Ratas valitsuskriisist: saame kokku ja leiame lahenduse

FOTO: MIHKEL MARIPUU/SCANPIX

Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas kinnitas esmaspäeval ajakirjanikele, et siseminister Mart Helme välismeediale öeldu järel puhkenud kriisi osas otsivad koalitsioonipartnerid lahendust. 

Ratas tõdes, et keeruline olukord kestab praegu edasi. “Aga siin telekaamerate ees ma kindlasti mingit kompromissi pakkuma ei hakka,” ütles Ratas esmaspäeva hommikul telekaamerate ees. “Saame kokku ja leiame lahenduse,” lisas Ratas.

Keskerakondlasest haridus- ja teadusminister Mailis Reps märikis, et koalitsiooni toimimise osas tuleb leida need väärtushinnangud, mis valitsusliitu koos hoiavad. “Koalitsioon on kindlasti kriisis,” tõdes Reps, märkides, et tuleb leida moodus, kuidas osapooled tekkinud seisust saaksid väärikalt välja tulla.

Repsi sõnul tuleb osapooltel kokku tulla, kuna seni on esinetud eraldi sõnavõttudega. “Ma ei saa kaamerate ees kindlasti praegu välja öelda, milliste seisukohtadega Keskerakond kriisi  lahendamisel välja tuleb,” ütles Reps, lisades, et vajadusel tuleb kriisi lahendamiseks võtta aega ka eelseisavate öötundide arvelt.

BNS

18 kommentaari
 1. Mingit 2 aastat ago
  Reply

  kriisi ju polegi. Ega siis ässitajad KaKa ja InSa asju otsusta, kuigi just nemad igasugu skandaalikesi sünnitavad ja Luige Hansu abil ka võimandavad. Vaadake Luige Hansu sopatööstusesse, üks kirjutis teise järel ainult ühte väravasse tegelikkust moonutades. Põhjus aga väljamõeldud, sest Mart ei kavatse ega saagi kedagi välja ajada ning igasugustesse pederastidesse ja muudesse väärakatesse suhtutakse meil viisakalt. Nii see ka on.
  Jurka pea peaks olema sama lame nagu mõne tegelase Maa, kui ta sellest olematust kriisist hakkab osa võtma.

  • Kuidas saab Venemaa raadio tekitada kriisi Eestis kui seda Eestis ei saa kuulata ?
   Deutsche Welle on eetris Venemaal aga mitte Eestis.
   Eestis mitte keegi seda ei kuula.
   Aastaid tagasi ERR edastas nende saateid.

   Tegelik kriis peitub homopandeemia,krooniviiruse pandeemia ja energia kriis.
   Eesti riik peab kodanikele tagastama raha mille on kasseerinud Eesti Energia elektriarvete kaudu ja enam mitte esitama elektri arveid kodanikele sest Eesti Energia on riigiasutus mille omanikuks on kõik Eesti kodanikud.
   Eesti tarbeks piisab kolmest tuulepargist millede tuulikud on 200 meetri kõrgused sest seal on tuult alati.
   Teine variant. Eesti tarbeks piisab Sirtsu soo suurusest päikesepaneelide jaamast.

   Eesti nuumab Venemaad tanklate ja gaasitorude kaudu.
   1) Eesti kinkis Venemaale Tallinna sadama terminali mille omanikuks sai Hodorkovski.
   2) Eesti kingib Venemaale tuumarakette ja tuumaallveelaevu igal aastal 10 miljardi euro väärtuses. Sellise summa Eesti kulutab vene bensiini ja diisli ,ning maagaasi peale . Selle asemel saab kasutada vesiniku mida saab tasuta piiramatus koguses HHO generatori abil mis on müügil internetis paarisaja euro eest.

   Eestis kulub igal aastal autokütusele umbes 10 miljardit eurot, mis teeb 7500 eurot iga inimese kohta (rinnalapsest raugani). „See raha läheb naftašeikide taskusse. Milleks me neile seda kümnist maksame, kui nutika planeerimise abil saaksime kõik oma sõidud tehtud kodumaal toodetud energiaga?”

 2. uskmatu-toomas 2 aastat ago
  Reply

  Kui USA saadik Poolas võib öelda: LGBTI õigused on tähtsamad kui katoliku usk ja Poola seadused siis Helme väljendades vähemalt iga teise eestlase seisukohta on lausa inglike taevavõlvil !

  • Samasoolisi ei eksisteeri sest puuduvad samasooliste genitaalid.
   On olemas mees-; ja naissuguelundid aga homosuguelundeid pole olemas.
   Pärasool ei ole suguelund.
   Homoseksualism on nakkushaigus mis on ravitav ravimtaimede abil millised parandavad immuunsust.
   Homoseksualismi sümptomid on lillad huuled, madal lihaste toonus jpms.
   Milline on homo käepigistus ?
   Homo käepigistus on vedel,vastik,tülgastav, masendav.
   Homoseksualism on nakkushaigus mis on ravitav ravimtaimede abil millised parandavad immuunsust.
   Homoseksualismi aktivistid levitavad seda nakkust nad kraatsivad hammastega mittehomo peenisesse bakterid ja mittehomost saab homoseksualist 48 tunni jooksul.
   Koolimaja peldikus homoaktivistid kraatsivad hea tervisega laste peenisesse bakterid ja siis lapsed haigestuvad homoseksualismi …neist saavad peded…
   Homoseksualism on ravitav toore Võilille juurika abil.
   Muidugi ei tohi olla kontaktis nakatunud isikutega.
   Homoseksualismi sümptomid on lillad huuled, madal lihaste toonus,krampis huulte lihased mis hoiavad ees “naeratust” jpms.
   Milline on homo käepigistus ?
   Homo käepigistus on vedel ja vastik, tülgastav,masendav.
   Millised on homo suguelundid ?
   Neid pole olemas. On olemas mees ja naissuguelundid aga homosuguelundeid pole olemas. Pärasool ei ole suguelund

 3. Ei saa aru? 2 aastat ago
  Reply

  Millised väärtushinnangud on Keskerakonnal? Vastus:pugemine ja lömitamine Sorose, Brüsseli ja Moskva ees, kõige võõrkeelse ja venemeelse kehtestamine eestis. Kristliku ja eestimeelse halvustamine. Kõikide seksuaalselt väärakate gruppide rahastamine.Traditsioonilise perekonna mitteväärtustamine jne. Kahju,et kunagisest Rahvarindest on saanud taoline p.sk.

 4. Almar Glustsenko 2 aastat ago
  Reply

  Siin err raadiousutluses raagib ka Reps mingist normaalsest jatkumisest kuni RSR pole oma LGBT’d riikliskult rahavat Kiike otsestelt uhiskonnahavitajatelt seda raha tagasi n6udma sundinud. Reps, kes jooksis Riigikogus ajakirjanike eest pikalt ja paaniliselt ara, nagu Kallas eurovolinikuna Eurokoridorides Fjuki Katariina Krjutshkova eest? Reps, kes v6ttis Eesti haridusministeeriumisse lasteaedades homomise programmi looma Tea Varraku, kelle kirjastuse valjaantud lasteraamat raakis Eestis esimesena ja ajakirjanduses poliitiliselt vaga k6lama panduna siilipoisist, kel on 2 vasikast isa. Sel ajal j6i Kendergi oma narkaritega ilmselt alles vaid 6lut.
  https://www.err.ee/1148804/helme-soovime-koalitsiooni-jatkumist
  Mis valitsuskriisist Ratas, Vabaduse valjakul homoetenduse lubamise t6ttu VALITSUSE POOLT, raagib.

  Teil ei ole lootustki Valitsuste niisugustest pastakast imetud demagoogiatest, ja sellest, miks just teatud ajal enne valimisi neid kriise tehakse, aru saada, kui te peate Juri Lina (jyrilina.com) v6i naiteks mind lihtsalt poliitiliselt ullikesteks, keda nutuvabamuur v6ib internetis oma vastupropaganda vahel lolliks etendada.

  Te, 6 viimase aasta Riigikogu erakondade ladvik, teete jarjekindlalt avalikkuse ees kometit, nagu te poleks selle aja jooksul poliitvarastanud absoluutselt iga Eesti elaniku kohta 11 000 eurot Euroopa Stabilisatsioonifondi (ESM) (avalikeesti.ee, nr 3, lk 6 l6pus, mitte vaimustuda katteta v66raraha sissemeelitamisest , olgu see Helmela, R6ivase v6i Pevkuri poolt omariikluse havituseks tehtud).

  See raha ei ole lainud Kreeka abiks, sest eurovolinik Kallas raakis juba 2013. aasta valimiseelsel 6hutusel, koos Euroopa rahandusvolinik Olli Rehniga Radissonis juttu, mis tuuris kreeklaste kohustuse poole loobuda oma strateegiliselt maailma magusaimatest sadamatest, lennujaamadest ja raudteest, vabamuues need Euroopa suurpankadele, millede juhte ulisuurte honoraridega sisuliselt samast ESM-ist toetati .

  2018 sugisel kuulutas Auleegioni ruutliordu Rochildile alluv juht, Macron ( vaata: et.wikipedia, auleegioni orden, vabamuurlaste ordu Eesti ruutlite nimistut, uuri internetist nende riiklikke tegevusalasid) koos Merkeliga sisuliselt, et nad tahavad luua ESM-i rahadega IMF-i partnerit. Sisuliselt oli see katse kantida ka ametlikult toona ESM-i kogunenud umbes 3,5 triljonit eurot, labi tulnukastamise-URO, Euroopasse 1,5 miljardile tulnukale magala ehituseks ja nende sisseostuks labi kensaanide ja Mondo suguste v66ragentide. Selleks tehti eelnevalt ka Keskerakonna ladviku teatud liikmete seas lepe, kus otsustati Savisaar jalast ilma jatta (vaata Seenelkaik filmist Aadu Kagu/ Edgari naise metsas oeldud fraasi, et siin valjal pole uhelgi seenel jalga ara l6igatud, analuusi kogu filmi margisusteeme ja tuleta meelde, et film valmis 2012, aga jalg l6igati k6ige varem 2015).
  Viimase Ratase 2 valitsuse jooksul ei ole Valitsusparteid Riigikogus v6tnud ette midagi, et nuudseks kokku 14 miljardit eurot ESM-i varastatut Eesti inimsetele tagastada. Ma andsin isiklikult Vaike-Karja 8, 29.03.2019. kl 20 ule 15 A4-le trukitud kokkuv6tet sellest, mida on viimastel aastatel poliitiliselt suuremat Eestist varastatud. P6lluaas ja muud valitsuslabiraakijad seda koalitsioonileppesse ilmselt panna ei tahtnud. Ainuuksi Auleegioni ordus on ka k6igi 3 praeguse Valitsuse liikmeserakonna k6rgeid otsustajaid. EKRE-s diplomat Toivo Tasa, Keskerakonnas Enn Eesmaa, IRL-is Urmas
  Reinsalu ja veel ja veel.

  Meie kirjutatu peale l6id Riigikogu 3 juuti: Lotman (vaata: lotman.ee ja seal esseede kommentaare), teledoktor (kelle sattumuste kohta vaike-6ismaelastelt kuuldav ei pane igauht ilmtingimata r66mustama), Sibul ja suur LGBT toetaja Loone “Puha tooli” komisjoni (kui selle, uhe komisjoni kohta vaga imelik, nimi t6lkida vene keeled ja siis oskamatult tagasi eesti keeled, siis see k6lab: puha kaka, ja ilmselt on see taotuslik, et meelitada sellesse end naeruvaaristma ka neid Riigikogu liikmeid, kellel see veel l6plikult 6nnestunud pole). Aga ehk on selle eesmark ka otse Riigikogust seadustada Eesti Ugrilas katoliikluses ilmselgelt levivat usku, et pedofiile ei pea ilmtingimata uhiskonnast eemal hoidma, kui nad aitavad uhiskonda tema h6im-rahvuslikkuse looduskestlikkusest eemale, enesehukutamisele? Siis on hasti nende poolt hasti p6hjendatud ka asjaolu, miks Ratase juhitud Valitsuse ajal poliitostetakse Eesti LGBT-tsirkusesse just noori. Sest selle sedustamiselt on vaid uks vaike samm selleni, et selle seadustudes hakkavad nende Soomes ja Rootsis heoluuhiskondlikul koolitusel pikalt poliitviibima sunnitud vanemad enda peredes pedofiiliat viljelema (tegelikult on jabur selle kohta kasutada s6na “viljelema”, pigem “viljatuselema”) ja sealt edasi nende poliit-LGBT-statud lapsed ja nende tulevad p6lvkonnad.

  Ja saabki teoks 1998 aastal New Yorki Sionistide 2. Maailmakongressil Abraham Foxmani poolt kuulutatu, et iga jankila valge inimene on juba v6imetustunud oma sugu jatkama, sest sionistid on pannud teda habenema, kui ta ei tee seda muu rassi esindajaga (lugege-kuulake nuudset Eesti ajakirjandust ja m6elge kuipalju te kuulete sealt eesti kulaelu ulistamist ja palju v66ramaalastega pere v6i LGBT-s6geduse loomise reklaami).
  https://doclecture.net/1-54009.html

  (Foxman teeb pildil l6vi marki, mis on ka Lions klubi tunnus, mida etendatakse meilgi poliitiliselt jalgpalli ja heategevuse lausrahajateks, teine sellise polliitiliselt lausrahajana esilet6stetu on Rooma(jate) klubi, kuhu kuulub ka SATPK asutaja isa ja kuulus TTV-s esinenud susteemiteoreetik, Ulo Vooglaid, millel kaib Siim Kiisleri URO tulnukarahamise jutlusi kuulamas Eesti esimetsasemiootik ja mille liikmele, Kaupo Vipile andis keegi niisuguseklubiline 2 keskonnateemalise raamatu kirjastamiseks palju pappi, et ta saaks (koos nuud kogu Eesti metsa RSR-s v66roligarhiale maha muuva Rea Rausiga) Torgu kuningas Kirill Teiterit, nagu vanat “magava”v66ragendi Vissarioni kolleegi liikluspolitseist, mahitada Maalehes oma eesti rahava paritolu fiktsiooni, ilma rahvuskogukonade vanematega eelarutamata avaldama ja saaks v6tta Teiterilt ule algselt vaga m6istliku vabamuuristamise vastase, maalahedase ja Riigikogus paganliku riituse labi viinud Kuningriiklaste Torgu kuningriigi juhtimise ning asuda Maakogu Asutava kogu uheks juhiks, et nii kogu ugri kihelkondade tegelike kaasaaegsete vanemate seltskond, enne 2019 valimisi Riigikogu nutuvabamuuri tiiva alla vangistada. Tore on, kui keegi nii paistva pildi ka tegelikkuses umber lukata suudaks)

  Aga nii Poolametsa toimetatud 2009. aasta raamatus “Kallase afaar” kui ka Lina uuendatud raamatus “MAAILMAEHITAJATE PETTUS: VABAMÜÜRLUSE VARJATUD AJALUGU”
  on niisuguseid Eesti poliitika nutuvabamuurlaste ruutliordu seltskondi nimetaud vahemalt 16, kokku vahemalt 500 liikmega.

  Edgar on koguaeg puudnud hoida noori kinni Soome orjaks poliitmuugile sattumise eest. On viimases hadas ehitanud neile kasv6i linnavalitsuse spetsialistidena Eestis kinni hoidmiseks sotsiaalmajutusi. Ta teadis vaga hasti ette, kuidas Marina Kaljurand, Andres Anvelt, Siim Kiisler, Casa Nostra Vseviovid ja Aleksander Laane (oma erakonna 2 esimehega), 3 Rauda on olnud valmis URO heaks ametlikult v6i mitteametlikult tootama, selleks, et ESM-i raha tulnukate ja jankilast homostuse sisseostuks suunata (nuudseks on nad seda vahemalt 2 aastat juba aktiivselt teinud).

  Nuud on Edgar nutuvabamuurlaste poolt ara tallatud ja Helmelat ei saa selles kull keegi avalikult otseselt suudistada, pigem vastupidi. Kui just, siis EKRE auesimehe, Eesti Energiat tankist Sposatole v6i NRG-le erastamast keeldunud Ruutli presidendiks toonud Reiljani mittetoetamist Eesti riiklikus nutuvabamuurikohtus. Kull aga ei saa sellesse mittesekkumise teadlikut valikut mitte vaita Ratase kohta.

  Ja ka Bilderbergi vabamuuriordult 2 aastat juhendeid saamas kainud Ratas teab seda vaga hasti. Niikaua, kui ta seda ei ava, niikaua me ei saa kindlad olla, miks ta seal kais ja kelle ulesandeid ta teostab.

  Nii, et Ratasel ja Helmedel Seedriga kaib tegelikult praegu valimiseelne v6istlus, et kes hakkab enne valijatele t6tt raakima ja riskib jaada sellega veel suurema valitsusparteidega seotud vabamuuri kapikute turmtule alla, kui senised Tartu ja Tallinna ostetud ja lollitatud noorte LGBT etendused, millelt Elmar Vaheri oravapolitsei olla jalle 1 m6istusliku noore inimroovinud.

  See on arusaadav, miks Reinsalu poolt LGBT nokustatud nutuvabamuurikiriku Jaan Tammsalu v6i, koos Tarmo Soomerega “Tihedalt kooselamise teooria” (vaata: sygiskool.ee/2014) jargiEestisse 7 600 000 tulnukat ostva ja MRP Rail Baltika AECOMILE peamuuja, Tiit Pruuli (kes sai hiljuti Stenbockis oma turismifirmade liidule Valitsuselt 5,2 miljonit eurot, selmet 25+5 aastat asumist) poot Saaremaa nutuvabamuuristamise kirikutuurile saadetud Urmas Viilmaa ei tulnud puhapaeval kirikust vabadusristi ette ja homostatud noori kirikuvande alla ei pannud.

  Hoopis m6istatuslikum on aga nende LGBT’ks poliitostetud noorte vanemate kaitumine, sest paljud on neist sundinud isegi n6ukaajal, mil olid sotsiaalse demograafia teadlaste valjendatud looduslikud reeglid poliitikas nii rahvuskestlikult eetiliselt korralikult paigas (vaatamata muule impeeriumi tuhiideoloogile), et seaduse jargi pandi iga avalikult homona esinev inimene mitmeks aastaks vangi (kui iibe vahendamise labi uhiskonna havitaja).

  K6ik Valitsuse parteide juhid on,

  vaatamata sellele, et lasevad igast oligarhmeediast meile suudimatult esitada taisesti seosetut covid-statistuka etendust, et samal ajal me ESM-ist kantida miljardeid meie strateegiliste riigifirmade oma jopede ja nende v66rperemeeste omandisse kantimiseks,

  jarjekindlalt taas esitamas misiganes statistilisi p6hjendusi Eestist Soome ja Rootsi vaba liikumise headuse suhtes, et ikka need kogukondlikult ja iibelikult v66ragentide meelevalda jaetud noorte vanemad oleksid Soomes orjamas ja jataksid oma lapsed Eestisse eda h6imu rahvuslikku tulevikku havitama. Ja Ukraina ja Valgevene, Aafrika ja Kesk-Ameerika

  (vaata, milliste riikidega Valitsuse poolt lennuliikluse lubamist AK-juut, Margus Saar meile reklaamis, peale seda, kui Valitsus oli lubanud Pruuli kambale selleks 5,2 miljonit eurot ja ma sattusin usna juhuslikult Stenbocki ees peale Valitsuse ja Riigikogu turismiga seotud komisjonide liikmete ning vahemalt poolte ministrite, avalikkusele tavaparaselt ettekuulutamata jaetud, salakoosolekule, kust Pruuli lahkus Taavi Aasa autos ja peale mida uli AK sunnitud avaldama ikkagi nii koosoleku toimumise fakti kui ka luhikese kirjaliku teksti sisuliselt selle kohta, et Valitsus otsustas hakata paika panema Valitsuse juures erav66roligarhia nutuvabamuuri poolt Eestis poliitika araostmise reegleid )

  asja n6uka ja “arengumaade” (katoliiklikust?) hulga eetilisemast homovastasest stabiilsusest jankilikult ulesostma hakatud tulnukamagala ehitajad pageksid, Riigikogu “Kojamehe” rahastatuna, kodumaadelt siia, olles enne nakatatud “LGBT-vabadusega” ja hakkaksid koos meie poliitiliselt orvustatud noortega seda avalikult viljelema.

  Nii see edasi kesta ei saa. Kui me seda Riigikogu nutuvabamuuri saasta (eeskatt 92 liiget. Kes lammutavad meie m6istuslikku rahvuse iseseisvust labi Valgevenes sama lammutamise ja ETV+’is Ukraina presidendiameti alavaaristamisega tegeleva Zelenski orjastamise seriaali naitamise, nagu Eestis seda teeb 6htulehes pruulistatud saare nokukiriku diakon ja ilmne sionist, RSR-i justkui ulejooksnud Grazin, kes hakkas juba ammu, umbes 30 aastat tagasi, jankilast abrahamfoxmanlikku sionismi ja 2-suure-parteilisust Eestisse juurutama) korrale ei kutsu, siis peagi me valja sureme.

  Miks keegi peaks uskuma Helmede ja Ratase siirust nende LGBT-stamise meediakampaanias, kuni ta ei nae mida nende endi lastaia rikkumata lapsesuud Eesti laste poliithomostamiseks lausostust arvavad?

 5. nii 2 aastat ago
  Reply

  Reformierakondlaste suust on tulnud palju hullemaid ütelusi. kas Helme oleks pidanud valetama või. Ta ütles oma arvamusr ia kõik. Miks sellest siis nii suurt kisa teha. Eks see ntevjuu oligi selleks et Helme vahele võtta ja koalitsioon laiali ajada. Ansip ju ütles et teeb kõik et see koalitsioon lahku ajada. Tule taevas appi ise ta lubas meid viia elatustaseme poolest viie parema hulka aga viis viie viletsama hulka. Kio alatuid tempe teevad reformierakondlased mõeldes välja süüdistusi, laimates ja vassides. Helme on nende kõrval palju parem ja see on tema arvamus mida ta ütles . Kpalitsioonil pole sellega midagi pistmist.See oli meelega tehtud intervjuu nagu ka muud reformistide hääletorud kes tegutsevad nende huvides.

  • to Nii 2 aastat ago

   Õige see on, et reffide suust on tulnud igasugust jampsi ja nad ei vaevu isegi vabandama. K.Kallas nimetas Ratast peaaegu reeturiks, kes müüks Eesti maha ja mina ei tea, et selle eest oleks vabandatud või vähemalt üritatudki midagi teha ja kuna ajakirjandusel puudus selle vastu ka huvi, siis nii lihtsalt ongi et siin riigis võivad nii Kadrioru prouhen kui ka opositsioon väljutada suust mida iganes ja sellest ei teki kunagi skandaali. Aga antud juhul on Helme eksinud põhiseaduse vastu ja see on tõsine eksimus ja ajanud sassi erakonna ja riigi esindamise. Nii kõrge riigiesindaja ei saa lubada endale taolisi väljaütlemisi. Vahet pole, mis selle tõlkega oli, aga selliselt ei tohi kohelda vähemusi mitteükski minister, olenemata erakondlikust kuuluvusest. Ministril on hoovad seadustega asju reguleerida, mitte sõnadega ärbelda ja eriti karm on seejuures veel asjaolu, et see pole valitsuse seisukoht, millel on ka Helme allkiri. Helme peaks olema kogenum ja mitte laskma ennast sedasi orgi otsa vedada. Kui just seda meelega ei tehtud, üha enam jääb küll selline mulje, et EKRE loodab erakorraliste valimiste peale ja hullutada valijaid. Täna hommikune ultimaatum ja veel Estonia huku põimimine viitab kangesti sellele, et see on neil plaanipärane valitsuse lõhkumine või on Martin Helmel juhe täiesti kokku jooksnud ja enam ei adu üldse, millega ta papake hakkama sai. Papa Helme on hetkel riigiesindaja, ehk siis rahva teener ja esindab kogu rahvast. Siia ongi koer maetud. Ta eksis põhiseaduse vastu ja oma arvamusi saab ta avaldada opositsioonis nii palju kui kulub, aga võimul olles ei saa ta enam kõike öelda, mida sülg suhu toob. Nii lihtne see ongi.

  • Almar Glustsenko, nii'le to nii 6petajale 2 aastat ago

   Nii, et soovid tegelikult Helmesid v6imu juurest Riigikokku elimineerida, nagu riikliku LGBT-kiikingu algataja?

   Poliitiliselt ausa ja demokraatliku (mitte, et ma mingit sellist demokraatjat ilmtingimata pooldaks) arvamuse esitaja kohta (nagu sa paistad kirjutatu jargi olevat) on sul aarmiselt naiivne eeldada, et mingit teatud liiki ministriks saades, saab inimene vahepael sulitada k6igi oma valijate absoluutse enamuse arvamuse peale. Antud juhul siis, et Helmela on kuulutanud, justkui nad oleks k6igi eesti rahvuslaste esindajad Riigikogus ja Valitsuses, kuna nad on end deklareerinud jarjekindlalt avalikult imperialstlikku kapitalismi toetavateks konservatiivideks (mis vaide on iseenesest usna naiivne), siis on Helmelal loomulikult kohustus edendada ministrina eeskatt nende oma valijate soove, kes saavad tervem6istuslikena aru, et meie (Riigi elanike m6istes nii eesti kui slaavi) noorte poliitiline LGBT-stada laskmine on otseselt selle tulem, et m6ni jankilikku sionismi maaletoov poliitik on kas otse rahaga v6i tema sooja koha poliitilise toetuse jatkumisega ostetud seda labi viima.

   Kajuks ma ei saa vaita, et EKRE-s uldse niisuguseid sioniste ei ole, sest ma olen veendunud, et seal sionist on, kuid antud juhul ja LGBT-i tanavapilti poliitilise jarjekindla ostu teemal on Mart Helme taiesti ainu6igelt kaituv mees. Utleksin, et ta hakkab isegi juba Edgari riigiisa m66tu valja andma. Vahemalt oma jarjekindlas s6nastuses sel teemal.

   Ja sellest ma ei saa uldse aru, kas sina ja Ratas kirjutate siis endale ette, et Esstis on nende mitte valimas kaivate valimis6iguslike 35% kohta ja EKRE’s ja RSR’is LGBT-enese(rahva)tappu soovivate kohta niipalju rohkem selle toetajaid, kui on ka ainuuksi igasugu rahvuslaste kohta selle vastaseid, et Ratas v6iks, oma peaministri adminpositsiooni maksma pannes, isegi uldriikliku demokraatia alusel (mis ei anna parismaalaste tahtele peremehe6igust tagasi ja mille alusel ei saa Ratas olla rahvuslane, toetades nende oma praeguste s6nadega LGBT-tsamist) n6uda Helmedelt, et nad sulitaksid valdava enamuse oma valijate tahtele, nende valijate LGBT-stamisega valjasuretamise nimel, kuna sa Ratasega arvad Helmede, kui mittepeaministrite, kohustuse olevat ses osas peaministrile alluda?

   Kui tapsemalt lahti seletada sinu vaidet, et ministril on pigem hoovad seadusega asju reguleerida kui et s6nadega (arbelda), siis eeskatt on ministril hoovad oma vastavate maarustega asju (siseministri puhul politseile) ettekirjutustamise teel reguleerida ja tal ei ole aega ega riiklikku ressurssi alatasa iga meeldimatuse kohta Riigikogule seaduseeln6usid esitada.

   Kui sa panid juhuslikult tahele, siis 8.07.2017 SDE niioelda homominister, Anvelt kasitles sedan nii, et ta sai orava-Vaheriga politseis kokkuleppele ja nad raiskasid vahermalt suurusjargus 50 000 eurot marulipolitsei, tavapolitsei ja abipolitsei lisatasudele, selleks, et seal nende poolt m6istusliku rahva vastu nende kriminaliseeritavad alluvad laseks neil ule 10 aasta avalikku homoparaadi Tallinnas segamatult pidada, sealhulgas selle vastu protestijaid kohe sealt inimroovida, et nende nutuvabamuurlastest peremehed oleksid oma sionistliku agenda teostamisega Eestis rahul.
   https://doclecture.net/1-54009.html
   Maletan suureparaselt kui ilmse p6lgusega, sellest veel umbes 10 aastat varem, Kesklinna politseis, maletatavasti munaga vastu pead saanud paraaadihomolt, siseministri taotlusel, avaldust vastuv6tma sunnitud politseinikud sellesse klienti tegelikult suhtusid. Pole vist uleliigne markida, et see siseminister oli Riigiprokuratuuris ja KaPos Edgari poliittappu 6hutanud Lavly Parlingu mees, varalahkunud SDE-lane Juri Pihl. Kelle 6iglase taksonduse taastamise elutoo laks kahjuks vett vedama, sest otsapidi ilmselt eesti noorte LGBT-stamistki poliitlisarahastavale Bolt-miljonarile on antud teadlikult poliitiline indulgents meie noori (rolleris6idu)rahast tuhjaks roovida ja otsapidi sellest sissetulekust LGBT-noorte v66ragentlikeks partneriteks kujunevate neegrite horde omale endiselt orjaks sisse osta. Takondus on tal lihtsalt lastud poliitiliselt pea havitada. Ikka selleks, et sionistlikult meie vaikest rahvuslikku uhiskonda omavahel tulli ajada ja l6hkuda.

   Sealhulgas inimroovis politsei 2017 aasta Tallinna homoparaadi vastaselt protestilt mind. Ja Anveltil ega Vaheril ei liikunud ukski ajurakk sellepolle, et nad oleksid lasknud P6hja Politseitrefektuuri iskuvastaste kuritegude uurijatel hiljem minu inimroovi uurimist labi viia (kuigi ma olen kindle, et niisuguse inimroovi uurimise maaramisel oleksin ma saavutanud selle, et need politseinikud ja Anvelt ning Vaher ise oleks ka kriminaalkurjategijate uhendusena suudi m6istetud).
   Politsei poolt minult toona roovitud plakatid on siiani mulle tagastamata, nagu ka 21.12.2018. minult Tallinna Raeturult politseinike poolt varastatud plakat.
   Enamgi veel nutuvabamuurlikud poliitikud saavutasid ka selle kokkuleppe, et selmet hakata uurima politsei poolt inimroovimise ajal minu Kanal 2 kaamerasse oeldud Siim Kiisleri ja tema narkoboss Raigo “Sent” Sentifolie mitmete valimiste aegseid kuritegelikke sobinguid haalte massostmisel ja nende seotust Elmar Vaheriga, minu Puusepa 5 majadest, nendes olevast kogu vallasvarast ja sealhulgast 8 autost paljaksvarastamise kaigus, on nuudseks kogunisti see 8.07. 2017. Suvereporteri osa arhiivist taielikult kustutatud ja lisaks 2 kulgneva paeva osa takkapihta.

   Seejuures on minu ja paljude teiste seni EKRE valijate peamine kusimus tanases paevas, seoses 6iguspoliitika poolt LGBT-stamise soosimisega see, et kas Helmela saab ja tahab maarata inimroovi episoodi uurimist kohustuslikuna Elmar Vaherile seni alluva politsei poolt, selles suhtes, et kuuldavasti oli andnud Elmar Vaher taas oma Kesklinna politseiosakonna valijuhile niisugused kuritegelikud maarused, et avalikus ruumis oma meelsust avalikult valjendav noormees, sattus nuud, 18.10.2020., Vabaduse valjakul agressiivse lesbi fuusilise loogi alla, kuid sellegipoolest ei k6rvaldanud valijuhi poolt sundmuskohale tegutsema lubatud politsei, mitte seda vagivallatsenud lesbit ja ei maaranud talle aresti, vaid inimroovis hoopis taas uhe (selle) oma meelsust avalikus ruumis taiesti seaduslikult valjendava mehe.
   See on t6sine jatk Elmar Vaheri poolt pikkade aastate valtel toimepandud, susteemsetele, Reformierakonna heaks sooritatud, eesti rahvuslastest suurarimeeste nende firmadest paljaksvarastamisele, raakimata tavalisemate inimeste kinnisvarade nii vargustest ja roovimistest v66rpankade kasuks, poliitvangi, hilisema Riigikogu kandidaadi, Reio Lauritsa kodu ukse mahajooksmisest politsei poolt (mida Elmar Vaher hea meelega ka minu suhtes oleks rakendanud, kui tema poolt seda tegema saadetu poleks osutunud minu kodu eelmise varastamise katset t6estanud minu manukaks, kes veendus 2006 esimest korda mu kodu varastada puudnud selle Sentifolie kuritegelikkuses, kellele Vaher 2014 sama kodu varastamisel kuriteopartneriks hakkas), poliitvangi, hilisema Riigikogu kandidaadi, Meelis Kaldalu, Tartu tanavalt p6hjenduseta inimroovist politsei poolt, raakimata ajalehe Rahvuslik Teataja peatoimetaja, Jaan Hatto, tema kodus tappa ahvardamisest tuntud poliitilise kaagi poolt ja tema varasemast inimroovist, 2108 aasta Sinimagede kokkutulekult, selle riigipoolse korraldaja, Heiki Magnuse poolt, grupis teise kurjategijaga, 7.07.2019. Laulupeo ajal Lauluvaljaku tagumisest varavast, Edgar Savisaare linnamajanduse juhataja, Renee Kuulmanni politsei poolt p6hjuseta inimroovist (millest ma Rahvuslikus Teatajas 7/2019 lk. 12 kirjutasin) ja milliste kuritegude toimumisest Vaher suureparaselt teab, sest ta ei ole niisugune inimene, kes jatab tahelepanuta uhegi episoodi, mis v6ib potentsiaalselt tema karjaari m6jutada.
   Ta ju naeb kui haledad on Sepik, Pihl, Laanet ja Andres Anvelt poliitikas valja nainud, kuna nad on aastakumnete valtel harjunud alluma paramilitaarsele kasuliinile ja neis ei ole piisavalt poliitikule hadavajalikku isepaisust. Aeg ehk annaks valimuselt soliidse poliitiku m66du valja, kui ta poleks kainud “Kojamehega” Tallinna Linnavalitsuse ees oma tarakane t6rjumas ja LGBT-presidendi k6rval seelikumehega poseerinud. Elmar Vaher ju teab, et iga m6istuslik poliitik ootab Politseiameti pedirektoriks eeskatt teov6imelist ja mitte poliitkorrumpeeruvat Andreas (mitte Andres) Anveltit. Ja usna naljakas oleks m6elda, et Helmele v6i Ratasele pole see ehk veel kohale j6udnud.

 6. Samasoolisi ei eksisteeri.
  Puuduvad samasooliste genitaalid. On olemas mees ja naissuguelundid aga homosuguelundeid pole olemas.
  Pärasool ei ole suguelund.
  Homoseksualism on nakkushaigus mis on ravitav ravimtaimede abil millised parandavad immuunsust.
  Homoseksualismi sümptomid on lillad huuled, madal lihaste toonus jpms.
  Milline on homo käepigistus ?
  Homo käepigistus on vedel,vastik,tülgastav, masendav.
  Homoseksualism on nakkushaigus mis on ravitav ravimtaimede abil millised parandavad immuunsust.
  Homoseksualismi aktivistid levitavad seda nakkust nad kraatsivad hammastega mittehomo peenisesse bakterid ja mittehomost saab homoseksualist 48 tundi jooksul.
  Koolimaja peldikus homoaktivistid kraatsivad hea tervisega laste peenisesse bakterid ja siis lapsed haigestuvad homoseksualismi …neist saavad peded…
  Homoseksualism on ravitav toore Võilille juurika abil.
  Muidugi ei tohi olla kontaktis nakatunud isikutega.
  Homoseksualismi sümptomid on lillad huuled, madal lihaste toonus,krampis huulte lihased mis hoiavad ees “naeratust” jpms.
  Milline on homo käepigistus ?
  Homo käepigistus on vedel ja vastik, tülgastav,masendav.
  Millised on homo suguelundid ?
  Neid pole olemas. On olemas mees ja naissuguelundid aga homosuguelundeid pole olemas. Pärasool ei ole suguelund

 7. Eve 2 aastat ago
  Reply

  Eks vahelevõtmise intervjuudes peab oskama valetada, diplomaatiliselt vastata , mõne asja enda teada jätta või üldse loobuda intervjuust.

 8. Kauni Kaja kaunis väljend 2 aastat ago
  Reply

  Kaja kalllas nimetas Ratast PÕRANDAKALTSUKS!
  Kahju, et see ei solva ei valitsust ega Ratast ennast.
  Lasteaed!

 9. Enn 2 aastat ago
  Reply

  Muidugi leitakse lahendus .Ega nii tühise asja pärast pole mõtet lahku minna.Keegi ei saanud kahju sellest ütelusest. Sellest poleks vaja olnud üldse mingit skandaali teha. Helme ütles oma arvamuse ja ei rikkunud teiste terrvist. Seda oleks võinud huumoriga võtma.

 10. Anne 2 aastat ago
  Reply

  Ega mulle ka geid ei meeldi. See on loodusseaduste vastane. Ega ette kujutada küll ei oska mis toimub. Normaalne see ei ole. Tuleks välja mõelda mingi võimalus ravida neid inimesi.

 11. Tõnis Viilol 2 aastat ago
  Reply

  Kesknädal juba kustutab arvamusi. Tähendab et hirm kaotuse ees on suur.

  • Neil 2 aastat ago

   on Ristlaan tööle võetud. Jurka taob selle rahva rahaga kinni.

 12. Vambola Põllumaa 2 aastat ago
  Reply

  Vaatan seda valitsuse koera polkatja mõtlen et milleni see veel välja jõuab. Hirm tuleb peale. Pidasin Jüri Ratast neli aastat tagasi kõvaks meheks. Pole kunagi KE pooldanud ega toetanud. Kuid siis tegin seda ja hoidsin Jürile pöialt. Kuid nüüd…… . Üks mõtte välgatus Kui laev sõidab ookeani peal ja rooliratta taga on sitaratas siis kuhu see laev välja jõuab? Vastus on etteaimatav.

 13. Kuidas saab Venemaa raadio tekitada kriisi Eestis kui seda Eestis ei saa kuulata ?
  Deutsche Welle on eetris Venemaal.

  Tegelik kriis peitub homopandeemia,krooniviiruse pandeemia ja energia kriis.
  Eesti riik peab kodanikele tagastama raha mille on kasseerinud Eesti Energia elektriarvete kaudu ja enam mitte esitama elektri arveid kodanikele sest Eesti Energia on riigiasutus mille omanikuks on kõik Eesti kodanikud.
  Eesti tarbeks piisab kolmest tuulepargist millede tuulikud on 200 meetri kõrgused sest seal on tuult alati.
  Teine variant. Eesti tarbeks piisab Sirtsu soo suurusest päikesepaneelide jaamast.

  Eesti nuumab Venemaad tanklate ja gaasitorude kaudu.
  1) Eesti kinkis Venemaale Tallinna sadama terminali mille omanikuks sai Hodorkovski.
  2) Eesti kingib Venemaale tuumarakette ja tuumaallveelaevu igal aastal 10 miljardi euro väärtuses. Sellise summa Eesti kulutab vene bensiini ja diisli ,ning maagaasi peale . Selle asemel saab kasutada vesiniku mida saab tasuta piiramatus koguses HHO generatori abil mis on müügil internetis paarisaja euro eest.

  Eestis kulub igal aastal autokütusele umbes 10 miljardit eurot, mis teeb 7500 eurot iga inimese kohta (rinnalapsest raugani). „See raha läheb naftašeikide taskusse. Milleks me neile seda kümnist maksame, kui nutika planeerimise abil saaksime kõik oma sõidud tehtud kodumaal toodetud energiaga?”

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.