtud selle “vähemuse” lähedale). Kas hr. Ratas on hukka mõistnud Kersti Kaljulaiu kes kuulutas, et vihkab konservatiive, st. ka ligi 100000 EKRE valijat, kas hr. peaminister on hukka mõistnud oravate tegevuse, et ligi 100000 inimest oli sunnitud oma kodumaalt lahkuma, justnimelt kärbete ja maksutõusude tagajärjel ja siis ütles prav Randpere justnimelt need sõnad, et mingu Soome, kui siin tööd ei ole. EPL kommentaariumi toimetaja nimetas EKRE valijaid oma arvamusartiklis lumpeniks—vähemväärtuslikeks, muidusööjateks. Kas president hakkab nüüd käsi ringutama või opositsioonipomod hurjutama. Muidugi mitte—–nad on sellega rahul, sest nemad pigem paneks heameelega konservatiividele tule otsa (Tartu reformari spoe soovitus) või hävitaks meid kuklalaskudega (õpetaja Indrek Tarandi soovitus). Millal siis hr. Ratas (kes te olete koos Yana Toomiga ühinenud liberastide ulgumisega) hakkate minusuguseid, tavalisi eesti inimesi, kes mõtlevad nagu EKRE , koos oravate-sotsidega vaenama. Kui lasete Helme lahti, siis näeme teie tegelikku mõttemaailma, mis ilmselt ühtib selle eesti keele vihkaja Toomi arvamusega.

  • Triinule 2 aastat ago

   Mõtlen koos Teiega ja olen koos teiega!

 4. See mis eelmune kirjutas, 2 aastat ago
  Reply

  vastab tõele. Arvan, et enamus rahvast pooldab EKRE-t. On lootus, et nemad viivad meid paremale elule. Ratas lubab tulevikus head elu. Tegelikult ainukesed, kes hästi elavad, on meie valitud, söönud istujad. Nüüd valimistel näeme.
  Pedede trügimistele peab saabuma lõpp. Istugu varjus ja kasutagu oma pepud kuidas tahavad. Vene ajal soovitati pededel kolhoosi minna ja heina teha stahhanlovikult. Taskulamp hambu, vikat kätte ja taguotsa reha. Niidad ja kaarutad krraga ja pilt esikaanel. Praegused võiksid ju midagi sarnast teha.

  • Almar Glustsenko 2 aastat ago

   Huvitav kuidas sa selle valimistulemuste vastavuse tegelikkusega saavutad, kui 16.10.2020 6htuleht kuulutab 2. lehekuljel Valitsuse 2017. aastast parit kava: “Eesti loob biomeetrilise andmekogu ABIS” ja siseminister Helmelt ei ole kuulda piiksugi, et ta oleks selle vastu, mida tema ministeeriumisse ilmselt massiliselt tulnukiad sisseostma palgatud multi-asekantsler, Veiko Kommusaar, nimetab sealhulgas tulnukate vastu v6itlemise v6imaluseks, kuigi nad pole piiri neile fuusiliselt sulgenud ja ilmselgelt ei kavatsegi seda teha?

   Kas nad (ma m6tlen ukski Riigikogu erakondade ladvikutest) on k6igi oma poliitostetavate tulnukate kodumaadel kehtestanud susteemi, mille abil on v6tnud neilt 8 s6rmejalge enne, kui nad sealt kuhuiganes laia maailma parismaalaste kodumaale ostetakse? See on v6imatu. Aga nagu sa tahele panna oled v6inud, siis Elmar Vaheri oravabande v6tab meilt k6igilt Eestis, vahemasti alates 2018 aastast, 8 s6rmejalge ja nuud ka covidi-vangistuse ahvardusel verd DNA-na.

   Mida sa arvad, kas selle susteemi alusel oleme me kohalike parismaalastena juba oma valismis6iguse kaotanud ja kas meie asemele on selles astunud TalTechi ja W/Bolt kullerid koos oma USA-tuupi sundimise asukohamaal automaatselt kodakondsuse saavate imikutega? Kui sa ses suhtes midagi arvad, siis kontrolli enne seda, kui objektiivse pildi sellest saab anda su allikate kogum.

   Peale Edgarit pole ju e-valimisi kuritegelikuks kuulutanud UKSKI avalikult kuuldeulatusse paasev erakond. Kert Kingo ja Heldur-Valdek Seederi kaudu antud avalikke etendusi ei saa me ses suhtes t6eparaseks tunnistada, sest nad ei ole sellesse millegiparast kaasanud mingeid parteivaliseid avalikke kogukondi susteemselt (pole isegi seda kusimust 40 euro eest petitsioon.ee-s uritanud pustitada, pole seda seltskonda omast poliithonorarist rahades otsinud. Kui nad on nii k6rge tegevusvabadusega poliitikud ja nii hingega asja juures, siis neil ei ole kull uhtegi rahalist ega ajalist takistust, et uks neist v6taks mikri ja teine uhe kaamera katte ja tagavaraks laetud kaamera tasku ning teeksid nii mooda Eestimaad nadala jooksul 5 katkematult salvestatud kusitlust, igauks 8 tundi jutti, selgitades eesti ja muu kogukonna valijatele enda valjaselgitatud (nad on m6lemad politseitootajad) e-valimise ohte ja kusitlefes neid seejarel selle kohta, kas nad tahavad enam kunagi e-valida.
   Neid ei ole kuuldud isegi (kasv6i siis, kui Helmela ja Ratasla oleks nende suhtes ulekohtuselt korrumpeerunud) tegemas avalikult kuuldavaid avaldusi selles suhtes, et Valitsus kasutavat nende suhtes ulekohtuseid kusitlusi, tellides neid taas Turu-Uuringute AS-ilt, mille omanik, Juhan Kivirahk esitas juba 2016. aasta presidendivalimiste aegu Eesti Paevalehes sotsioloogiliselt arvudega lootusetult lugejaid petvat statistikat.

 5. Oma 2 aastat ago
  Reply

  lobaga tahab Jurka väita, et kui keegi räägib TÕDE, siis koostöö temaga on võimatu? Sest kui Moskva pidevalt valetab, siis temaga on koostöö võimalik?
  Mart ju ütles, et Eestis suhtutakse türaimejatesse ja persetrukkijatesse viisakalt aga Rootsis viisakamalt. Huvitav, millist vastus ootas Jurka? Kas Mart oleks pidanud valetama, et Eestis suthutakse pederastidesse halvasti? Siis oleks Mart nunnu?

  • Almar Glustsenko 2 aastat ago

   Mina ootan seda aega, kui sa lahed k6lvatu potentsiaalse pangaroovli juurde ja palud selle oma teksti kuvada jarjekordse LGBT-statud noorte ja lollide enesehavitajate kogunemise taustaks Vabaduse valjaku suurele ekraanile ja AK siis edastab seda pilti, sel ajal, kui Ratas raagib 6igustuseks, et miks ta erakond tahab neid noori nii iibestades tappa.

   Siiani olen ma veendunud, et Ratas seda ka niisuguse pildi taustal 6igustaks. Aga igal oinal on oma Mihklipaev. V6i oli see vastupidi?

 6. Soo 2 aastat ago
  Reply

  küllap keerasid reformierakonna-meelsed ajakirjanikud ja nende suuvoodrid intervjuu enda kasuks moonutades mõtet ja sõnu.

 7. Kodanik 2 aastat ago
  Reply

  Vaadake Jüri,kõik inimesed siin eestimaal pole veel nii mökud ja.arad nagu Teie ja julgevad välja öelda seda mida enamus rahvast arvab. Peale eesti rahva moraali ja traditsioonide lõhkumise ning venestamise innuka kaasaaitamisega pole Teie küll midagi teinud. Olete nagu K Kaljulaidki Brüsseli marjonett eesti riigi eesotsas.

 8. Eks 2 aastat ago
  Reply

  Helme ütles välja oma arvamuse geide suhtes ja miks ta oleks pidanud valetama kui ta nii mõtles. Mina leian et geid on haiged inimesed kes vajavad ravi. Perekonnas peavad olema ikka isa ja ema sest lastele on suur trauma kui nad avastavad et neil pole ema või isa.Igal inimesel on õigus sellesse probleemi suhtuda kriitiliselt. Kui Helme käest küsiti tema arvamusst selle probleemi suhtes siis kas ta pidi valetama või. Mis puutub ukraina töölistesse meie maal siis saavad nad poole rohkem palka kui meie ehitajad ja meie töölised jäävad töötuks. selle vastu polnud kellelgi midagi kui reformistlik valitsus saatis Ukrainale tohutu summa abiraha aga mille eest ei tea sest vajame ise abi. Praegune Venemaa pole meile midagi halba teinud jahea läbisaamine on vajalik.

  • Almar Glustsenko 2 aastat ago

   Ja hiljuti kuulutas Rochildi vabamuuribande ruutel, Reinsalu, et sisuliselt saadab ta Valgevene riigikukutajatele 100 000 eurot ning asjases esmaspaevases Kesknadala artiklis, seose Poola Dudaga kohtumisega, kuulutas Ratas, et lisab sisult sellele veel 500 000 eurot.

   See seltskond ja Riigikogu lootusetud 92 nutuvabamuuri kapikut tahavad lihtsalt nuud ka Valgevenes kohalikku h6imupealikku havitada ja enne tahavad nendele potentsiaalsetele valgevenelastest parismaalastele, kes v6iksid muidu kord poliitaktiivsetena oma h6imu v6imu seadusparaselt ja rahva soovi jargi ule v6tta, kanda arvele niiv6rd palju Eurojuutla tuhiraha, et Lukashenka neid selle eest ilmtingimata kinni tahaks panna, nagu ilmselgeid kinnimakstud riigireetureid.

   Kas need inimesed hoolivad Valgevenes, Poolas, Eestis v6i kusagil mujal oma parismaalaste v6imust v6i on nende eesmark igal pool v6im kohalikelt oma v66rsionistidele parseldada, seda otsusta juba ise.

 9. Ratas ei ole meie huvide 2 aastat ago
  Reply

  kaitsja. Hääletame maha. Mina ka ei poolda pederaste ja valitsusest lööks kõik peded minema. Seal istugu normaalsed, haritud ja terved inimesed. See on minu arvamine.

  • Väga 2 aastat ago

   õige! Tanelile sulg sappa! Pederastide riiklikule rahastamisele EI!

 10. Noh 2 aastat ago
  Reply

  Kritiseerige parem peavoolumeedia ajakirjanikke kes valetavad ja vassivad ja laimavad tublisid inimesi. muidugi peab kõigisse eestimaalastesse ühtemoodi suhtuma ja mitte rahvise järgi vaid tema tegude järgi. Tuleb kriitiliselt suhtuda mõnede reformistide tegevusega kes mõtlevad välja valesüüdistusi tublide inimeste suhtes rikkudes nende tervist. Kui midagi pole nende meele järgi mõeldakse valja süüdistus tavaliselt korruptsioonisüüdistus aga kunagi pole süüdi reformierakondlane. helme jutt on selle kõrvalt veel ltalutav.

 11. Sedasi 2 aastat ago
  Reply

  Muidugi oli see tellitud intervjuu et Helme vahele võtta ja küsimused olid hoolikalt koostatud arvestades mõnede meie poliitikute tahtmist koalitsioon laiali ajada. Ansip ju lubas seda teha. Ta lubas ka meid viia elatustseme poolest viie parema hulka aga viis hoopis viie viletsama hulka.geidest küsiti meelega sest teati Helme seisukohta nende suhtes. Kas Sarapuu meelest oleks pidanud Helme valetama. Ta pidi ju vastama ja ütles nii nagu arvas. Kas keskerakondlased õpetavad valetama või. Savisaare-aegne Keskerakond oli õiglane ja Savisaare pooldajad parimad poliitikud.Aga teust sellist erakonda pole ja nad poleks võimule saanud. Rahvaliit aeti laiali kuigi oleks võinud olla hea koalitsioonipartner. isamaalased on vaikseks jäänud sest neil on tubli esimees kuid tegelevad palju sõjandusega ehkki meid ei kavatse keegi rünnata. Ega keskerakondlastel kerge pole, peavad teistega arvestama ja kogu aeg rünnatakse Reformi tagatoast..

 12. Muidugi 2 aastat ago
  Reply

  See oii tellitud intervjuu et Helme vahele võtta. Muidugi vastas Helme küsimustele nii nagu mõtles ja ei hakanud valetama kuid Ratas ei saanud teisiti reageerida sellele.

 13. Maria Leydi 2 aastat ago
  Reply

  TERE TULEMAST: TÕSISTE INDIVIDUALIDE JA AUSA VÕRGU LAENUD
  Laenupakkumine üksikisikute vahel Kiire kiirlaen teie murede lõpetamiseks vähem kui 72 tunniga Teil on oma pangast keelatud ja kõik teie katsed teistes ja teistes finantsasutustes pole seni andnud midagi teie halva krediidi või teiste ärge muretsege, võtke minuga ühendust ja vähem kui 72 tunni pärast mõistliku kiirusega 2% aastas ja teile sobiva tagasimakseaja kohta annan teile laenu, mis päästab teie elu. Palun võtke minuga ühendust e-posti teel: marialeydi06@gmail.com

  • Mina 2 aastat ago

   sina hea soovitus: sõida oma laen õige …!

 14. mnjah 2 aastat ago
  Reply

  Kurb, et enamus siinsetest kommenteerijatest ei adu tegelikult seda, mille vastu Helme eksis ja seda juba mitmendat korda. Alates hetkest kui valitsuserakonnad sõlmivad koalitsioonilepingu ja lepivad kokku milleski, siis sellest hetkest peavad nad ka seda lepet täitma. Ei ole juhuslikud Mart Helme sellised ütlused, mida alatihti justkui valesti tõlgendatakse. Vahet pole, kas “jooksevad Rootsi” või “jooksevad Rootsis”. Üks endast ja teistest lugupidav valitsuskabineti liige ei tee selliseid avaldusi ka naaberriigi suunal. Alles oli Soome, nüüd Rootsi, alles sekkuti kaitseministri haldusalasse, varem sotsministri omasse. Kaua võib seda lihtsalt tuimalt välja kannatada? Kui Martin Helme esitab juba ultimaatumeid ja ei saa aru, et minister ei saa ajada mingit pläma, vaid peabki jääma tasakaalukaks. Minister ei ole pelgalt ainult ekrevalijate minister, ta on kogu riigi siseminister ja käitugu ka vastavalt. Seekord koliseb ämber õige valjult Helmede jala küljes. Kaotada koalitsiooni lagunemisest on eelkõige teil endil, sest teid ei taha ka reform ja opositsioonis jäävad teie jutupunktid kasinaks. Selleks et valijate toetust kasvatada, tuleb tegudega näidata(olla võimul), mida suudate, lõugadega elu edasi ei vii. Väga rumal etteaste Martin Helme poolt täna.

  • Ära 2 aastat ago

   vusserda, ole sa rehvikas või pedesots. Mart ei eksinud millegi vastu, sest ei saa ju lähtuda selelst, mida KaKa ja InSa lubavad rääkida või sunnivad rääkima. Need ju poliitilised impotendid, kes ei suuda oma seisundiga leppida. Passivad põõsastes, snaipripüss käes, saaks aga esimesel võimalusel tuld anda.
   Tuletan meelde, et just nimelt löödi lärmi selle üle, et Mart olevat tahtnud peded kupatada Rootsi. Need vihapunnid polnud isegi usutlust vaadanud, muudkui lõugasid. Ometi oli seal selgelt kuulda, et Rootsis sees, mitte Rooti sisse.
   Oleks see endale selgeks tehtud, kas siis oleks käidud vigane Rootsi küüditamine, kohe oleks vahele jäädud. Vaja oli tõsta lärmi ning Luige Hans seda ka võimaldas. Ta ei salli juba ülikooli lõpetamisest peale eestlust, teda huvitab raha ning selle huvides pooldab ta ka suurt segasummasuvilat just ENSV-sse, et siin tapetaks ja vägistataks kohalikke naisi, lapsi ja mehi, sest siis saaks skandaale üles puhuda ja veristest vaatepiltidest soppa pilduda.
   Sotsministri valdkonda sekkuti põhjendatult, sest jagada rahva raha mingitele pederastidele, et nad saaks oma kodus rohkem lakkuda ja imeda on ikks mõeldamatu, kuid mitte Taneli pedemeelsuse tõttu. vean kihla, et kui sotsminister oleks olnud mõni teine, siis mitte sentigi poleks pederastid oma libestite ja tehismunnide ostuks saanud.
   Kaitseminister peab hoolitsema oma valdkonna eest, kuid mida on Luige Jüri teinud, et me ise ka toodaks laskemoona ja relvi kasvõi sisevõitluseks pärast meie vallutamist vankade poolt. Siin on palju vaieldavat ka helmete kavas, kuid naljakas on see, et mitte keegi pole asjalikult kirjeldanud, kuidas ja millal vankad meid ründavad.
   Soome Sanna kohta kordas Mart ainult Leenini sõnu, et igast poemüüjast võib saada peaminister. Ning naisena on Sanna loomulikult tuttav ka huulepulgaga, sest eks taha ju temagi oma naistekarjaga silma paista väliselt, eriti kui peas midagi arukat pole.
   Nõus olen ainult sellega, et praegune valitsus ei täida lootusi. Kõik on müüdavad ja helmedki on kahandunud just Jurka mittetegemistega ning mandunud teiste ministrite tasemele. Kuid KaKa ja InSa jäävad ka neist vedamikest astme võrra allapoole, kui mitte isegi kaks.

 15. Almar Glustsenko 2 aastat ago
  Reply

  Aga palun. Ei ole vaja pidevalt mooda tulnukaostu-URO’d, ilmselgelt sionistlikku Euroopa Komisjoni ja Estoniat betoneerida tahtvat Rootsi Valitsust ringi kolistada, kui LGBT on Valitsuse tervise turgutamiseks avanud Vabadusristi ja –viletsuse juures oma rootsiliku palliatiivse taasturavi haigla.

  Kahtlemata on nad valmis, AK-homojuutlagi valvsa kaamera all, sisestama igale valitsuse liikmele, kasv6i taiesti tasuta, vajaliku koguse kasv6i oma covid-vaktsiini. Teadagi mille kaudu.

  Ja Elmar Vaher, koos oma Politseiametiametis tulnukaid poliitsisseostvate kambaj6mmidega, on n6us kriminaalselt jaanuskaarmanniks menetlema igat patriooti, kes seda takistada tahavad.

 16. Homoseksualismi nakatatakse bakteritega mida kraatsitakse mittehomo peenisesse.
  48 tundi hiljem mittehomost saab homoseksualist.
  Homoseksualismi sümptomid on lillad huuled, madal lihaste toonus jpms.
  Milline on homo käepigistus ?
  Homo käepigistus on vedel, tülgastav, masendav.
  Homoseksualismi ravitakse ravimtaimede abil millised parandavad immuunsust.

 17. Samasoolisi ei eksisteeri.
  Puuduvad samasooliste genitaalid. On olemas mees ja naissuguelundid aga homosuguelundeid pole olemas.
  Pärasool ei ole suguelund,kuid homoseksualistid kasutavad seda seksuaaleluks :))

  Homoseksualism on nakkushaigus mis on ravitav ravimtaimede abil millised parandavad immuunsust.
  Homoseksualismi sümptomid on lillad huuled, madal lihaste toonus jpms.
  Milline on homo käepigistus ?
  Homo käepigistus on vedel,vastik,tülgastav, masendav.
  Homoseksualism on nakkushaigus mis on ravitav ravimtaimede abil millised parandavad immuunsust.
  Homoseksualismi aktivistid levitavad seda nakkust nad kraatsivad hammastega mittehomo peenisesse bakterid ja mittehomost saab homoseksualist 48 tundi jooksul.
  Koolimaja peldikus homoaktivistid kraatsivad hea tervisega laste peenisesse bakterid ja siis lapsed haigestuvad homoseksualismi …neist saavad peded…
  Homoseksualism on ravitav toore Võilille juurika abil.
  Muidugi ei tohi olla kontaktis nakatunud isikutega.
  Homoseksualismi sümptomid on lillad huuled, madal lihaste toonus,krampis huulte lihased mis hoiavad ees “naeratust” jpms.
  Milline on homo käepigistus ?
  Homo käepigistus on vedel ja vastik, tülgastav,masendav.
  Millised on homo suguelundid ?
  Neid pole olemas. On olemas mees ja naissuguelundid aga homosuguelundeid pole olemas.

 18. Tõnu.P 2 aastat ago
  Reply

  Kas mitte keserakonna tipptolad Ratas,Karilaid, Sarapuu ja Kiik ei karanud Mardi kallale koos pasameediaga kui ta ütles,et peded talle ei meeldi. Kas olete Jumalad,et keelate inimestel sõnavabadust kasutada ? Suurem osa inimestest on veel eestis väärikad ja moraalsed mitte teiesugused sita..nkijate eestkostjad.Lõpetage see pidev tõe väänamine. Jälgid olete.

  • See 2 aastat ago

   nimetatud nelik on tõesti jälkuse tipp. Saaks aga rahva raha rohkem piidritele kantida. Nüüd kavandavad nad seadustada noku- ja tutilembete elukombed riiklikuks elunormiks. Oleks mina Mart, ma laseks sellest värdjate seltskonnast kohemaid jalga. Las siis ühiskond näeb, kes neile käru keerab.

 19. Tõnis Viilol 2 aastat ago
  Reply

  Praegust jälgides on Rattas õigesti käitunud. Riigimehelikult.

 20. Tõnis Viilol 2 aastat ago
  Reply

  Praegust jälgides on Ratas siiski riigimehelikult tegutsenud.

 21. Deutsche Welle raadiot saab kuulata vaid Venemaal.
  Seda raadiot Eestis ei kuulata.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.