Kiik: tervishoiutöötajate reservi pole võimalik luua

Tanel Kiik. Foto: Scanpix

Valitsuse neljapäevasel koroonaviiruse-teemalisel pressikonverentsil ütles sotsiaalminister Tanel Kiik, et arusaadavalt pole olnud riigil võimlik luua tervishoiutöötajate reservi.

“Me kõik oleme kursis, et siin ei ole nii, et mõne kuuga õpib ära uue ameti. Tervishoiutöötajaid on täpselt nii palju, kui neid aastate jooksul on välja õpetatud,” nentis ta.

Kiige sõnul ei saa tekitada nende kriisireservi, vaid saab tervishoiutöötajaid haiglate vahel ümber jaotada, mida on ka tehtud.

“Erinevalt kevadest tahetakse praegu jätkata ka plaanilise raviga ja see paneb tervishoiusüsteemile suurema surve. Eesmärk on pakkuda kõigile parimat ravi – seda nii tervishoiuasutustes kui hooldeasutustes,” kinnitas ta.

Kiik märkis, et isikukaitsevahendite osas on kõik parimas korras ja selles osas riigile etteheiteid teha ei ole adekvaatne.

Kiik lisas, et nagu ütles professor Peep Talving, siis need jõulud tulevad erinevad. “Tulevad ühe pere jõulud,” märkis ta.

BNS

2 kommentaari
 1. Kui 2 kuud ago
  Reply

  asja tõsiselt suhtuda, siis on küll võimalik. Arste ja õdesid-vendi on vaja igas sõjas, järelikult peaks ka kõik väeteenistuses käinud läbima 3-kuulise medvenna kursuse. Nagu senised laristamised on tõestanud, raha on valitsusel paksult, järelikult saadakse palgata ka medvendi.
  Kuid Taneli mõistuseni taolised lihtsad asjad ei jõua.

 2. Kodanik 2 kuud ago
  Reply

  Mis kuramuse reservist see piider räägib kui ilma kriisitagi on arste ,õdesi puudu. Planeerimisest pole see tegelane küll midagi kuulnud.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.