Riik suunab koroonaviiruse tüvede uurimiseks täiendavalt 400 000 eurot

Valitsus otsustas toetada SARS-CoV-2 viiruse tüvede uurimist täiendavalt 400 000 euroga, et võimalikult varakult avastada uute, sealhulgas kiirema levikuga tüvede võimalikku esinemist Eestis.

Haridus- ja teadusminister Jaak Aab märkis, et täiendavad uuringud aitavad jälgida ja analüüsida viiruse levikuteid. „Mida rohkem on infot, seda täpsemalt saavad teadlased prognoosida viiruse edasise leviku kiirust,“ selgitas Aab. „Kiirema levikuga tüvede varajane tuvastamine on vajalik selleks, et saaksime realistlikult hinnata ka juba kehtestatud piirangute ja meetmete tõhusust.“

„Projekti KoroGeno-Est-1 raames sekveneeriti Eestis üle 300 SARS-CoV-2 viiruse täisgenoomi. KoroGeno-Est-2 projekti eesmärk on määrata 350 SARS-CoV-2 täisgenoomset järjestust, et selgitada mujal maailmas levivate potentsiaalselt nakkusohtlikumate tüvede osakaal Eestis uusi nakkusi põhjustavate viiruste seas,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Projektist saadav info on aegkriitiline nii terviseametile, COVID-19 teadusnõukojale kui valitsusele nakkuskollete tuvastamiseks ja tõenduspõhiste riiklike piirangute rakendamiseks COVID-19 epideemia ohjeldamisel.“

Viimastel nädalatel on tulnud viiteid mitme uue ja hüpoteetiliselt veelgi nakkavama SARS-CoV-2 tüve ilmumisest, mida on seostatud ka kiiremalt kasvanud nakatunute arvuga. Tartu Ülikooli teadlased on SARS-CoV-2 viiruse tüvesid uurinud järjepidevalt kogu epideemia vältel. Sekveneeritud ja analüüsitud on üle 300 genoomi. Seni ei ole Eestis leitud uut kiirema levikuga viirusetüve.

2 kommentaari
  1. Soo 3 kuud ago
    Reply

    Venemaal on seerum olemas mida on kontrollitud vabtahtlike peal See on hea seerum ja Venemaa on nõus deda müüma odavalt aga näe imet Brüsseli poliitikud ei luba. Aga peame arvestama et me pole vabad.

  2. Mida 3 kuud ago
    Reply

    tähendab viiruse uurimine? Et kui palju on surnud? Ometi vajame hoopis selle viirusevastase ravi teostamist. Vean kihla, et mingit tulemuspalka need uurijad ei saa. Sest mitte midagi luues nad ju palka ei saaks üldse. Kui neile aga umbes raha pillutakse, ei peagi nad oma tööst huvitatud olema.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.