Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri Mart Laidmetsa kommetaar Õhtulehe loole

Mart Laidmets. Foto: Haridus- ja Teadusministeerium

Kantsler Mart Laidmets kinnitas, et ühtegi ministeeriumi töötajat ei ole survestatud ministri perekonna heaks tööle.

Kantsleri sõnul on Haridus- ja Teadusministeeriumi tugistruktuuride töötajad andnud parima, et minister saaks eriti pingelistel tööpäevadel erilisel koroona-aastal oma tööülesandeid täita ja teda aidanud logistiliste probleemidega. „Rõhutan, et nimetatud transpordivahendi puhul on tasutud õiguslikult korrektselt erisoodustustasu, mis võimaldab kasutada sõidukit ka töövälisel ajal,“ ütles Mart Laidmets.

Eelmise autojuhi lahkumise põhjuseid ei pea kantsler tööandja ja töövõtja vahelisele kokkuleppele viidates väärikaks kommenteerida, öeldes vaid, et ministeeriumis on algatanud mitmeid struktuurimuudatusi, millest üks on ka autojuhi ja haldusspetsialisti tööülesannete ühendamine.

 

Minister Mailis Repsi Facebooki postitus

Poliitikuna mõistan meedia kõrgendatud huvi minu isiku vastu, ajakirjanikud teevad oma tööd ja mul on olnud aastate jooksul nendega palju meeldivaid kontakte. Lisaks sellele, et olen minister, olen aga ka kuue lapse ema. Viimane on mu eraeluline roll ja ma ei ole soovinud seda avalikkuse ees liialt esile tõsta. Täna olen siiski sunnitud töö- ja pereelu ühitamise teemal selgitusi jagama.

Mõne aja eest kurtis minu algklassilaps, et keegi jälgis ja pildistas teda kooliteel. Panin selle lapse elava kujutlusvõime arvele. Eile võtsid minuga aga ühendust Õhtulehe ajakirjanikud, kes soovisid intervjuud. Selle käigus näitasid nad mulle pikka videot, kus oli salaja filmitud minu lapsi mitme nädala jooksul. Andsin ajakirjanikele lühikese kommentaari, kus ühes kohas eksisin mälu järgi vastates – olen tõepoolest ametiautoga ka paari aasta eest korra Horvaatias käinud. Vabandan, et ma seda kohe ei mäletanud.

Minu ametiauto eest on tasutud erisoodustusmaks, et seda võiks kasutada ka töövälisel ajal. Ministriametis on mul ülipikad tööpäevad koos pingelise logistikaga, mis ei võimalda alati isikliku autoga lapsi lasteaeda ja kooli viia või neile järele minna. Ma olen väga tänulik oma autojuhile, kes on olukorda mõistnud ja ühitanud neid käike, et mul oleks võimalik ministrina tõhusamalt tööd teha.

Tasakaalu leidmine töö- ja pereelu vahel on tõesti keeruline. Kinnitan, käsi südamel, et olen andnud endast parima mõlemas rollis. Olen minister 24/7, sest Eesti hariduse hea käekäik on mu südameasi.

Head ajakirjanikud, mul on teile siiras palve – palun ärge kasutage minu alaealisi lapsi ajakirjanduslikel eesmärkidel, vaid pöörduge otse minu poole. Isiklikud rünnakud haavavad mu lapsi ning lõhuvad nende turvatunnet.

Taustainfo: Õhtulehe ajakirjanikud tegelesid ebaseadusliku jälitustegevusega, jälgisid Mailis Repsi lapsi ja nende liikumist ning filmisid ja pildistasid neid ilma loata.

5 kommentaari
 1. Elmer Hill 3 kuud ago
  Reply

  Laidmets viskus ambrasuurile seaduserikkuja eest.ratas on vait kui sukk, tema kaitseb oma paipoiss Kiike, ka seaduserikkujat.

  • mnjah 3 kuud ago

   teab see Elmer Hill ka öelda, mis seadust siis täpsemalt ka rikuti. Äkki on 6 last ka seadusevastaselt saadud? No vaatame kuhu selle ülimalt eraelulise skandaaliga ka jõutakse, ka meedia jaoks jooksevad punased jooned ja täna on mitmed tegelased seda ka öelnud, et neid jooni on ületatud. Skandaal tekitati meelega, et Valitsust survestada, kukutada. Tegelikkuses pole olemas mitte ainsamatki riigiametnikku, kes võiks käes südamele panna ja öelda, et tema pole ametiautoga mitte ainsatki isiklikku asja ajanud. No poes on ikka käidud. Seega on Repsi laste sõidutamine pseudoteema, lihtsalt opositsioonil oli vaja jälle mingit skandaali, aga seekord pandi puusse ja Valitsust see ei lagunda. Hämmastama pani aga Mart Helme sellekohane arvamus ÕL-s. Nagu ikka, puudub sel mehel igasugune võime olla tasakaalukas. Tema teised erakonnakaaslased on ses osas palju viisakamad ja vaoshoitumad. Lanemangi tundub olevat selline tõsine tegija, kes ei rapsi.

 2. Aga 3 kuud ago
  Reply

  kuidas Mailis oma sugulase samasse ministeeriumi rahva palgale sokutas? Sellest Laidmets ei jutusta midagi. Ju oli siis asendamatu, polnud isegi Botswanast võtta.

 3. Almar Glustsenko 3 kuud ago
  Reply

  Kas EKRE ministrite korraparasest valjasoomisest Reformi-SDE-Rohe-LGBT-BLM’i poolt on veel vahe?

  Miks ei v6iks minister oma transprdilogistika kaigus kuni paartuhat eurot kuus kulutada?

  Peaasi, et ministeeriumis ei tootaks Tea Varraku sugused, kes LGBT-agendina 2 mullikaisaga siilidest raamatuid lasteaedadele kirjastavad. Ega ei toota enam ju, Mailis?

  Mille alusel loeb Kesknadal Repsi lapsi pildistavaid ajakirjanikke ebaseaduslikeks jalitajateks, kui Valitsus ja Riigikogu loob covid-p6hjendades KaPo kulje alla tervet kvartalit, mille ulesandeks loodab teha tulevikus k6igi Eestis viibijate jarel pideva luuramise naom66tude totaaljalgimise abil?

  Kas selle alusel, et pukis pusimiseks on oravate kurjategija, Elmar Vaher n6us poliitalgatama iga niisuguse ajakirjakirjaniku vastu ilma igasuguse ametialase p6hjenduseta jarjekordse kriminaalasja, nagu ta on neid on prefekti ja peadirektori-inspektorina viimase 12 aasta jooksul lasknud algatada sadu ja mille alusel saaksid poliitikud hiljem omale sobimatuid poliitkonkurente meeleveldselt kurjategijaiks tembeldatuina erakonnast valja heita?

  Kas selleks poliitiliseks jatkuvaks retsidiivseks kuriteoks on Valitsus v6i Riigikogu saanud k6rgemalt v6imult (kui ei tea, kes see kull olla v6ks Eesti seaduse alusel, siis vaadaku P6hiseadusest) maandadi? Aga ometi ta taidab seda kasku, et saaks ennast selleks covid-sundivale nutuvabamuurile (v66ranastajate erahuvide esndajatele Eesti rahvusmajanduse kaaperdamises) hiljem meie k6kide elu logistika andmeid pidevalt omataktsi manipuleeritavaks esitada.

  Pihel (v6i Reitelmann v6i Poolamets v6i kesiganes end tervem6istuslikuks arvav avalikkusele elu kajastaja) peaks hoopis vallandama k6ik need pooletoobised leheneegrid, kes nuhivad m6ttetult Repsi laste jarele, aga ei arva praegu endi tahtsaimaks ulesandeks olevat kaia Ratase, P6lluaasa v6i Sinisalu kannul niikaua, kui need sellid loobuvad sellest plaanist, mille l6ksu nad erru minnes ka ise on m6eldud jaama.

 4. 1) Eesti nuumab Venemaad tanklate ja gaasitorude kaudu. Igal aastal kingib Venemaale 10 miljardit eurot. Sellise summa Eesti kulutab vene bensiini ja diisli ning maagaasi peale. Selle asemel saab kasutada vesiniku mida saab tasuta piiramatus koguses HHO generatori abil mis on müügil internetis paarisaja euro eest.
  2) Venemaa nuumamine ajakirjanike ei huvita aga muredest kurnatud suure pere ema mõnitamine sobib neile küll.
  3)Seksida on hea aga liiga palju pole kah hea.
  Ajakirjanikud kirjutasid teie autojuhist aga abikaasast mitte kes teid aina seksib 24/7.
  Rohkem seksi,rohkem lapsi. Mis sinna parata.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.