Valitsus soovib tagada maskid vähekindlustatud inimestele

Stenbocki maja, 24. november 2020 –  Valitsuse liikmed peavad vajalikuks jagada riigi poolt maske vähekindlustatud inimestele. Selleks plaanitakse toimetulekutoetuse saajatele eraldada kaks korduvkasutusega maski. Maskide hankimise korraldab rahandusministeerium, kes jagab need kohalikele omavalitsustele, kes omakorda peavad korraldama maskide jagamise abivajajatele.

„Koroonaviiruse epideemia kontrolli alla saamiseks kehtestas valitsus alates esmaspäevast teiste piirangute hulgas ka maskikandmise või suu ja nina katmise kohustuse avalikes siseruumides,“ nentis peaminister Jüri Ratas. „On selge, et paljudele Eesti inimestele on maskide ostmine lisakulu, mis võib veelgi mõjutada nende igapäevast toimetulekut. Selleks, et kõik Eesti inimesed saaksid end võrdselt koroonaviiruse eest kaitsta, otsustasime täna, et kindlustame maskidega majanduslikult kõige haavatavamad.“

Riigihalduse minister Jaak Aab märkis, et toimetulekutoetuste saajaid on ligi 20 000, mis tähendab, et maske läheb vaja 40 000 tükki. „Praegu olemasolevas riigi keskses varus on eelkõige ühekordse kasutusega maskid, mis tähendab, et korduvkasutatavad maskid tuleb nüüd kiiresti juurde muretseda. Eelistatavad on loomulikult kodumaised tootjad,“ lausus Aab.

Maskikandmine või suu ja nina katmine avalikes siseruumides on ainult üks koroonaviiruse leviku tõkestamise abinõu. Tulemuslikuks viiruse leviku tõkestamiseks tuleb pesta käsi, vältida silmade, nina ja suu katsumist, hoida rahvarohketes ruumides teistest inimestest distantsi, puhastada üldkasutatavaid pindu, õhutada ruume. Kui võimalik, tuleb vältida ühistranspordi kasutamist ning külastada esmatarbe ja toidukaupade ostmisel kauplust ajal, mil seal on vähe rahvast.

2 kommentaari
 1. harry 2 aastat ago
  Reply

  laulud11

  Issand on ustav ja õiglane
  11
  1 Laulujuhatajale: Taaveti laul.
  Ma otsin pelgupaika Issanda juures.
  Kuidas te ütlete mu hingele:
  „Põgene mägedele nagu lind!”
  2 Sest vaata, õelad tõmbavad ammu vinna,
  nad asetavad nooled nöörile,
  et pimedas lasta siirameelsete pihta.
  3 Kui alussambad maha kistakse,
  mida siis õige saab teha?
  4
  Issand on oma pühas templis,
  Issand, kelle aujärg on taevas;
  tema silmad näevad igale poole,
  ta pilgud katsuvad läbi inimlapsi.
  5 Issand katsub läbi õige,
  aga õelat ja vägivalla armastajat
  vihkab ta hing.
  6 Ta laseb sadada õelate peale
  süsi, tuld ja väävlit;
  ja kõrvetav tuul
  on nende karikaosa.
  7 Sest Issand on õiglane,
  ta armastab õiglust;
  õiged saavad näha ta palet.

 2. Miki-Mouse 2 aastat ago
  Reply

  Tulemuslikuks viiruse leviku tõkestamiseks on viiruskindlad maskid. Võetuna tarvitusele kui viiruse levik on veel väga madal.
  Ühistransporti ei saa vältida inimesed,kel autot pole.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.