Eetikanõukogu hinnangul on Perlingu toetus Parempoolsetele ebaeetiline

prokuratuur.ee

Endise peaprokuröri Lavly Perlingu asumine Isamaa ühenduse Parempoolsed poolehoidjaks on ebaeetiline, leidis prokuratuuri eetikanõukogu.

Prokuratuuri eetikanõukogu hinnangu kohaselt on prokuröridel seadusest tulenevalt keelatud olla erakonna liige, seega on eetikanõukogu arvates ebaeetiline olla ka erakonna liikmeühenduse toetajaliige, kirjutas Postimees.

Eetikanõukogu hinnangul võib toetajaliikmeks astumine ja toetajaliikmena tegutsemine seada kahtluse alla prokuratuuri sõltumatuse.

Peaprokurör Andres Parmas sõnas, et nõustub täielikult eetikanõukogu hinnanguga. “Erakonna toetajaliikmeks olek ei sobi kokku prokuröri ametiga ning seda sõltumata faktist, kas prokuröri teenistussuhe on parasjagu peatatud või mitte. Antud juhul on hinnatud kitsalt prokuröri kuulumist erakonna liikmeühenduse toetajate hulka ning praegu ei räägi me prokuröri tegutsemisest poliitikuna. Loodan väga, et kõik prokurörid mõistavad seda ning selle vastu ei eksi,” sõnas Parmas.

BNS

1 Kommentaar
  1. Visake 1 aasta ago
    Reply

    see Lavli prokuratuurist välja, siis ei saa ta venitada, et saaks proku kõrgema pinsiga isamaareeturite pedesid toetada.
    Nood said Kalevi asemel uue pedeImre juurde. Samuti Jevdokia ja pedeÜllar annavad oma hääle pededele, Viktorijast ja Siim-Valmarist rääkimata.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.