Tarmo Tamm: põllumehed vajavad kindlust homse ees

Tarmo Tamm

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon kohtus täna Eesti Põllumajandus- ja Kaubanduskoja ning Eesti Noortalunike esindajatega, et saada ülevaade põllumajandussektori hetkeseisust. Muuhulgas tuli juttu ka põllumajandustoetustest järgmise aasta riigieelarves.

Põllumajanduskoja juht Roomet Sõrmus ütles veebiplatvormil toimunud kohtumisel, et põllumajandussektorile on üleminekutoetused selgeks indikaatoriks, kuidas riik panustab sektori üldisesse toimimisse ja selle arengusse. Tema sõnul on küll positiivne, et peaminister Jüri Ratas võitles Eesti põllumeestele välja lisaraha järgmiseks Euroopa Liidu eelarveperioodiks, aga kui me soovime, et Eesti põllumehed oleksid edukad ja tuleksid paremini toime, siis peavad ka siseriiklikud toetused suuremat tuge pakkuma.

Keskerakondlasest Riigikogu maaelukomisjoni esimehe Tarmo Tamme sõnul peaks põllumajandussektori toetamine olema riigi jaoks suurem prioriteet nii nagu see oli eelmises valitsus. „Kui Keskerakond hakkas valitsusvastutust kandma, siis maksti üleminekutoetusi kolmel aastal maksimaalses määras. Seetõttu on põllumeeste mure hetkel igati mõistetav, sest me oleme oma naaberriikidega tugevas turukonkurentsis,“ ütles Tamm. „Lisaks ühisel turul toimetamisele, võimaldavad riiklikud toetused paljudel põllumeestel üldse toime tulla ja tootmisega jätkata, kuid teisalt pakuvad need ka olulist kindlust tuleviku ees,“ ütles Tamm.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooniga kohtusid  Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus, Sivar Irval – Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu esimees ja Kalle Hamburg – Eestimaa Talupidajate Keskliidu nõukogu esimees.

3 kommentaari
 1. Miks 1 aasta ago
  Reply

  ma Tarmo udu ei usu? Ikka sellepärast, et ta jaotas mahetootmise taha neile, kes põldudele mürki külvasid.

 2. Joe 1 aasta ago
  Reply

  Keskerakondlased hoolitsevad kõigi eest vaatamata reformierakondlaste segamisele sel raskel ajal. Keskerakondliku valitsuse sisepoliitika on suurepärane.

 3. Eesti elukeskkonna viib tagasi maale looduse keskele tasuta elekter ja kütus,robotid ja ühistuline liikumine.

  Biolisandi ,bensiini ja diisli asemel kasutagem HHO genekat mis lahutab veest vesiniku mida kasutatakse sisepõlemis mootoreis bensiini ja diisli asemel.

  1)Igal automootoril on elektrigeneraator mis toodab elektrivoolu auto tulede,pardaarvuti jms. tarbeks.
  Peaaegu samasugune genekas on tuulikutel.
  2) Autole saab lisada teise geneka nii,et oleks topelt.
  Tsiklile paigaldatakse auto aku.
  Seda liigset elektrivoolu on tarvis elektrolüüsi aparaadi ehk
  HHO geneka tarvis mis lahutab veest vesiniku.
  HHO genekas koosneb 30-st metallplaadist millest pooled on anoodid ja teised katoodid.
  HHO geneka poolt toodetud vesiniku gaasi kasutatakse bensiini ja diisli asemel.
  Elektrolüüsi aparaati ehk HHO generatorit on lihtne ise meisterdada.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.