Lasnamäelased said linnalt üle 225 000 maski

Alates detsembri algusest jagab Lasnamäe Linnaosa Valitsus ülelinnalise kampaania raames meditsiinilisi maske üksi elavatele pensionäridele ja vähekindlustatud peredele ning praeguseks on linnaosavalitsuse töötajad Lasnamäe elanikele üle andnud 225 000 isikukaitsevahendit.

„Praegustes epideemilistes tingimustes, kui COVID-19-ga nakatunud inimeste arv aktiivselt kasvab, tuleb avalikes kohtades käies kanda kaitsemaski. See on üks peamisi ennetusvahendeid,” selgitas vanem Lasnamäe Vladimir Svet. “Mõistame, et rahaliselt võib mõnel inimesel olla raske maske osta. Seetõttu jagavad ametiasutused koos teiste linna poolt viiruse leviku vastu võitlemiseks võetavate meetmetega madala sissetulekuga peredele ja üksi elavatele madala sissetulekuga pensionäridele tasuta kaitsemaske,” lisas Svet.

Detsembri alguses sai Lasnamäe linnaosavalitsus piirkonna vähekindlustatud elanike jaoks 425 000 ühekordset maski. Kampaania puudutab väikese sissetulekuga üksi elavaid pensionäre, abivajavad lapsi, väikese sissetulekuga lastega peresid, toimetulekutoetuse saajaid, sotsiaalkorterites elavaid inimesi ning avahooldusteenuse saajaid. Kõigil neil on õigus linna abile kaitsemaskide saamiseks. Iga abivajaja saab ühe karbi, mis sisaldab 50 maski. Praegu on Lasnamäe linnaosavalitsus andnud linnaosa elanikele välja 4500 karpi, milles on rohkem 225 000 ühekordset meditsiinilist maski.

„Hoolimata asjaolust, et kampaania lõppkuupäevaks määrati 22. detsember, jätkame vajadusel maskide jaotamist seni, kuni nende varu olemas on. Tähtis on, et kõigil oleks võimalus end kaitsta ning mitte ohustada teisi koroonaviirusega nakatamisega,” lisas Vladimir Svet.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.